Украина Реформы

Першу візуалізацію роботи комунального громадського транспорту на основі відкритих даних по е-квитку представлено в Житомирі.

Державне агентство з питань електронного урядування України

3 хв. · 

Першу візуалізацію роботи комунального громадського транспорту на основі відкритих даних по е-квитку представлено в Житомирі.

В інтерактивній візуалізації «Відкритий е-квиток Житомира» зібрано інформацію щодо:
☑️ виконання графіків руху транспорту
☑️ щоденного обсягу виручки від продажу квитків
☑️ найпопулярніших міських маршрутів і зупинок
☑️ напрямків пересування мешканців містом

? Для створення інструменту було проаналізовано дані по 18 тролейбусним, 2 автобусним і 1 трамвайному маршруту КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління», у тому числі й інформацію про понад 5 млн транзакцій по е-квитку. Сервіс дозволяє проаналізувати цей масив даних у розрізі понад 120 транспортних засобів та 400 зупинок.

Вісім українських міст уже впроваджують електронний квиток, серед них: Біла Церква, Вінниця, Дніпро, Житомир, Київ, Львів, Тернопіль і Харків.

Житомиряни першими отримали можливість користуватись е-квитком на комунальному транспорті.
⭐️Тепер у планах міста – поширення сервісу е-квитку й на приватні маршрутки.

Аналіз даних дозволяє керівництву міста оптимізувати рух транспорту. Наприклад, завдяки аналізу даних Житомиру вдалося відкоригувати графіки маршрутів відповідно до реальних пасажиропотоків, це принесло економію в 500 – 600 тис. грн на місяць.

Сподіваємось, що досвід Житомиру у запровадженні е-квитку, відкритті даних та роботі з аналітикою в транспортній сфері буде прикладом для інших українських міст.

Відкриті дані щодо житомирського комунального транспорту можна знайти на єдиному порталі відкритих даних https://data.gov.ua/, а скористатися інтерактивною візуалізацією можна за посиланням http://texty.org.ua/d/2019/zhytomyr/

Проект «Відкритий е-квиток Житомира» реалізовано Агенцією журналістики даних у межах проекту USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах

Міністерство інфраструктури України Eurasia Foundation Texty.org.uaKateryna Onyiliogwu Volodymyr Brusilovskyi Фарид Сафаров (Farid Safarov)

Залишити відповідь