Украина НАТО

Після тривалого патрулювання в морі до Одеси на відпочинок завітали кораблі НАТО

ВМС ЗС України

3 хв. · 

Після тривалого патрулювання в морі до Одеси на відпочинок завітали кораблі НАТО

Сьогодні вранці до причалу Одеського морського вокзалу пришвартувався фрегат FHH333 «Торонто» Королівських Військово-Морських Сил Канаді та фрегат Військово-Морських Сил Іспанії F81 «Санта Марія».

Зазначимо, що дані кораблі несуть патрулювання в Середземному морі у складі 2-ї Постійної військово-морської групи НАТО «SNMG2», а до Південної Пальміри вони прибули із дружнім візитом на відпочинок і перебуватимуть тут протягом трьох діб.

У Чорноморський регіон «Торонто» та «Санта Марія» увійшли у складі загону кораблів під командуванням флагмана – фрегата Військово-Морських Сил Нідерландів F805 «Еверстен», а також турецького фрегата F493 «Геліболу», які цими днями гостюватимуть в інших портах країн Причорномор’я . 
Цього ж дня Перший заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Андрій Тарасов провів протокольну зустріч із командиром фрегата «Санта Марія» капітаном 2 рангу Франциско Ксав’єром Руісом та фрегата «Торонто» капітаном 2 рангу Мартіном Флуетом. 
Слід зазначити, що після відвідин Одеси кораблі братимуть участь в навчаннях типу PASSEX спільно з кораблями Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Метою навчань в акваторії Чорного моря є підвищення сумісності українських кораблів із кораблями НАТО і держав-партнерів.
Довідка: Фрегат Королівських Військово-Морських Сил «Торонто» належить до кораблів класу «Галіфакс» водотоннажністю близько 4000 тони, що з 1992 року перебувають на озброєнні ВМС Канади. Озброєний протикорабельними ракетами «Гарпун» ,протичовновими торпедами «Марк- 46», протиповітряним зенітно-ракетним комплексом, а також артилерійською носовою 57-мм гарматою. Крам того на борту є десантний вертоліт CH-148 «Циклон».
Фрегат іспанських ВМС «Санта Марія» є першим із шести іспанських фрегатів однойменного типу. Він побудований на верфі компанії «Базан» на основі дуже вдалих американських фрегатів типу «Олівер Газард Перрі». Корабель прийнятий до складу флоту в жовтні 1986 року. Довжина корабля 139 метрів, ширина 14,3 метра. Водотоннажність близько 4000 тонн. Дві газові турбіни сумарною потужністю 41 тисяч кінських сил розганяють фрегат до 30 вузлів. Фрегат озброєний протикорабельними ракетами “Гарпун”, які запускаються з носової пускової установки одночасно із зенітними ракетами SM-1. Протичовнове озброєння складається з двох тритрубних торпедних апаратів МК-32. Також у складі корабля е авіаційна група з двох вертольотів SH-60.

Інформаційна редакція Інформагентства Міноборони (м. Одеса)

Залишити відповідь