Украина и США Украина Реформы

Реалізація проекту з надання технічної допомоги з метою посилення системи експортного контролю України та протидії розповсюдженню зброї масового знищення в рамках Програми з експортного контролю та безпеки кордонів в Україні (EXBS) Посольства США в Україні.

Олександр Власов

6 хв. · 

Зранку разом з Максимом Нефьодовим мали міжнародну зустріч щодо реалізації проекту з надання технічної допомоги з метою посилення системи експортного контролю України та протидії розповсюдженню зброї масового знищення в рамках Програми з експортного контролю та безпеки кордонів в Україні (EXBS) Посольства США в Україні.
Програма реалізовується з 2001 року і зараз ми на 7 етапі. Наші регулярні зустрічі дозволяють на постійній основі тримати руку на пульсі, оперативно реагувати на виклики та визначати наступні пріоритети нашої взаємодії.
Ми зробили неможливе. Україна – єдина країна в світі, де за підтримки EXBS в структурі Одеської митниці ДФС створено окреме Управління протидії контрабанді, що є аналогом підрозділу АТСЕТ, та припортові групи Програми контролю за контейнерними перевезеннями (ССР) ВМО з протидії незаконному переміщенню наркотиків, зброї, небезпечних речовин, товарів військового та подвійного призначення. Тільки за півроку ними, зокрема, виявлено 269 кг наркотичних речовин – 269 кг та понад 2 тис блоків цигарок. Наразі чекаємо таке необхідне для Управління протидії контрабанді обладнання – комп’ютерні програми щодо ідентифікації стратегічних товарів, електронні довідники, дозиметри, портативні детектори вибухових речовин.
Продовжуємо застосовувати і сучасні міжнародні стандарти при здійсненні митного контролю. 
З 1 липня в рамках програми EXBS було запроваджено тестове використання Системи з націлювання по вантажах ВМО (Cargo Targeting System of World Customs Organization – WCO CTS).
З учорашнього дня вже відбувається повноцінний процес аналізу та оцінки ризиків на основі інформації, отриманої від морських агентів. Дані надаються щонайменше за добу до прибуття судна у порт на території України. Така оцінка дає нам можливість заздалегідь визначати форми митного контролю, направлені на мінімізацію загроз. В першу чергу, це безпекові питання і недопущення випадків переміщення через кордон заборонених або обмежених до переміщення товарів.
До речі, в цьому процесі ми теж єдина країна в світі, яка застосовує оновлений формат роботи системи WCO CTS. В інших країнах, це програмне забезпечення, розроблене Всесвітньою митною організацією (ВМО), працює в застарілому форматі.

Залишити відповідь