Украина Реформы

Укроборонпром планує організувати в Одесі виробництво китайського багатоцільового літака HONGDU L-15

Ukraine News

16 год · 

Укроборонпром планує організувати в Одесі виробництво китайського багатоцільового літака HONGDU L-15


Керівництво ПС ЗС України і державного концерну «Укроборонпром» протягом декількох років ведуть переговори з військовим відомством Народної Республіки Китай про організацію виробництва на українських авіапідприємства китайського двомісного багатоцільового літака HONGDU L-15.

Про це повідомив портал belvpo

Даний літак розроблений китайською корпорацією «Hongdu Aviation Industry Corporation» за допомогою фахівців українського ГП «Івченко-Прогрес» та російського КБ ім. Яковлєва.

Китайський надзвуковий навчально-бойовий літак Hongdu L-15 оснащується двома двигунами АІ-222-25Ф, розробленими запорізьким МКБ «Прогрес» ім. А. Г. Івченко та виготовленими на заводі «Мотор Січ». 
КНР планує озброїти свої ВПС сотнями таких літаків, то ж закупівля КНР ліцензії на збірку авіадвигунів на своїй території в місті Чунцин стала логічним продовженням співпраці.

Україна, зі свого боку, має намір отримати лінію складання літаків L-15 та встановити ії на території авіаційного заводу в Одесі. У зв’язку з цим ведуться багаторічні переговори з корпорацією «Poly Technologic Inc». КНР виступає за угоду і готова продати лінію збірки літаків. Однак Пекін наполягає, щоб в Одесі здійснювалася тільки збірка, а виробництво усіх комплектуючих залишилося в Китаї.

Не виключено, що Пекін здійснить у даний проект значні інвестиції.

Переговори продовжилися у першій половині квітня в Одесі, куди завітала представницька делегація китайських військових і промисловців. Головне питання переговорів — продаж лінії складання літаків L-15 і організація їх складання в Одесі, а також сума інвестицій в «Укроборонпром».

▶ Читайте також:
Одеський авіаційний завод ремонтує літаки для країни НАТО
https://www.facebook.com/uanow/posts/2040717582616118

410-ий завод цивільної авіації почав ремонтувати Боїнги
https://www.facebook.com/uanow/posts/2173188066035735

Миколаївський авіаремонтний завод відновив черговий бомбардувальник СУ-24
https://www.facebook.com/uanow/posts/2259678887386652

Повітряні Сили ЗСУ отримали модернізовані винищувачі МіГ-29МУ1
https://www.facebook.com/uanow/videos/1896947593659785/

Залишити відповідь