Украина НАТО

На базі НУОУ завершено міжнародне бригадне командно-штабне навчання за стандартами НАТО за участю офіцерів Литовської військової академії

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

На базі НУОУ завершено міжнародне бригадне командно-штабне навчання за стандартами НАТО за участю офіцерів Литовської військової академії

На базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського завершилось міжнародне бригадне командно-штабне навчання (КШН) за стандартами НАТО. До нього було залучено понад 100 офіцерів ‒ слухачів командно-штабного інституту застосування військ (сил) НУОУ, а також слухачів та інструкторів командно-штабного курсу Литовської військової академії імені генерала Йонаса Жямайтіса, підготовку на якому проходять військовослужбовці з Литви, Латвії, Грузії, Молдови та України.

В урочистій церемонії закриття КШН взяли участь Надзвичайний і Повноважний посол Литовської республіки в Україні Марюс Януконіс у супроводі аташе з питань оборони Литовської Республіки в Україні, Румунії та Молдові полковника Альгірдаса Норкуса та Перший секретар Посольства Молдови в Україні Іон Булагра.

Протягом чотирьох днів в ході КШН базі Центру імітаційного моделювання університету спільні (міжнародні) бригадні колективи відпрацювали питання планування бойових дій та управління підрозділами, які за сценарієм навчання потрапили у дуже складне становище. Нестандартний сценарій КШН передбачав, що офіцерам необхідно було приймати творчі управлінські рішення. Саме ці рішення можна вважати за вагомі результати навчання.

Від імені керівництва НУОУ тимчасово виконуючий обов’язки першого заступника начальника Національного університету оборони України генерал-майор Сергій Поздишев подякував усім учасникам КШН за активну участь у спільній роботі в об’єднаному міжнародному колективі.

‒ Вкрай важливо, що командно-штабне навчання проведено за процедурами і стандартами, які прийняті у країнах-членах Альянсу. Це дозволило слухачам і науково-педагогічним працівникам університету засвоїти нові знання і уміння, які необхідні для Збройних Сил і в цілому для України, ‒ наголосив він.

Таке спільне командно-штабне навчання із залученням слухачів від України та Литви проводилося в НУОУ другий рік поспіль.

‒ Литва завжди рада продовжувати допомагати Україні у військовій сфері. Ми будемо й надалі підтримувати цю ініціативу з проведення подібних спільних заходів з вашою країною та Університетом. Ми дуже цінуємо, що наші військовослужбовці мають можливість спілкування та співпраці з українськими офіцерами, які отримали унікальний бойовий досвід, ‒ зазначив Надзвичайний і Повноважний посол Литовської республіки в Україні пан Марюс Януконіс.

Він також висловив впевненість, що ці міжнародні КШН стануть ще одним важливим кроком, який наблизить Україну до НАТО.

Керівники командно-штабного навчання від української та литовської сторони, начальник кафедри Сухопутних військ Національного університету оборони України полковник Дмитро Музиченко та директор командно-штабного курсу Литовської військової академії підполковник Арістідас Герасимявічус вручили учасникам навчання відповідні сертифікати.

Крім цього, від начальника університету було заохочено найкращих учасників КШН.

Наразі розглядається можливість організації подібного міжнародного бригадного командно-штабного навчання на базі НУОУ наступного року.

Залишити відповідь