RussiaGate Украина НАТО

КОМАНДУВАЧ НАТО В ЕВРОПІ: МОСКОВІЯ МОЖЕ ПІТИ НА ЛОКАЛЬНІ ЯДЕРНІ УДАРИ

Radio Lemberg

20 хв. · 

КОМАНДУВАЧ НАТО В ЕВРОПІ: МОСКОВІЯ МОЖЕ ПІТИ НА ЛОКАЛЬНІ ЯДЕРНІ УДАРИ

Московські військові стратеги серйозно вивчають можливість застосування ядерної зброї в обмежених військових конфліктах.

Про це Комітетові Палати представників США з питань збройних сил сказав Кертіс Скапаротті — головнокомандувач сил НАТО та голова Европейського командування США.

“Я думаю, що це частина московської доктрини і їхнього способу ведення війни”, – заявив пан Скапаротті, який також є верховним головнокомандувачем силами НАТО в Европі.

Представники міністерства оборони США вважають, що Московія, яка не може конкурувати з американськими вояками в тривалому конфлікті із застосуванням звичайних видів зброї, роздумує про використання ядерної зброї для швидких перемог над слабшими сусідами, перш ніж в справу встигнуть втрутитися американські війська.

“Ескалація з метою домінування – ось як вони дивляться на це, – заявив пан Скапаротті законодавцям. – І якщо ви подивитеся на модернізацію їхніх збройових систем сьогодні, то, думаю, ви помітите, як вони можуть використовуватися саме для цих цілей за певної ескалації. Я вважаю, що вони дійсно розробляються для цього”.

З цим погодилася і колега Скапаротті — виконувач обов’язків помічника міністра оборони з питань міжнародної безпеки, пані Кетрін Вілбарджер, зазначивши, що китайські військові стратеги розробили аналогічну теорію здобуття перемоги в конфліктах.

Обидві країни прагнуть підвести США до складної проблеми.

“Модернізація збройних сил Московії та Китаю, у поєднанні з проблемами, викликаними часом і відстанню, з якими ми стикаємося, надають цим суб’єктам можливість діяти швидко, використовувати те, що зазвичай називають сценарієм факту”, – заявила пані Вілбарджер.

“Якщо стане ясно, що задіяно такий сценарій, то США опиняться в несприятливій ситуації, коли їм доведеться реагувати так, що це може розглядатися, як ескалація конфлікту, і це є вкрай проблематичним розвитком подій при конфронтації з ядерними державами”, – додала вона.

За словами пана Скапаротті, Московія підкріплює цю стратегію “активними запасами, що складаються з приблизно 2000” збройових систем, здатних доставляти “нестратегічну”, тобто порівняно невелику ядерну зброю.

“Московські запаси нестратегічної ядерної зброї спричиняють велике занепокоєння, бо вони підтримують помилкову впевненність Москви у тому, що обмежене застосування першими ядерної зброї, навіть малопотужної зброї, дасть Московії силову перевагу під час криз і на нижчих рівнях конфлікту”, – сказав генерал Скапаротті.

https://www.golos-ameriki.ru/a/russia-serious-…/4828501.html

Залишити відповідь