Украина и ЕС Украина НАТО Украина Реформы

Десять перемог України за три роки

Офіс віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

27 хв. · 

Днями виповнилося три роки з моменту, коли Ivanna Klympush-Tsintsadze обійняла посаду Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. 
Ми виокремили 10 перемог ? за цей період.

1️⃣ Створення «євроінтеграційної» команди. Для того, щоб здійснювати перетворення, які наближають Україну до стандартів ЄС і НАТО, потрібні люди, які рухатимуть цей процес. Тому був створений Офіс Віце-прем’єра, оновлений Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції (до його складу були введені фахівці-євроатлантисти, а до назви додалося «і євроатлантичної», призначена його керівниця Olga Stefanishyna. У рамках реформи державного управління в ключових міністерствах були створені директорати з питань стратегічного планування та європейської інтеграції, які забезпечують відповідність пріоритетів роботи Уряду євроінтеграційним зобов’язанням України. Європейська та євроатлантична інтеграція стосується всіх сфер життя і всіх інституцій – від Уряду до найменшої сільської ради.

2️⃣ Отримання Україною «безвізу» – 11 червня 2017 року. Ця історична подія стала чи не найяскравішим досягненням цих часів. Для того, щоб Україна отримала «безвіз», багато українських інституцій працювали над виконанням 144 умов та критеріїв. Наразі вже понад 2 млн. наших громадян скористалися можливістю подорожувати без зайвих черг та документів, а жодні прогнози песимістів щодо того, що «безвіз» в України заберуть – не справдилися. Рівень відмов на кордоні – в межах статистичної похибки, а українські громадяни зарекомендували себе як законослухняні і відповідальні мандрівники, що підтверджуються щорічними звітами Єврокомісії.

3️⃣ 1 вересня 2017 Угода про асоціацію України з ЄС набула чинності в повному обсязі. Перед нашою державою відкрилися величезні можливості, водночас розпочалася масштабна робота з впровадження Угоди. Для чіткого планування і моніторингу її виконання був розроблений покроковий План заходів, що охоплює 6000 завдань для всіх органів влади, моніторингова система «Пульс Угоди», яка дозволяє відстежувати прогрес виконання Угоди в кожній сфері, а також Євроінтеграційна урядово-парламентська дорожня карта, яка містить першочергові законопроекти, які необхідні для поступового наближення нашого законодавства до європейського.

4️⃣ Відкриття офісу НАТО в Україні. Жодна країна, яка не є членом НАТО, не має такого масштабного представництва Альянсу, як Україна. Це велика честь і ознака серйозної співпраці нашої держави з Альянсом.

5️⃣ Збірна України вперше бере участь в Іграх Нескорених в Торонто (Канада), отримуючи десятки медалей та шалену підтримку української діаспори і глядачів Ігор. Наступного, 2018 року, збірна вдруге їде на Ігри, цього разу – в Австралію. Цей проект став можливим завдяки об’єднанню під патронатом Віце-прем’єрки зусиль усіх силових відомств: від Міністерства оборони до Прикордонної служби та Нацгвардії, та отриманню бюджетного фінансування і підтримки міжнародних партнерів. Наші вояки показали силу свого духу всьому світу.

6️⃣ Старт інформаційної кампанії #ЄвроінтеграціяСилаМожливостей». Для роз’яснення українцям значення євроінтеграційних змін та переваг Віце-прем`єка ініціювала потужну інформаційну кампанію, побудовану на історіях успіху звичайних українців, котрі вже скористалися перевагами і вигодами, які дає євроінтеграція. Кампанія була започаткована на День Європи у травні 2018 року і за рік охопила десятки героїв та міст, стала основою для сотень публікацій і телесюжетів, які побачили мільйони українців.

7️⃣ У липні 2018 року відбувся щорічний Саміт Україна-ЄС, на якому було започатковано новий формат співпраці – поглиблену секторальну інтеграцію, який документально був закріплений на засіданні Ради Асоціації Україна-ЄС у грудні. Пріоритетними сферами для подальшого зближення з Євросоюзом Україна обрала цифровий та енергетичний ринки, митну сферу і питання юстиції, свободи та безпеки та підписання Угоди ACAA.

8️⃣ У листопаді 2018 в Києві відбулась перша Міжнародна конференція високого рівня «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед», ініційована Віце-прем’єркою і організована на базі Платформи з протидії гібридним загрозам Україна-НАТО. Численні українські та закордонні гості конференції підтвердили, що досвід України з протидії гібридним загрозам, отриманий протягом останніх років, та її внесок в зміцнення міжнародної безпеки – безцінні.

9️⃣ У лютому 2019 року відбулася історична подія, до якої вся велика інтеграційна команда йшла тривалий час – закріплення стратегічного курсу на рух до ЄС і НАТО в Конституції. Це зроблено для незворотності обраного українським народом шляху, незалежно від зміни політичних еліт.

1️⃣0️⃣ І найсвіжіша подія: минулого тижня Президент України схвалив Річну національну програму Україна-НАТО, над якою працювали фахівці Урядового офісу та інших відомств, і яка за своїми параметрами не поступається програмам на виконання Планів дій щодо членства в НАТО країнами, які потім увійшли в Альянс. На підготовку нової команди фахівців-євроатлантистів і кардинальну зміну підходів до формування й еволюцію РНП пішло 2,5 роки.

Olga Stefanishyna Ігор Селецький Владислав Яснюк Oleksiy GenchevІнна Потапова (Inna Potapova) Denys Chorny Verbytskyi Serhii Dariia Malakhova Елена Конопля (Elena Konoplya) Andriy Klymchuk Марія КовачMaria Fomenko

Залишити відповідь