Украина и ЕС Украина и США Украина НАТО

“МИ МАЄМО СПРАВУ ІЗ ВІЙНОЮ НОВОГО ТИПУ, ДЕ 90 ВІДСОТКІВ ОПЕРАЦІЙ — ПРОПАГАНДА”

Командування Повітряних Сил ЗСУ / Air Force Command of UA Armed Forces

Щойно · 

“МИ МАЄМО СПРАВУ ІЗ ВІЙНОЮ НОВОГО ТИПУ, ДЕ 90 ВІДСОТКІВ ОПЕРАЦІЙ — ПРОПАГАНДА”

Делегації США та Великої Британії вкотре прибули до Вінниці, аби поділитись досвідом з питань розробки Стратегії розвитку Повітряних Сил. Міжнародна конференція триватиме п’ять днів. У перші ж хвилини стало зрозуміло, що дискусії будуть жвавими та цікавими. 
Українські авіатори разом із іноземними колегами обговорюють не лише розробку стратегічних документів, а й загалом стан та перспективи Повітряних Сил України, проблеми, що потребують нагального вирішення та позитивні зрушення , якими вже можна похвалитись.

— Зараз ми крок за кроком вивчаємо спроможності, аналізуємо, — коментує представник Командування ПС ЗС України. — Сьогодні, для України, як для воюючої країни, є очевидною стратегічна важливість мати дійсно сильну військову авіацію. До речі, ВКС РФ не все так гладко, як може здатись. Унаслідок санкцій деякі плани їм довелось суттєво змінити. Та ми орієнтуємось не лише на теперішнього, а й на виклики, що стоятимуть через двадцять-тридцять років.

План розвитку потужностей викликав неабияку зацікавленість іноземних колег.

— Стратегія без ресурсів – це просто фантазія, — прокоментував Майкл Маккарті, координатор Групи керівництва та управління у сфері оборони . — На те, що не зможе бути реалізованим, не варто навіть витрачати час. Щоправда, ресурси – це не лише гроші, а й кадри, а професіоналізм українських авіаторів у мене не викликає жодних сумнівів.

Також іноземні колеги порадили більше уваги приділяти невійськовим методам.

— Погоджуюсь із Сунь Цзи, який говорив, що найвищим мистецтвом війни є підкорення ворога без боротьби, — коментує майор Бред Фішер, представник США, льотчик літака F-16. — Проаналізувавши російську стратегію, прослідковується тенденція стирання меж між миром та війною. Ми маємо справу із війною нового типу, де 90 відсотків операцій — пропаганда. Американська сторона і надалі вас підтримуватиме, проте у нас зовсім інші виклики, тому “чарівною паличкою” ми стати не зможемо. 
Анастасія Олехнович
Армія Inform

Залишити відповідь