Украина Реформы

До кінця року Державна фіскальна служба брала зобов’язання впровадити Е-акциз

Олександр Власов

2 год · 

До кінця року Державна фіскальна служба брала зобов’язання впровадити Е-акциз. При розділенні служби на дві, для податкового блоку електронізація процесів контролю за обігом підакцизних товарів залишиться в пріоритеті.
Ми активізували переговорний процес з учасниками ринку. Сьогодні зустрілись з керівництвом Поліграфкомбінату «Україна», яке запропонувало своє бачення функціонування автоматизованої системи “Електронна акцизна марка”. Її суть – в повному охопленні всіх стадій обігу підакцизних товарів на митній території України: від виробника або імпортера до моменту роздрібної реалізації підакцизних товарів.
Запровадження системи передбачає три основних етапи.
Перший передбачає заміну застарілої акцизної марки, яка на ринку більше 5 років. В її дизайні буде врахована необхідність реалізації механізмів Track and Trace і, власне, реалізація. Крім того, на марку планується нанесення QR-коду, що буде легко зчитуватися смартфоном та дозволятиме визначити тип товару та легальність його походження.
На другому етапі запроваджуватиметься електронний документообіг між усіма сторонами процесу, оформлення електронної накладної підакцизної продукції. 
На третьому етапі – долучається споживач та вводиться в експлуатацію система щодо руху РРО.
Попереду – консультації зі всіма учасниками ринку, Мінфіном. Але мета у всіх одна – зниження тіньового обігу!

Залишити відповідь