Украина и США Украина Реформы

Міністр культури Євген Нищук провів зустріч з директором по взаємодії з органами державної влади Google Україна Олегом Якимчуком

Міністерство культури України

Міністр культури Євген Нищук провів зустріч з директором по взаємодії з органами державної влади Google Україна Олегом Якимчуком. У зустрічі також взяли участь директор по взаємодії з органами державної влади CFC Consulting Олексій Сивак та проектні менеджери компанії.
Під час зустрічі були розглянуті перспективи включення України в програму компанії Google по цифровізації друкованї спадщини у партнерстві з Міністерством культури.
Наразі компанія Google приділяє значну увагу використанню цифрових можливостей для збереження унікальних культурних та історичних пам’яток. Однією із наймасштабніших в цьому напрямку є кампанія з безкоштовного оцифрування книжок, яка вже охопила десятки мільйонів найкращих літературних творів та унікальних старовинних видань, що зберігаються в провідних бібліотеках Європи та США. У ході кампанії такі книги проходять процедуру сканування та переведення в електронний формат з подальшим розміщенням в Інтернеті.
«Проект з цифровізації книжок існує доволі давно і має чимало позитивних відгуків, ми хочемо запропонувати Україні долучитись до цієї програми. Компанія Google дуже зацікавлена у співпраці з Україною і Міністерством культури, зокрема. Адже саме у партнерстві з Мінкультури у нас народжуються такі чудові соціально-культурні проекти, як “Автентична Україна”, що включає віртуалізацію дерев’яних церков ЮНЕСКО та музеїв під відкритим небом, та віртуальний 3D-тур українськими оперними театрами», – зазначив директор по взаємодії з органами державної влади Google Україна Олег Якимчук.

За словами представників CFC Consulting, реалізацію цього проекту планують здійснити впродовж півтора – двох років, що дозволить відкрити багату українську літературу світові.

«Ми, як державний орган, що забезпечує формування державної політики у сфері книговидавництва та бібліотечної справи, надзвичайно зацікавлені у реалізації подібних проектів. Звичайно, він ще потребує певних технічних доопрацювань, зокрема, узгодження з вже діючою програмою Українського інституту книги “Цифрова бібліотека”, проте, це надзвичайна нагода для України – показати світові величне культурне надбання нашого народу за допомогою сучасних технологій”, – наголосив Міністр культури України Євген Нищук.

Учасники зустрічі також розповіли про інші проекти компанії Google Україна, серед іншого, це серія освітніх проектів з основ цифрової грамотності та безпеки в Інтернеті. А також висловили зацікавленість у розширенні співпраці в напрямку інклюзії та інтеграції людей з особливими потребами у культурно-мистецьке середовище – створення мапи доступності культурних закладів, 3D-тури бібліотеками тощо.

Залишити відповідь