Украина и ЕС Украина Реформы

«Підсумки виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом»

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Світлина від Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Виступаючи під час конференції «Підсумки виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом», Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов (Max Nefyodov) розповів про підготовку до підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА) та відзначив, що є три законопроекти, які треба прийняти для посилення переговорної позиції України під час укладення Угоди, один з яких прийнятий у першому читанні. На думку Першого заступника Міністра, необхідно також покращити інституційну роботу органів державної влади, які працюють у сфері ринкового нагляду. Крім того, важливою є підтримка бізнесу. Саме він має бути зацікавлений у підписанні Угоди, яка повинна полегшити роботу бізнесу обох Сторін на українському та європейському ринках.

Під час панелі щодо цифрової економіки, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук (Mikhail Titarchuk) зазначив, що майбутнє України лежить у цифровій трансформації. Для того, щоб забезпечити більші темпи зростання економіки, необхідно цифровізувати всі державні сервіси та послуги. Для цього, Міністерство розробило концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства, а також створило відповідну координаційну раду. Серед пріоритетів роботи відомства є також забезпечення приєднання України до цифрового ринку ЄС.

У свою чергу, Голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко (Oleksandr Ryzhenko) повідомив, що у рамках плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Агентство виконує низку завдань, які насамперед передбачають надання некорупційних, ефективних, електронних послуг, що здійснюватимуться всіма органами державної влади. Нещодавно Кабінет Міністрів України затвердив план заходів щодо реалізації Концепції розвитку системи електронних послуг в Україні на 2019 – 2020 роки. При цьому попередній план був повністю виконаний, що дозволило у більшості сфер надавати 118 сервісів через Урядовий портал.
Крім того, відомство працює над впровадженням окремих регламентів ЄС, які спрощують комунікацію з європейськими інституціями. Так, минулого року в Україні був імплементований європейський формат електронних документів, який вже сьогодні можна використовувати в державних органах.

Народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко (Olexandr Danchenko) зазначив, що цифровізація «вбиває корупцію» і вона стоїть під номером один на порядку денному ЄС. Однак, для її реалізації необхідно забезпечити більше 90% території країни якісним і швидким з’єднанням з інтернетом. Адже неможливо долучати громадян до цифрових послуг, якщо в них немає доступу до мережі. Для цього, насамперед, потрібно побудувати відповідну інфраструктуру. Зокрема це є одним із завдань створення Єдиного цифрового ринку в самому ЄС.

Залишити відповідь