Украина НАТО Украина Реформы

Сьогодні розкладемо по поличках, як саме НАТО допомагає НГУ

Національна гвардія України

36 хв. · 

#реформи 
Як НАТО допомагає Нацгвардії?
#Нацгвардія #НГУ #НАТО #70років

Продовжуємо нашу рубрику реформ 
Сьогодні розкладемо по поличках, як саме НАТО допомагає НГУ або
“проекти реформування Національної Національної гвардії, в межах співробітництва з #НАТО”

1️⃣ Консультації для процесів планування експертів з країн-членів НАТО. На основі цих рекомендацій в Україні проведено Оборонний огляд та відпрацьовано Стратегічний оборонний бюлетень. Основні зусилля реформування НГУ спрямовано на удосконалення систем зв’язку, логістики і медичного забезпечення, професіоналізацію кадрів і створення необхідного військового резерву.

Так, в Нацгвардії змінено систему навчання особового складу на основі досвіду країн-членів НАТО. В основу нової системи покладено принцип роздільної та поетапної підготовки, яка починається з індивідуальної підготовки військовослужбовців і продовжується підготовкою в складі підрозділів.

2️⃣Заходи трастових фондів та цільових програм. Трастовий фонд – це, по суті, механізм, завдяки якому окремі держави – члени НАТО і країни-партнери на добровільній основі надають різнопланову підтримку. Це проекти медичної і соціальної реабілітації військових, розвитку військової освіти, залучення громадськості до підвищення обороноздатності країни, для розвитку стратегічних комунікацій, професійного розвитку цивільного персоналу тощо. Як приклад, проект створення відділення для реабілітації та оздоровлення учасників антитерористичної операції в медичному центрі Національної гвардії України «Нові Санжари». За підтримки трастового фонду НАТО з медичної реабілітації, медичний центр отримав сучасне медичне обладнання вартістю 65 тисяч євро.

У 2018 році у штаб-квартирі Альянсу, Україною та НАТО підписано Імплементаційною угодою між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання про реалізацію проекту Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям.

Відповідно до проекту Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям, розпочато підготовку саперів.

За останні два роки Національна академія Національної гвардії Українистала головним майданчиком для проведення всіх навчань НАТО в Східному регіоні країни. Це дає нам змогу, щороку проводити в Академії не менше 12 курсів за участю міжнародних фахівців. На постійній основі ми співпрацюємо з двома програмами НАТО – професійного розвитку та розбудова доброчесності.

3️⃣Представники і підрозділи НГУ беруть участь у багатонаціональних масштабних військових навчаннях «Репід Трайдент» та «Сі Бриз», де беруть участь держави-члени та партнери НАТО.

4️⃣ Багато країн-членів НАТО надають Україні гуманітарну і медичну допомогу, проводять тренінги й іншу, не пов’язану з бойовими діями допомогу на двосторонній основі.

NATO in Ukraine NATO-Ukraine Professional Development ProgrammeNATO Vadym Holub

Залишити відповідь