Основные новости

Двосторонні навчання типу «PASSEX» з військовим кораблем Франції та ракетним катером ВМС ЗС України «Прилуки» у рамках програми НАТО з удосконалення системи військової освіти (NATO DEEP), а також на основі відповідних планів двостороннього співробітництва.

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

3 хв. · 

???? Курсант ВМС ЗС України Ілля Мовчан повернувся зі стажування на мінному тральщику ВМС Французької Республіки «Капрікон» / The students of the Naval Institute of the National University ‘Odessa Maritime Academy’ of the Navy of the #AFU Ilya Movchan returned from training internship to the Mining minesweeper of the class Eridan (Chasseur) #M653#Capricorne of the French Navy Marine Nationale of the French Armed Forces Armée française – Opérations militaires Ministère des Armées within the framework of the NATO #NATO Military Education Improvement Program (#DEEP) as part of bilateral #PASSEX exercises.

Стажування майбутнього моряка розпочалось з двосторонніх навчань типу «PASSEX» з військовим кораблем Франції та ракетним катером ВМС ЗС України «Прилуки» у рамках програми НАТО з удосконалення системи військової освіти (NATO DEEP), а також на основі відповідних планів двостороннього співробітництва.

У перший день на французькому тральщику курсант Ілля Мовчан мав можливість ознайомитись із спеціальним обладнанням іноземного військового корабля та загальною організацією роботи його екіпажу як у штатному режимі, так і в бойовому під час пошуку мінного загородження, а також під час відпрацювання рятувальних заходів за сигналом «людина за бортом».

Протягом стажування, яке тривало до прибуття французького корабля в м. Тулон (Французька Республіка) курсанта перевіряли на знання штурманських навичок, зокрема під час переходу до протоки Босфор. Він також працював з електронною картою і локатором, збирав метеорологічні дані, відпрацьовував маневрування у надзвичайних ситуаціях «людина за бортом».

Крім того, курсант Ілля Мовчан взяв участь в стрільбах з пістолету USP.

А ось під час перебування в м. Патри (Греція), командир вирішив перевірити фізичну підготовку нашого курсанта і запропонував йому пробіжку вздовж узбережжя м. Патри на дистанцію 4,5 км. Варто зазначити, що Ілля з легкістю впорався із завданням.

В Іонічному морі майбутній офіцер заступав черговим штурманом на 4 години, де разом з командиром відпрацював заходи щодо штурманської прокладки курсу корабля, а між Італією та островом Сицилія, коли тральщик увійшов в Тірренське море, він заступав з старшим офіцером у 4-х годинне нічне чергування на містку.

Також курсант вдосконалив навички роботи з тепловізором, брав участь у боротьбі за живучість в умовах умовної пожежі.

Командир «Капрікорн» високо оцінив рівень підготовки українського курсанта і поставив йому за стажування оцінку «відмінно».

Прес-центр ВМС ЗС України Інформаційна редакція Інформагенства Міністерство оборони України (м. #Одеса)

Ambassade de France en Ukraine Ambassade d’Ukraine en France / Посольство України у Франції Mission of Ukraine to NATO NATO in Ukraine NATO Maritime Command Standing NATO Maritime Group 1Standing NATO Maritime Group 2 Standing NATO Mine Countermeasures Group 1 Standing NATO Mine Counter Measures Group Two – SNMCMG2

Залишити відповідь