Украина и ЕС

Норвегія інвестує в Україну 1,5 мільярда доларів


Ukraine Now

5 год · 

Норвегія інвестує в Україну 1,5 мільярда доларів, з яких 800 мільйонів підуть у відновлювану енергетику


Підписано три угоди:
✅ Будівництво вітроелектростанцій потужністю 750 МВт у Запорізькій області, інвестор: Норвезька компанія «NBT» 
http://www.nbtas.no

✅ Будівництво сонячної електростанції потужністю 150 МВт в Миколаївській області, інвестор: норвезька компанія «Scatec Solar» https://www.scatecsolar.com

✅ Будівництво сонячної електростанції потужністю 9,2 МВт в Київський області, інвестор: норвезька компанія «Norsk Solar»
http://norsksolar.com


Україна та Норвегія започаткували одразу кілька стратегічних ініціатив у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики під час Norwegian-Ukrainian Business Forum 2019, повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

На форумі підписано низку договорів між норвезькими та українськими компаніям у різних секторах економіки.

Окрім цього, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Прем’єр-міністр Норвегії Ерна Солберг підписали заяву щодо посилення українсько-норвезького співробітництва у сфері енергетики. Зокрема, передбачається започаткувати українсько-норвезьку ініціативу з підвищення енергоефективності бюджетних установ.

«Потенційний обсяг норвезьких інвестицій в українську економіку може сягнути 1,5 млрд доларів США, з яких близько 800 млн доларів США – це кошти у відновлювану енергетику», – повідомив Володимир Гройсман.

«Норвегія також підтримуватиме запровадження нових конкурентоздатних моделей з метою стимулювання розвитку відновлюваної енергетики в Україні», – йдеться у заяві глав урядів.

«Решта інвестицій будуть спрямовані в агрокомплекс, IT, в енергоефективність та космічну сферу», – повідомив Володимир Гройсман.

Залишити відповідь