Украина Реформы

В системі публічних закупівель ProZorro з’явився новий тип процедури – закупівлі за рамковими угодами.

ProZorro

13 хв. · 

? Нове в ProZorro ?

В системі публічних закупівель ProZorro з’явився новий тип процедури – закупівлі за рамковими угодами.

‼Що це означає?

Вже на початку наступного року замовники зможуть проводити закупівлі товарів та послуг широкого вжитку та укладати договір (рамкову угоду) строком до 4 років.

Протягом цього періоду в рамках угоди установа може здійснювати закупівлю та проплату невеликого обсягу й тільки тоді, коли виникне потреба.

? Як буде проходити процедура?

Закупівля за рамковою угодою відбуватиметься в два етапи.

➡ На першому етапі визначають постачальників та суму угоди з ціною за одиницю товару.

Процедура нагадує євроторги. Замовник публікує оголошення. Постачальники подають тендерні пропозиції, проходять попередню кваліфікацію за неціновими критеріями, а потім змагаються на аукціоні.

З переможцями (а їх буде кілька) укладається рамкова угода.

Система Prozorro відразу фіксуватиме ціни кожного переможця за одиницю товару.

➡ На другому етапі відбувається закупівля.

Як тільки у замовника виникає потреба 
в якійсь частині товару (з усього обсягу), на який укладена рамкова угода, замовник оголошує аукціон. Її підписанти автоматично отримують запрошення взяти участь в аукціоні та оновити вказану в рамковій угоді ціну. Є вибір: залишити її незмінною (у випадку інфляції замовник скоригує попередні дані) або ж зменшити. За результатами аукціону з переможцем укладається окремий договір на постачання частину товару.

Коли в замовника з’являється потреба в наступній партії товару, він знову оголошує аукціон, і в ньому вже може перемогти хтось інший.

При кожній новій закупівлі замовнику потрібно лише призначити аукціон. Не потрібно збирати довідки від учасників, перевіряти їх документи та репутацію. Все це робиться один раз – на першому етапі. Співпраця ж триває декілька років. І постачальник може наперед планувати свою участь у публічних закупівлях.

Більше деталей у нас на сайті: https://cutt.ly/4QVyq

Max Nefyodov Василий Задворный (Vasyl Zadvornyy) Александр Винницкий (Oleksandr Vinnytskyi) Myroslav Opyr Anastasia Turba Dmitriy Belyaev Olenka Bilenko Марина Сторожук Ірина Оніщук (Iryna Onishchuk)Yaroslav Sukh Taras Kozlovskyi

Залишити відповідь