Украина и мировые банки Украина Реформы

Відтепер кожен може відстежити частину закупівель за гроші Світового банку, які проводяться органами публічної влади в системі ProZorro.

World Bank Ukraine

Відтепер кожен може відстежити частину закупівель за гроші Світового банку, які проводяться органами публічної влади в системі ProZorro.

Достатньо лише скопіювати наступне посилання у Ваш браузер: https://bi.prozorro.org/…/%D0%9A%D0%BE%D0%B4%20%D0%B…/44000…

Ви побачите загальні показники закупівель – 159 процедур тендерів на суму понад 66 млн грн та рейтинг організаторів торгів. Якщо натиснути на розділ «Показники» у правому верхньому куті, тоді можливо побачити також перелік оголошених лотів, групи товарів, що закуповуються та ін.

«Система ProZorro отримала позитивну оцінку Світового банку на відповідність спільним вимогам багатосторонніх банків розвитку щодо проведення електронних публічних закупівель з використанням механізмів електронних реверсивних аукціонів. На сьогодні лише частина закупівель Світового банку є у системі, які проводяться двома методами: «Закупівлі у вільній формі» та «Національні конкурсні торги» в розумінні міжнародної фінансової установи за допомогою модуля електронних реверсивних аукціонів», – зазначив спеціаліст із закупівель Світового банку Дмитро Донець.

«Але ми за те, щоб з часом якомога більше закупівель Світового банку проводились через ProZorro, а не тільки розміщувались відповідні оголошення в електронній системі. Для цього необхідно синхронізувати її з власними правилами Світового банку, які є однаковими для всіх проектів і підтримуються уставною в 166 країнах світу. Наша команда надала Уряду України рекомендації та бачення щодо майбутнього розвитку ProZorro, її подальшого впровадження в наших спільних інвестиційних та грантових проектах і зараз ми констатуємо поступ у цьому напрямку», – повідомив Дмитро Донець.

«Відображення закупівель за кошти Світового банку – це хороший приклад відкритості міжнародної організації», – каже Сергій Павлюк, менеджер проектів BI ProZorro. «Ця відкритість, крім репутаційної, дає ще ряд наступних переваг: громадяни України можуть швидко оцінити реальний вклад Світовому банку у розбудову країни: що закуповується і в яких об’ємах. Відкритість також зменшує ризик подвійного фінансування. Існують випадки, коли замовник бере кошти, наприклад, на томограф окремо з державного бюджету і від донора. Проте, на виході лікарня замість двох томографів отримує лише один (який показують по черзі або донору, або державним контролерам). ProZorro – це система з великою кількістю потенційних постачальників. Це в рази підвищує ймовірність, що учасники побачать і подадуться на закупівлю, що підвищує успішність і конкурентність торгів. Сподіваюсь, що найближчим часом і інші інституції почнуть відображати свої закупівлі у ProZorro» – зазначив Сергій Павлюк.

Нагадаємо, що перший тендер за кошти Світового банку у системі ProZorro був оголошений у квітні 2018-го року.

Департамент Регулювання Публічних Закупівель Мерт України
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Transparency International Ukraine
Prozorro

Залишити відповідь