Украина Реформы

Сьогодні розповімо вам, як ОСББ розпочати самостійне управління будинком після розірвання договору з попереднім виконавцем послуг з утримання будинку

Твій Будинок – Твоя Власність·  Усім привіт ? Сьогодні розповімо вам, як ОСББ розпочати самостійне управління будинком після розірвання договору з попереднім виконавцем послуг з утримання будинку ?‍??‍? Чому ми звернули увагу саме на це питання? Усе дуже просто – ви до нас найчастіше звертаєтеся із запитаннями про отримання документації від керуючих компаній. І ми маємо відповіді.

Для розірвання договору з попереднім виконавцем послуги з утримання будинку необхідно пройти наступні кроки ⬇️

✅ Скликати загальні збори та прийняти рішення про: 

? Відмову від послуг попереднього виконавця послуги з утримання будинку з визначеної дати.
? Початок самостійного утримання будинку силами ОСББ з визначеної дати (має співпадати з датою в попередньому пункті.
? Затвердження кошторису на утримання будинку.
? Затвердження переліку та розміру внесків та платежів співвласників.
? Надання повноважень правлінню ОСББ щодо вчинення усіх необхідних дій для розірвання договору.

✅ Після прийняття рішення, не пізніше ніж за 30 календарних днів до дати розірвання договору повідомити про це попереднього виконавця послуги з утримання будинку. ‼️ Повідомлення необхідно надіслати правлінням ОСББ від імені усіх співвласників рекомендованим листом, включно з описом вкладення на адресу попереднього виконавця, зазначену в договорі або в офіційних джерелах – єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. 

✅ Укласти договори з необхідними для забезпечення утримання будинку підрядниками, найняти персонал (за необхідності).

✅ У визначений на зборах день приступити до забезпечення утримання будинку власними силами: 

? Розпочати виконувати функції прибирання силами власного персоналу або підрядників.
? Унеможливити доступ попереднього виконавця послуги з утримання будинку до місць загального користування та допоміжних приміщень.

✅‼️ Якщо попередній виконавець послуги з утримання будинку добровільно не захоче передати технічну документацію, у порядку, передбаченому Законом України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, звернутися до суду із відповідним позовом.

Якщо ви пройдете усі ці кроки, зможете без проблем розпочати свою самостійну діяльність з утримання багатоквартирного будинку. Правління ОСББ має надавати протокол загальних (установчих зборів) та листки опитування для ознайомлення тільки співвласникам будинку. Усі інші не мають права на це права, за виключенням випадків прямо передбачених законодавством України. 

Сподіваємося, інформація буде для вас корисною.

Залишити відповідь