RussiaGate

МТОТ ІНІЦІЮЄ ЗАСТОСУВАННЯ САНКЦІЙ ДО НАУКОВИХ УСТАНОВ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬ НЕЗАКОННІ АРХЕОЛОГІЧНІ РОЗКОПКИ В КРИМУ

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України

18 год · 

‼️МТОТ ІНІЦІЮЄ ЗАСТОСУВАННЯ САНКЦІЙ ДО НАУКОВИХ УСТАНОВ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬ НЕЗАКОННІ АРХЕОЛОГІЧНІ РОЗКОПКИ В КРИМУ

#МТОТ ініційовано запровадження обмежувальних заходів до 28 юридичних осіб наукових і музейних установ, представники яких взяли участь у незаконних археологічних розкопках на тимчасово окупованій території Автономної Республіки #Крим та м. Севастополя

Протягом останніх п’яти років, Російська Федерація активно проводить незаконні археологічні розкопки. До розкопок залучена низка провідних наукових і музейних установ Російської Федерації. Активну участь в археологічних розкопках беруть кримські наукові установи, що були незаконно зареєстровані, як російські юридичні особи.

Велика кількість незаконних археологічних розкопок здійснюється в межах реалізації #РФ великих інфраструктурних проектів – будівництва транспортного переходу через Керченську протоку, будівництва така званої «траси #Таврида», тощо.

Підставою для проведення археологічних розкопок на території Кримського півострова є «відкриті листи» (дозволи) на проведення відповідних робіт, що незаконно видаються співробітникам профільних наукових установ Міністерством культури Російської Федерації. За період 2014-2018 років Мінкультури РФ було ухвалено більше 90 наказів про видачу дозволів на проведення археологічних розкопок на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

В межах здійснення моніторингу дотримання правового режиму тимчасово окупованої території МТОТ було ідентифіковано низку фізичних осіб, що отримали дозволи на проведення незаконних археологічних розкопок. До 15 з них, які є громадянами Російської Федерації, за ініціативи МТОТ, Указом Президента України від 19.03.2019 № 82/2019 було застосовано санкції.

Зараз МТОТ ініційовано запровадження обмежувальних заходів до 28 юридичних осіб наукових і музейних установ, представники яких взяли участь у незаконних археологічних розкопках на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. Проект відповідного акта направлено на погодження до заінтересованих органів державної влади, після чого він буде спрямований на розгляд Уряду.

___________

Довідково:
За оцінками представників Російської Академії Наук, лише під час розкопок в ході будівництва мосту через Керченську протоку було знайдено більше 1 мільйона археологічних артефактів. 15 травня 2019 року Інститут археології РАН, видав двохтомне дослідження (800 аркушів в кожному томі) присвячене результатам археологічних розкопок на території Кримського півострова в 2017-2018 роках.

Проведення археологічних розкопок на тимчасово окупованій території суперечить низці актів міжнародного гуманітарного права.

Детальніше на офіційному веб-сайті Міністерства за посиланням: https://mtot.gov.ua/…/mtot-inicijue-zastosuvannja-sankci-do…

Залишити відповідь