Украина и ЕС

Учора в м. Києві розпочалася щорічна конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Учора в м. Києві розпочалася щорічна конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Основною темою дискусії став прогрес України у виконанні «20 завдань до 2020 року» Східного партнерства, а також обговорення участі України в рамках цієї ініціативи ЄС.

Виступаючи під час заходу начальник управління координації відносин України з ЄС Урядового офісу Зоряна Макаруха зазначила, що громадськість стала справжнім контрибютором євроінтеграційних процесів, тому знаковим є те, що «структурна взаємодія з громадянським суспільством» є першою серед 20 очікуваних досягнень до 2020 року.

Усі «20 досягнень до 2020 року» побудовані на 4-х пріоритетах (1. Економічний розвиток та ринкові можливості; 2. Посилення інституцій та належного врядування; 3. Взаємопов’язаність, енергоефективність, довкілля та зміна клімату; 4. Мобільність та контакти між людьми), які були проголошені в Декларації Ризького та підтверджені за результатами Брюссельського самітів СхП, ці ж 4 пріоритети Східного партнерства закладені в концепцію та дух Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. При цьому, обидва документи є взаємодоповнюючими та допомагають Україні встановлюватись як Європейській державі.

«Сьогодні наш успіх у виконанні цих пріоритетів є своєрідними Копенгагенськими критеріями на функціонування сильної держави, конкурентоспроможної економіки та функціонуючої демократії» -зазначила представник Урядового офісу.

Для досягнення прогресу в кожній сфері важливою формулою є чітке визначення цілей та засобів і способів їх досягнення. У цьому зв’язку на 20му саміті Україна-ЄС було визначено таку амбітну ціль, як спрощення двосторонньої торгівлі. Задля цього є надзвичайно важливим приєднання України до Конвенції про процедури спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, а також приєднання до Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислових товарів (АСАА).

Також реформа державного управління, що стала однією з ключових для забезпечення сталого розвитку та розбудови держаних інституцій в Україні. Це зокрема підтверджується розбудовою цілої мережі відповідних директоратів у більшості міністерств та в Уряді. «Ми, як Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції також стали її безпосередніми адресатами. Вона дає можливість нам глянути за обрій та мислити європейськими категоріями. Тут дуже важлива підтримка Європейського Союзу, зокрема фінансова Угода, яка забезпечує належну оплату праці для нових працівників та окремо проекти Association4U та GIZ Ukraine, які дають нам в Урядовому офісі та євроінтеграційним командам в міністерствах додаткові кадрові ресурси і можливості для навчання», – зазначила Зоряна Макаруха.

Довідково:
«20 досягнень Східного партнерства до 2020 р.». – це своєрідна євроінтеграційна дорожня карта, що визначає цілі, яких мають досягти Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан та Білорусь до 2020 року. Вона була розроблена ЄС та офіційно затверджена на саміті Східного партнерства в листопаді 2017-го року.

Громадська синергія / Civic Synergy
Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства
Міжнародний фонд “Відродження”

Залишити відповідь