Украина НАТО

В Національний університет оборони України імені Івана Черняховського у період з 1 по 5 квітня за участю представників Оборонного коледжу НАТО (м. Рим, Італія) та Школи НАТО (м. Обераммергау, Німеччина) проводиться XІХ Міжнародний тиждень

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

14 год · 

В Національний університет оборони України імені Івана Черняховського у період з 1 по 5 квітня за участю представників Оборонного коледжу НАТО (м. Рим, Італія) та Школи НАТО (м. Обераммергау, Німеччина) проводиться XІХ Міжнародний тиждень на тему: «НАТО після Брюссельського саміту та виклики XXI століття» / The 19th International NATO Week on «#NATO after the Brussels Summit and the Challenges of the 21st Century» with the participation of representatives of the NATO Defense College (Rome, Italy), the NATO School Oberammergau (Germany) is held at the National Defense University of Ukraine from 1 on April 5th with participation of British Embassy KyivAmbassador Judith GoughEmbassy of Canada in Ukraine Ambassador Roman Vashchuk, Director General of the NATO International Military Staff #DGIMS Lieutenant General Jan Broeks, Head of the NATO Representation to Ukraine and Director of the NATO Liaison Office in Ukraine, Alexander VinnikovAllied Land Command to demonstrate the importance of a strong partnership between Ukraine and NATO on the eve of the 70th anniversary of NATO creation.

У церемонії урочистого відкриття XІХ Міжнародного тижня взяли участь заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Джудіт Гоф, Посол Канади в Україні Роман Ващук, Директор Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенант Ян Брукс, Голова Представництва НАТО в Україні Александр Вінніков, представники посольств, аташе з питань оборони посольств Великої Британії, Канади, Литовської Республіки, представники Міжнародного штабу та Штаб-квартири командування Сухопутних військ НАТО, представники інституту радників з питань оборони при Міністерстві оборони України, інші високоповажні гості.

До участі у Міжнародному тижні залучаються слухачі оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівня підготовки Національного університету оборони України, представники військових навчальних закладів та сектору безпеки та оборони України, представники громадських організацій.

Метою міжнародного заходу є демонстрація важливості міцного партнерства між Україною та НАТО, ознайомлення із основними викликами безпеки, з якими стикається Альянс та партнери, інформування учасників заходу про минулі, поточні та майбутні пріоритети та адаптацію Організації Північноатлантичного Договору та покращення знань про НАТО як міжнародну організацію та методи її роботи.

‒ Військово-політичний контекст, в якому відбувається сьогоднішній захід, суттєво відрізняється від попередніх років. Військові загрози для західної демократії, для нашої держави набули глобальних ознак та стають все більше непередбачувані. Російська Федерація поступово збільшує військову присутність на кордонах з Україною та на окупованих територіях, нарощує ударні угруповання. За таких умов прискорений вступ України до НАТО є єдиним шляхом реалізації наших фундаментальних національних інтересів, збереження суверенітету та відновлення територіальної цілісності, ‒ наголосив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко.

Окрім цього, він наголосив що наша держава послідовно та наполегливо реалізує свої євроатлантичні амбіції. Реформи у сфері безпеки і оборони, які активно тривають, спрямовані на забезпечення повноправного членства в європейських та євроатлантичних інституціях та є незворотними. Реалізація євроатлантичних прагнень України потребує серйозних зусиль та комплексного підходу.

‒ Тиждень НАТО в Україні, який відбувається у стінах провідного вищого військового навчального закладу, дозволяє всім нам використати найкращі підходи та практики Альянсу для підготовки офіцерів та державних службовців, які будуть відігравати провідну роль в реалізації євроатлантичного курсу держави. Знання, які вони отримують, стануть фундаментом системи військової освіти, яка насправді є ключовим елементом для успіху нашої оборонної реформи, ‒ додав Анатолій Петренко.

Він висловив вдячність іноземним партнерам, які з першого дня триваючої агресії Росії проти України, надають нашій країні всебічну дипломатичну, політичну, економічну та військову підтримку для відстоювання суверенітету та територіальної цілісності.

‒ Український народ за останні роки дуже багато каже про європейський курс. Ви вже заплатили величезну ціну за цей вибір, стримуючи російську агресію. Звичайно, шлях до НАТО буде складним але це зміцнить країну зсередини і зробить її більш стабільною. Ми гарантуємо, що Британія й надалі залишиться поруч з Україною, допоможе посилювати інституції сектору безпеки та оборони, — зазначила Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Джудіт Гоф.

‒ Між Канадою та Україною існують тісні зв’язки. Ми сприймаємо партнерство з вашою державою як стратегічне. Тому для канадської сторони є вкрай важливим наша участь у проведенні Міжнародного тижня в Києві, ‒ констатував посол Канади в Україні Роман Ващук.

Директор Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенант Ян Брукс підкреслив, що спільна участь у XІХ Міжнародному тижні є демонстрацією того, що його учасники мають спільні цінності:

‒ Цей захід — це ще один елемент підтримки з боку НАТО. Водночас, Україна за останні п’ять років отримала унікальний досвід стримування та протидії гібридній агресії Росії, який немає жодна країна Європи. Ми сподіваємося на те, що матимемо можливість ознайомитися з цим досвідом, яким поділяться наші українські партнери. Адже ми констатуємо, що Україна є не лише споживачем європейської безпеки. Вже п’ять років поспіль вона є тим щитом, який окрім власного суверенітету та територіальної цілісності, захищає й східний фланг Альянсу.

Голова Представництва НАТО в Україні Александр Вінніков зазначив, що в НАТО дуже високо цінують співпрацю в рамках цього освітнього проекту з Національним університетом оборони, який вже в дев’ятнадцятий раз проводить ці зустрічі для важливих спільних обговорень проводить спільне обговорень безпекових питань.

Протягом Міжнародного тижня в ході лекційних занять та роботи у комітетах експерти НАТО, видатні науковці та посадові особи, що знаходяться в штаб-квартирі Альянсу, та безпосередньо беруть участь у формуванні політики організації, ознайомлять слухачів НУОУ із ключовими результатами Брюссельського саміту 2018 року, переходу форми ведення війни у гібридну, процесами НАТО з врегулювання криз та планування операцій з огляду на цивільний контроль над військовими діями та стандартами НАТО, як спосіб оборони та військової адаптації. Крім того, обговорюватиметься оборонна логістика, оборонне планування та організація системи національного та військового управління.

Знаково, що XІХ Міжнародний тиждень проходить саме після того, як до Конституції України було внесено зміни щодо європейської та євроатлантичної інтеграції України. Крім того, на початку квітня НАТО відзначатиме 70 річницю з дня створення.

Прес-служба Національний університет оборони України імені Івана Черняховського

NATO NATO in Ukraine Mission of Ukraine to NATO Supreme Headquarters Allied Powers Europe (SHAPE) Supreme Allied Commander Europe – SACEUR NATO – Allied Command Transformation (ACT) Allied Joint Force Command Brunssum Allied Joint Force Command Naples – JFCNP#UANATO #NATOUA #StrongerTogether

Залишити відповідь