Украина и ЕС Украина Реформы

ДФС реформи

Олександр Власов is зацікавлений на Tax Sammit with Анатолій Александров.
Lisbon, Португалія ·
Делегація ДФС перебуває у Лісабоні на міжнародному податковому саміті з цифрової економіки, ініційованого Внутрішньо-європейською організацією податкових адміністрацій (IOTA) та Міжамериканським центром податкових адміністрацій (CIAT).
У нас три насичених дні конференції. Підніматимемо питання та будемо дискутувати щодо того, як зробити оподаткування прозорим та ефективним в еру діджіталізації, перетворити податкові адміністрації на цифрові, здійснювати контроль у реальному часі та покращувати аналітику. І, звичайно, мова піде про перспективи бачення майбутнього, які є можливості у податкової цифровізації. За даними OECD, впровадження електронних сервісів вже збільшило доходи державних бюджетів розвинутих країн на 3%. Тому і Україна, без сумніву, на вірному шляху.
Основна мета саміту – відпрацювати загальну стратегію бачення розвитку податкових систем в умовах цифрової економіки, яким чином податкові адміністрації світу та як швидко мають переформатуватись , адже еволюція комерційних відносин потребує від нас нових, сучасних, ефективних підходів до адміністрування податків.
Цифрові процеси повністю змінюють світ, ми отримуємо колосальний обсяг інформації, який треба оперативно обробляти. Як визнає представник Центру податкової політики та адміністрування OECD Грейс Перез-Наварро, цей гігантський обсяг даних отримують служби, які ще працюють в «старому» форматі і на обробку витрачається чимало часу та фінансових ресурсів. Тому, як ніколи, постає необхідність в повному перегляді структурних підрозділів податкових адміністрацій. Наприклад, мова йде про ліквідацію неефективних підрозділів та заміна їх на «автоматику». Тобто цифрові підходи – в першу чергу та обмін інформацією між адміністраціями світу. Марія Тереза Фабрегаз з Генерального директорату з питань оподаткування та митного союзу Єврокомісії вважає, що діючі нині підходи в адмініструванні не відповідають тим викликам, які ставить сучасний світ, правила гри не дають можливості розпізнавати можливі схеми ухилення. Був наведений приклад однієї із відомих у світі стримінгових компаній. Свої послуги вони надають по всьому світові. Відслідкувати їх діяльність та оподаткувати достатньо проблематично. Одна з пропозицій колег – неважливо де платити податок, важливо – визначити критерії місця отримання прибутку. Адже корпорації найчастіше не показують повний обсяг свого виробництва та податкову базу.
Тому мова йде про імплементацію правил BEPS щодо недопущення розмивання податкової бази. Україна – на етапі запровадження мінімального стандарту плану BEPS. OECD на саміті поінформував, що строки переходу до єдиних правил будуть дещо зміщені. А саме на 2020 рік, адже не всі країни готові до цього. Тому працюємо.
Зараз обговорюватимемо як податковим органам контролювати обіг криптовалют.


Залишити відповідь