Украина и Канада Украина НАТО

12 жовтня відбулося урочисте закриття багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова арка – 2018», що тривало протягом двох тижнів у навчальному центрі поблизу Неменчине, Литовська Республіка

Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України


Операцією з демонстрації сили завершилося навчання «Кленова арка – 2018» в Литві

12 жовтня відбулося урочисте закриття багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова арка – 2018», що тривало протягом двох тижнів у навчальному центрі поблизу Неменчине, Литовська Республіка.

Цей захід бойової підготовки відбувався за участі командування Литовсько-Польсько-Української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького, штабу батальйону 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України та штабів інших національних компонентів з Литви і Польщі за наставництвом канадських інструкторів.

Також, цього року у штаб ЛИТПОЛУКРБРИГ були інтегровані офіцери Турції та Румунії, а серед підрозділів для виконання навчальних завдань був об’єднаний грузинсько-чорногорський батальйон. Варто відзначити, що учасники планували та виконували завдання, пов’язані з реалістичними викликами з підтримання миру і безпеки.

«Зокрема, відповідно до сценарію, командування коаліційних сил наказало ЛИТПОЛУКРБРИГ взяти під контроль визначений район у вигаданій країна Латгалія, що потерпає від гібридних загроз з сусідньої Торріке. Бригада виконала демонстраційні дії вздовж кордону з «неспокійною країною-сусідкою» та забезпечила контроль у зоні відповідальності,» роз’яснив деталі начальник штабу багатонаціональної бригади полковник Міхал Малиска.

В ході навчання, грузинсько-чорногорський, польський танковий і литовський батальйон уланів планували посилення охорони і оборони пунктів пропуску на кордоні та розгортання мережі опорних пунктів. Водночас, українські десантно-штурмові підрозділи спільно з польськими підрозділами взяли під контролем найближчий населений пункт.

Усі рішення штабів відображалися за допомогою комп’ютерного модельовання JCATS. Це програмне забезпечення дозволило органам управління виконувати навчальні завдання без залучення військ в умовах реального часу.

«Це реалістичне навчання, що допомогло відпрацювати виконання операцій рівня бригади. А наставники канадської армії спонукали офіцерів командування бригади та штаби батальйонів до використання процесу прийняття рішення за стандартами НАТО. По мірі розвитку сценарію, навчальні завдання ускладнювалися і вимагали злагодженої співпраці між військовослужбовцями різних країни, що є ключовим для проведення успішних операцій,» додав полковник Артурас Ясінскас, заступник командира ЛИТПОЛУКРБРИГ.

Також, у заключній фазі навчання відбувся день високоповажних гостей, під час якого представники кожної з країн-учасниць оглянули виконання завдань штабом багатонаціональної бригади та підпорядкованих підрозділів.

Україну представляли заступник командувача Десантно-штурмових військ полковник Олег Гуть та командир 80 окремої десантно-штурмової бригади полковник Володимир Шворак.

Після демонстрації виконання операцій відбулася церемонія закриття «Кленової арки – 2018». У своєму вітальному слові командир Литовсько-Польсько-Української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького полковник Дмитро Братішко відзначив, що досягнення мети навчання являється «спільним успіхом усіх учасників».

«Кленова арки – 2018» є основним щорічним навчанням, що підсумовує навчальний рік ЛИТПОЛУКРБРИГ. Воно є демонстрацією співпраці, братерства та взаємосумісності. «Кленова арка» не була б успішною без самовідданого та відповідального підходу кожного військовослужбовця, прагнення навчатися і професійно розвиватися. Це відповідає ідеї ЛИТПОЛУКРБРИГ, оскільки ми всі – «Об’єдні заради миру!» підсумував полковник Дмитро Братішко.

Довідково: маневри «Кленова арка» — це щорічне 11-денне командно-штабне навчання, в якому традиційно беруть участь військовослужбовці Литви, Польщі та України за підтримки канадських наставників. Але формат навчання цього року дещо розширено — воно охопило понад 300 учасників з 8 країн: Канади, Литви, Польщі, України, Грузії, Чорногорії, Румунії та Туреччини. Македонію представляли спостерігачі.

Офіцер зв’язків з громадськістю ЛИТПОЛУКРБРИГ Олександр ГАЙН

Залишити відповідь