Украина и мировые банки Украина Реформы

World Bank Ukraine провів семінар «Підсумки оцінювання якості надання медичних послуг у Закарпатській області»

World Bank Ukraine

Зручні, відремонтовані та теплі амбулаторії з залою очікування та дитячою кімнатою, кабінети з якісним обладнанням та достатня кількість витратних матеріалів і, звісно, ввічливий персонал. Так бачать ідеальну амбулаторію пацієнти, погоджуються з цим і лікарі Закарпаття.
World Bank Ukraine провів семінар «Підсумки оцінювання якості надання медичних послуг у Закарпатській області» для головних лікарів центрів первинної медичної допомоги. Під час семінару були представлені результати пілотного проекту залучення громадськості, який провели на базі консультацій з українцями. 155 лікарів та понад 100 пацієнтів розповіли, де бракує приміщень, де амбулаторії є, але в поганому стані, а де – недостатньо великі. Поділилися і про стан обладнання, і про нестачу фахових лікарів, і про поламаний транспорт. Опісля визначилися, де і що потрібно зробити: де капремонт провести, де знайти й орендувати альтернативне приміщення, а де збудувати нові типи амбулаторій. Проговорили і теми закупівлі сучасного устаткування та лабораторних послуг, підвищення зарплат та престижу професії лікаря, навчання, звісно, організацію роботи реєстратури, онлайн- та телефонний запис – усе, що потрібно для організації якісної первинної допомоги у містах та селах.
Громадські консультації – це ефективний інструмент залучення людей до прийняття рішень. З їхньою допомогою українці матимуть змогу впливати на зміни на різних рівнях, напрацьовувати якісні рішення. Запуск доступного і прозорого каналу комунікації зацікавлених людей у якісних послугах людей та органів, котрі приймають рішення-надзвичайно важлива складова розвиненого демократичного суспільства.
Консультації проведені в рамках спільного проекту #СвітовогоБанку та Kyiv School of Economics «Зміцнення управління та незалежний моніторинг Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей, за підтримки Швейцарського Бюро Співробітництва.

Залишити відповідь