Среда 3 Июнь 2020

Август 21, 2019

Доступних ліків стало ще більше

Уляна Супрун

1 хв · 

Доступних ліків стало ще більше💊

Міністерство охорони здоров'я України затвердило новий перелік ліків у програмі “Доступні ліки” для пацієнтів з серцево-судинними хворобами, діабетом 2 типу та бронхіальною астмою.

До оновленого реєстру увійшло 254 препарати. Тепер з нього 78 препаратів українці можуть отримувати абсолютно безоплатно, ще 176 — з невеликою доплатою. Перелік безоплатних ліків збільшився майже на 20% у порівнянні з попереднім. Наказ про затвердження тут ➡http://bit.ly/2Zeysxn

Це ліки, які пацієнти мають приймати постійно. Дуже важливо, що вони матимуть змогу не витрачати на них додаткові кошти — найдорожчий препарат, який повністю оплачує держава для пацієнта за програмою “Доступні ліки”, коштує — 863,43 гривні.

З квітня програма “Доступні ліки” перейшла в адміністрування НСЗУ Національна служба здоров'я України.

▪ Тепер не потрібно жодних папірців, щоби отримати ліки. На телефон пацієнта приходить повідомлення з номером рецепта та кодом, який потрібно назвати в аптеці.

▪ За цим номером провізор знаходить рецепт — його лікарі виписують в електронній системі. Рецепт за потреби можна роздрукувати, якщо у пацієнта немає телефона.

▪ Отримати препарати можна в будь-якій аптеці, що бере участь в програмі “Доступні ліки”. Тут є повний перелік: https://bit.ly/2CRGorZ

▪ Тут покроково можна дізнатися як отримати ліки за електронним рецептом➡ http://bit.ly/2NhMyI2

Завдяки електронній системі тепер можливо відслідковувати будь-яку інформацію стосовно програми “Доступні ліки” — навіть коли точно і де було відпущено ліки. Це дозволяє детальніше аналізувати роботу програми, робити її більш сучасною та зручною для всіх — пацієнтів, провізорів і лікарів.

Якщо вам цікаво як працює програма, на сайті НСЗУ є окремий дешборд “Деталізація виписаних електронних рецептів за програмою “Доступні ліки”. Тут можна знайти багато даних для аналізу роботи цієї програми. https://bit.ly/2HmDzSA

Кожен має можливість скористатися “Доступними ліками”. Якщо маєте захворювання серця, діабет 2 типу чи бронхіальну астму — поговоріть зі своїм сімейним лікарем. Можливо, ви зможете отримувати свої ліки значно дешевше або ж повністю безоплатно. А також розкажіть про програму своїм близьким.

Більше про “Доступні ліки” тут ➡ http://moz.gov.ua/dostupni-liki

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 × 4 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Говорим о политике простыми словами
© Copyright  - Все права защищены. Перепубликация авторских статей без согласования с автором запрещена.
calendarmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram