Украина Реформы

РеформаДержавногоУправління

Офіс реформ Кабінету Міністрів України

#РеформаДержавногоУправління

Сьогодні проектний менеджер Офісу реформ КМУ Ivan Khilobok представив державним секретарям модель цільової структури міністерства. Нарада проходила під головуванням заступника Державного секретаря Кабміну Tetyana Kovtun та Голови НАДС Костянтина Ващенка.

Минулого року Уряд розпочав реорганізацію десяти пілотних міністерств. Міністерства створили нові директорати та запустили перші відкриті конкурси на нові посади державної служби.

Мета реорганізації – підвищити спроможність міністерств та якість урядових рішень. Міністерства мають стати сучасними та потужними аналітичними центрами, які формують державну політику, що відповідає потребам громадян, сучасним викликам та забезпечує сталий розвиток держави.

❗Для завершення реформи та забезпечення ефективної роботи нових директоратів та міністерств в цілому важливо чітко розмежувати функції формування політики, її впровадження та організаційного забезпечення роботи міністерства. Такий підхід відповідає принципам ефективного урядування та кращим практикам країн ЄС.

Нова структура міністерства передбачає:
▶️зменшення рівнів управління завдяки більш уніфікованій та пласкій структурі;
▶️чітке розмежування функцій у самому міністерстві;
▶️більше свободи та відповідальності для керівництва міністерства у формуванні внутрішньої структури залежно від завдань та функцій міністерства.

❗Наступним кроком стане прийняття постанови Кабміну, яка на законодавчому рівні закріпить цільову модель міністерства та дозволить міністерствам завершити реорганізацію.

?Також Іван розповів про поточний стан реорганізації десяти пілотних міністерств, зокрема результати конкурсів на нові посади державної служби станом на початок вересня:
– створено 60 нових директоратів та визначено 1068 посад фахівців з питань реформ (ФПР);
– оголошено та проведено 794 конкурси – це 74% від визначеної чисельності ФПР;
– обрано 372 переможці, з середньою результативністю конкурсів 47%;
– на посади призначено вже 311 нових державних службовців.

#ОфісРеформКМУ #RDO #PAR #PublicAdministrationReform #EU4PAR

Залишити відповідь