Украина и ЕС Украина Реформы

«Угода про асоціацію передбачає механізм поширення на Україну режиму внутрішнього ринку Європейського Союзу у цифровій сфері»

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції1

«Угода про асоціацію передбачає механізм поширення на Україну режиму внутрішнього ринку Європейського Союзу у цифровій сфері», – про це зазначила Генеральний Директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України Olga Stefanishyna під час форуму «Україна в спільному європейському цифровому ринку», який відбувся сьогодні в Києві.

Ольга Стефанішина презентувала проект Стратегії інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС та План заходів з її реалізації (дорожню карту) та зауважила, що створена Дорожня карта базується на трьох ключових складових: Ініціативі ЄС «Цифрове Співтовариство», Стратегії «Цифрова Україна 2020» та Доповненні XVII-3 до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Загалом, презентована Дорожня карта містить більше 150 заходів правового та організаційного характеру, спрямованих на імплементацію актуальних актів ЄС. Зокрема Документом передбачено модернізацію інфраструктури широкосмугового інтернет-зв’язку, розвиток е-урядування, е-комерції, зниження тарифів на роумінг для мобільного зв’язку між Україною і державами-членами ЄС, розвиток надання транскордонних послуг, геоблокування, підвищення рівня цифрової компетенції населення та інше.

Генеральний Директор Урядового офісу також зазначила, що удосконалення українського законодавства відповідно до європейських норм сприятиме розвитку онлайн-бізнесу. Так, передбачені законодавчі зміни покращать захист прав споживачів, інтелектуальної власності та персональних даних. Крім того, у межах подальшої європейської інтеграції цифрового ринку України запланований розвиток таких систем електронної ідентифікації як Mobile ID та Bank ID.

Довідково: форум «Україна в спільному європейському цифровому ринку» організовано Державне агентство з питань електронного урядування України у співпраці з Європарламентом та Єврокомісією, Кабінетом Міністрів України та OSCE Project Co-ordinator in Ukraine. Тема заходу – сприяння цифровому та інноваційному розвитку України.

Залишити відповідь