Украина Реформы

?“Земля громад у смартфоні” – КОЛИ?

Центр Розвитку Інновацій – Center for Innovations DevelopmentВподобати сторінку23 год · 

?“Земля громад у смартфоні” – КОЛИ?

✅Перші кроки вже зроблено. В останні роки Державний земельний кадастр почав надавати додаткові е-сервіси для доступу до Публічної кадастрової карти та нормативної грошової оцінки землі, які розвиваються в таких напрямках:

?діджиталізація земельного кадастру (https://e.land.gov.ua), ‼️але який містить ?до 25% неточних даних за оцінками експертів ДЗК й дані якого не є повністю відкритими. Останнє гальмує якість управління землею та різко зменшує обсяги збору відповідного податку. Необхідність відкриття цих даних піднімають й асоціації міст/ОТГ, й профільні проекти МТД – TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах спільно з Державне агентство з питань електронного урядування України, які контролюють виконання відповідної Постанови №835 (). За нашими оцінками ‼️ОТГ недоотримують ? від 30% до декількох річних доходів;

?портал відкритих даних про нормативну грошову оцінку землі (https://ngo.land.gov.ua), який з’явився зовсім недавно. Ці дані грунтуються на оцінках, що проводилися як правило ще до 2014 року. ‼️Останні 3 роки Уряд не індексує їх навіть на рівень інфляції. Порівнюючи ці дані з ринковими знову виникає питання про масштаби ? недоотримання громадами доходу від податку на землю і що з цим робити?

?електронні земельні торги на Е-майданчиках (CETAM OpenMarket, Prozorro-продажі). За 2018 рік було виставлено перші 4,1 тисяч гектарів земель – вартість зросла в середньому в 2,5 раз від стартових цін.

?Пілотні 50 громад-учасниць проекту “Е-рішення” отримують повний комплекс ІТ-інструментів, який дає можливість: 
?вести цифровий облік та контроль всіх своїх активів та повнотою надходжень від них;
?бачити тренди в аналітичному порталі управлінця громади;
?використовувати аналітичні е-рішення, зокрема щодо податку на землю ();
?моделювати наслідки варіантів своїх рішень щодо 
розвитку громади, капітальних витрат, угод з орендарями, інвесторами, тощо.

Долучайтеся до змін! Впливайте на інноваційний розвиток вашої громади!

Проект “Е-рішення для громад”(https://cid.center/e-solutions/) реалізується ЦРІ за підтримки програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.

Залишити відповідь