Среда 13 Ноябрь 2019

Июль 19, 2019

Профільний Урядовий комітет схвалив національну ціль з енергоефективності на період до 2020 р. відповідно до європейських директив!

Профільний Урядовий комітет схвалив національну ціль з енергоефективності на період до 2020 р. відповідно до європейських директив!

Вітаю рішення Урядового комітету з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку щодо схвалення національної цілі України з енергоефективності на період до 2020 року. 

Відповідний проект розпорядження Уряду розроблено в рамках імплементації статті 3 Директиви 2012/27/EU про енергоефективність.

Як відомо, кожна країна Енергетичного Співтовариства має визначити свою межу енергоспоживання та впроваджувати політику для її досягнення. 

Так, із залученням українських та міжнародних експертів, фахівців Energy Communityрозраховано внесок України, яка є найбільшою серед усіх країн Співтовариства. 

В основі розрахунків полягає загальний підхід Директиви, а саме - скорочення кінцевого споживання енергії на 20% у 2020 р. відносно базового сценарію.

Так, проектом акта визначено такі показники:

✅ первинне споживання енергії має не перевищувати 101 316 тис. тонн нафтового еквівалента у 2020 році; 

✅ кінцеве споживання енергії має не перевищувати 55 507 тис. тонн нафтового еквівалента у 2020 році.

Запропоновані показники узгоджуються із іншими стратегічними документами у цій сфері, зокрема із новою Енергетичною стратегією України на період до 2035 року та чинним Національним планом дій з енергоефективності на період до 2020 року. 

Прийняття цього рішення є важливим кроком для здійснення прогнозованої державної політики в сфері енергоефективності та досягнення енергетичної незалежності України.

Нагадаю, що наразі при Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження Українистворено робочу групу із напрацювання нового національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року. 

Також за підтримки проекту EU4Energy Governance розпочинається розробка довгострокової стратегії реновації будівель (вимога статті 4 Директиви 2012/27/EU про енергоефективність).

Очікуємо на розгляд та схвалення Урядом відповідного проекту акту щодо цілі з енергоефективності до 2020 року

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

8 − три =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Говорим о политике простыми словами
© Copyright  - Все права защищены. Перепубликация авторских статей без согласования с автором запрещена.
calendarmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram