Украина и ЕС Украина Реформы

Верховна Рада щойно ухвалила важливий та довгоочікуваний закон про авторизованих економічних операторів! Стаття 80 “Митне співробітництво” Угоди про Асоціацію України та ЄС сьогодні стрибає від щастя

Офіс віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

18 год · 

Але є і хороші новини! Верховна Рада щойно ухвалила важливий та довгоочікуваний закон про авторизованих економічних операторів! Стаття 80 “Митне співробітництво” Угоди про Асоціацію України та ЄС сьогодні стрибає від щастя ?

Що таке авторизований економічний оператор? Це новий, європейський формат взаємодії між бізнесом та митницею. Заснований на довірі.

Будь-яке українське підприємство, яке бере участь у міжнародному ланцюгу поставок (виробник, експортер, імпортер, митний представник, перевізник, експедитор, власник митного складу) може отримати статус авторизованого економічного оператора від уповноважених органів. Простими словами: якщо підприємство чесне, має гарну репутацію, і загалом “грає за правилами”, а не прагне їх обійти, воно може скористатися значно спрощеним митним режимом.

Від довіри виграють всі: митниця витрачає менше часу на обробку потоку товарів, а підприємець – зменшення витрат на логістику завдяки швидкому проходженню митних процедур.

Роками бізнес та митниця в Україні засновувалися, здебільшого, не на довірі, а на чомусь іншому ? А переваги нерідко отримували ті, хто грає не за правилами. Ті ж, хто прагнув їх дотримуватися, навпаки, часто були “у програші”.

Тепер ця схема взаємодії повертається з голови на ноги, стає такою, як має бути. Бізнесу, який обґрунтовано заслуговує на довіру – пріоритет, довіра та сприяння.

Введення інституту авторизованих економічних операторів в Україні – це важливий крок до інтеграції українських товарів у спільний торговельний та митний простір ЄС. Адже коли система довіри працюватиме всередині країни, відкривається шлях до взаємного визнання сертифікованих підприємств Європейським Союзом та Україною. Відтак, українські та європейські товари будуть подорожувати в гості одні до одних не “лоукостами”, стоячи у чергах з торбами декларацій, а “бізнес-класом” – з пріоритетними “зеленими коридорами”, швидко та комфортно.

Нині серед товарів, які митниці ЄС оформлюють для доступу на свій ринок, 72% опрацьовуються з використанням інструментів авторизованих економічних операторів. У 67% імпортних декларацій оформлення складає в середньому близько 5 хвилин. Вжух ✨

Звісно, лише один цей закон не стане панацеєю від усіх бід. Але це важливий крок до подальшого зближення України та ЄС, виконання Угоди про Асоціацію, крок до того, щоб торгівля між Україною та ЄС була не лише безпечною та надійною, але й простою, швидкою та взаємовигідною. А головне – щоб український бізнес, який грає за правилами, відчував себе вільно, впевнено та “дихав” на повні груди.

Dmytro Kuleba
Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції
Міністерство фінансів України

#євроінтеграційнізакони #УрядТехнократів #АЕО #новамитниця

Залишити відповідь