Украина Реформы

Друзі, перевіряйте, як держава витрачає кошти

ProZorro

9 грудня весь світ відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією. Команда ProZorro докладає максимум зусиль, щоб викорінити її у сфері публічних закупівель. Наш головний інструмент – сучасні технології та тотальна відкритість даних. Наші основні досягнення за рік:

✔ Розвиток відкритих даних. За цей рік масив відкритих даних про тендери зріс з 50 до 70 терабайт. Вся інформація про закупівлі відкрита для моніторингу. Дізнатися хто, що, за яку суму і в кого купує можна в три кліки на сайтах prozorro.gov.ua або ж bi.prozorro.org. Друзі, користуйтеся.

✔ Удосконалення закупівель ліків. Відтепер діючу речовину та область її дії замовники вибирають з актуального списку, а не вводять вручну. Цей крок допомагає зменшити помилки та уникнути маніпуляцій на закупівлях медпрепаратів. І ми не зупинимося, робота над інтеграцією з Держреєстром лікарських засобів триває.

✔ Запуск автоматичного пошуку підозрілих тендерів. У Державної аудиторської служби з’явився власний е-кабінет в ProZorro, куди в автоматичному режимі надходить вся інформація про підозрілі закупівлі.

✔ Вдосконалення законодавства. Разом з Міністерством економічного розвитку та торгівлі команда ProZorro працювала над законопроектом 8265, який передбачав ряд новацій. Серед них – законодавче врегулювання закупівель на “допорогові” суми, удосконалення механізмів оскарження, можливість для бізнесу виправити технічні помилки після проведення аукціону та повернути плату за задоволену скаргу. На жаль, законопроект не був підтриманий у Верховній Раді. Але ми не здаємося і будемо відстоювати зміни у наступному році.

✔ Інтеграція з ЄДР. Завдяки їй перевірити благонадійність учасників стало легше. Це пришвидшило процес реєстрації бізнесу у системі. Наша ціль – перевести максимум документів в електронний вигляд. План на наступний рік – інтеграція з держказначейством, ДФС та іншими держреєстрами.

Попереду багато роботи.Відпочивати ніколи, боротьба з корупцією триває. І кожен має долучитися до неї на своєму рівні.

Друзі, перевіряйте, як держава витрачає кошти. Адже “немає жодних державних грошей, є гроші платників податків” (с).

Залишити відповідь