Среда 3 Июнь 2020

Август 17, 2019

Світовий банк рішуче підтримує реформу органів управління державними банками (ДБ), яка є важливим кроком на шляху покращення показників діяльності банківської системи України та загального стану її економіки.

World Bank Ukraine

7 год · 

Світовий банк рішуче підтримує реформу органів управління державними банками (ДБ), яка є важливим кроком на шляху покращення показників діяльності банківської системи України та загального стану її економіки.

Ключовим аспектом цієї реформи є запровадження незалежних наглядових рад з ухваленням рішень більшістю в дві третини голосів відповідно до вимог нової редакції Статті 7 Закону «Про банки і банківську діяльність», яку було прийнято Верховною Радою минулого року. Як очікується, ці нові наглядові ради мають відігравати провідну роль у реформуванні державних банків, зокрема, у сфері корпоративного управління та вирішення проблем непрацюючих кредитів. Відповідно до нової редакції Статті 7, нові наглядові ради було сформовано шляхом конкурсного відбору претендентів, при цьому їх кандидатури було висунуто Кабінетом міністрів на початку цього року.

Відповідно до вимог законодавства України, в якості наступного кроку Національний банк України затверджує висунуті кандидатури до складу наглядових рад банків. Отже, обов'язок НБУ полягає в проведенні ретельної та незалежної оцінки, що включає в себе застосування професійних суджень щодо наявності кваліфікаційних даних у кандидатів, висунутих до складу наглядових рад, та їх відповідності всім вимогам законодавства. Для незалежних членів наглядових рад ДБ згадані вимоги законодавства, викладені в Статті 7, також включають в себе жорсткі стандарти незалежності та відсутності конфлікту інтересів.

Ми підтримуємо НБУ в здійсненні ним своїх обов’язків у зазначеній сфері.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

девятнадцать − одиннадцать =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Говорим о политике простыми словами
© Copyright  - Все права защищены. Перепубликация авторских статей без согласования с автором запрещена.
calendarmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram