Четверг 24 Сентябрь 2020

Май 15, 2019

В Україні створена коаліція електронної демократії, електронних послуг і рішень.

Jaanika Merilo разом з Roman Semenukha та 43 іншими особами.

5 год · 

Створено коаліцію електронного урядування i демократii

В Україні створена коаліція електронної демократії, електронних послуг і рішень. Ключові громадські організації та розробники рішень електронної демократії та електронних послуг об'єдналися в "Коаліцію електронної держави" (E Government Coalition) для підтримки прозорості влади, боротьби з корупцією, створення електронних рішень та послуг.

Мета коаліції - об'єднати експертні організації та ключових експертів в єдину коаліцію, задачі якої:

- допомагати центральним і місцевим органам влади швидше запускати рішення з прозорості влади, бюджетів, електронної участі та послуг;

-консультувати органи влади як запустити рішення використовуючи вже існуючі інструменти та інформувати які рішення вже існують;

- інформувати суспільство про існуючі послуги та створити єдиний інформаційний простір та платформу створених послуг;

- бути експертним центром для консолідованої оцінки;
працювати над законодавством для створення всіх умов запуску послуг;

- допомагати створювати єдині рекомендовані стандарти та приклади технічних завдань.

Створення коаліції підтримали ключові організації з прозорості та електронного суспільства як Transparency International, фонд “Відродження”, Реанімаційний пакет реформ (група Е-демократії), BRDO (Офіс ефективного регулювання), фонд “Східна Європа”, представники програм EGAP і TAPAS, "Нова Країна", Центр Розвитку Інновацій, ГО "Електронна Демократія", SocialBoost, CyberSchool, Strategic Advisory Group for Supporting Ukrainian Reform та постачальники електронних рішень в т.ч.: Hacken, DeNovo, Helsi.me, ПроЗорро.Продажi, ПроЗорро, YouControl, “Суд на ладонi”, Juscutum, Dr. Eleks, SoftServe, ДП “Відкриті публічні фінанси”. Також створення коаліції в підтримку розвитку електронної держави підтримали ключові центральні органи влади як Державне Агентство з питань електронного урядування, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство інфраструктури і депутати Комітету з питань інформатизації та зв'язку.

При коаліції буде працювати експертна група, до якої можна звернутись різним рівням влади для консультації з запуску нових рішень та для інформації що вже запущено і що можна запустити, наприклад, в містах, де ще не працюють всі електронні інструменти.

Перші пілотні міста та органи влади для систематичного співробітництва в т.ч.: Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Сервісні Центри Міністерства внутрішніх справ, Міністерство Інфраструктури та місцеві органи влади як Львів, Миколаїв, Марганець, Покров, Дрогобич, Луганська ОДА ид

Коалiцiя буде зарегiстрована як незалежна, некоммерцiйна, аполiтiчна органiзацiя.

-

«Останні 5 років, синергія зусиль бізнесу, державних установ та громадських організацій у продукуванні цифрових рішень для громадян показала чудові результати. Держава стала сучаснішою, а сервіси для громадян зручнішими та ближчими. Ми не повинні зупинятися на досягненому. Об’єднання у дієву коаліцію дозволить примножити кількість та якість зручних сервісів як для громадян, так і держави. Спільна робота тих у кого є ідеї, досвід та практика просування дозволить нам досягти ще більше результатів у цифровому розвитку», - прокоментував Андрій Боровик, виконавчий директор Transparency International.

«Електронне урядування – це ключ до прозорості та підзвітності державного управління. Створення е-коаліції, що об’єднає організації та установи, експертів, що займаються впровадженням електронного урядування, якраз на часі, оскільки вже дуже багато зроблено як на центральному, так і на місцевому рівнях. Тепер перед нами стоїть декілька викликів – активно популяризувати серед населення та бізнесу ті можливості та сервіси, які вже доступні в електронному вигляді, а також не збавляти темп на нашому спільному шляху до створення цифрової України», - зазначила Леся Чміль, заступник керівника проекту “Прозорість та підзвітність державного управління та послуг/ TAPAS”.

«Прозорро з самого початку будувалося як екосистема. Ми прекрасно розуміємо важливість коаліцій. Це дозволяє використати сильні сторони кожного із користю для всіх. В Україні створено багато чудових ІТ рішень, але рівень їх впровадження та інтегрцій може бути значно вищим. Спільними зусиллями коаліція експертів ГО, бізнесу та держави зможе прискорити електронізацію урядування. Ми не гарантуємо, що замінемо владу на скрипти, але впевнені, що можемо стати державою зручною, як Amazon або Instagram і прикладом для всього світу», - прокоментував Василь Задворний, генеральний директор ДП «ПРОЗОРРО».

«Через індустріальне об'єднання у формі коаліції ІТ потенціал України має унікальний шанс повністю розгорнутися через партнерство ІТ-шників та стартапів з державним сектором. Досвід інкубатора 1991 свідчить про те, що наша країна має достатньо продуктів та сервісів, які можна впровадити прямо зараз разом з міністерствами та міськими адміністраціями, але цю стратегію можна реалізувати тільки спільними зусиллями всіх учасників ринку», - наголосив Денис Гурський, голова правління ГО SocialBoost.

«Така коаліція повинна стати центром компетенцій у сфері е-демократії та е-послуг. Центром, який буде здатний не тільки прокоментувати, але і при необхідності відокремити "зради" від "перемог", сфокусуватися на популяризації вже створених успішних прецедентів і підтримувати подальший сталий розвиток в сфері е-демократії», - додав Володимир Фльонц, засновник ГО « Електронна демократія».

Все Комментарии:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 × 3 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Говорим о политике простыми словами
© Copyright  - Все права защищены. Перепубликация авторских статей без согласования с автором запрещена.
calendarmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram