Украина и ЕС Украина Реформы

Україна-ЄС: митне співробітництво заради майбутнього

Олександр Власов
Світлина від Олександра Власова.

26 березня 2019 року

Приїхав до Львова. Завтра за ініціативою ДФС розпочинаємо міжнародну конференцію «Україна-ЄС: митне співробітництво заради майбутнього». В Україну запросили керівників митних адміністрацій чотирьох країн: Польщі, Угорщини, Болгарії та Словаччини. 
На порядку денному – перспектива поширення спільного контролю на пункти пропуску по всьому західному кордону. Поки їх чотири-з Польщею. Крім того, будемо обговорювати обмін інформацією та посилення боротьби з порушенням митних правил. 
Це перша зустріч такого високого рівня у такому форматі. Вірю, початок покладено і вони стануть традиційними.
Сьогодні вже провели перші декілька двосторонніх зустрічей-з польською та словацькою делегаціями. 
Польських колег, зокрема, цікавила реорганізація та розділення ДФС на дві служби-податкову та митну. Зі свого боку, керівник делегації – заступник державного секретаря Міністерства фінансів, заступник керівника Національної служби доходів Павел Цибульські розказав про польський досвід реформування податкового та митного блоку. 
З виконуючим обов’язки Генерального директора Митної секції Фінансового директорату Словацької Республіки Томашєм Прохоцькі проговорили майбутню роботу митного аташе в Посольстві Словаччини в Україні та 
реконструкцію пункту пропуску «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС. 
Крім цього, попередньо підняли питання запровадження спільного контролю. 
Словацька сторона запропонувала створення робочої групи на міждержавному рівні із залученням прикордонників. Після відпрацювання всіх моментів на законодавчому та організаційному рівнях, можемо запускати процес пілотних пунктів пропуску зі спільним контролем. Попередньо це б могли бути пункти пропуску з невеликим обсягом пасажиро- та -товаропотоку. 
Тому завтра вже більш детально. А поки дружня вечеря в колі європейських друзів в гостинному Львові.

27 березня 2019 року

Почали роботу нашої міжнародної конференції у Львові «Україна-ЄС: митне співробітництво заради майбутнього».
Питання, які винесені сьогодні на розгляд – поширення спільного контролю, обмін інформацією та посилення боротьби з порушенням митних правил – є актуальним та важливим. По-перше, для подальшого розвитку співпраці між нашими країнами, що потребує спільних зусиль. По друге, для спрощення перетину кордону громадянами та пожвавлення торгівлі. 
Товарообіг між Україною та ЄС зростає. У 2017 році він складав понад 39,5 млрд доларів, у 2018 році вже зріс на 12% і досяг 44,5 млрд доларів. 
Митниця, як одна з двох служб на кордоні, має забезпечити, щоб кордон між Україною та країнами-членами ЄС залишався дійсно кордоном дружби, добросусідства, співробітництва та відкритості для законослухняних громадян та компаній, при неухильному забезпеченні економічної безпеки наших країн.

Залишити відповідь