Украина НАТО

План дій щодо членства (ПДЧ) під час цьогорічного грудневого саміту НАТО

Ірина Фріз / Iryna Friz

✅ Щодо дипломатичних реверансів на тему чому нам не потрібно подавати заявку на План дій щодо членства (ПДЧ) під час цьогорічного грудневого саміту НАТО.

?По-перше, аргумент що в нас є Річна національна програма і цього формату достатньо сьогодні не працює. Адже, в наслідок єдиного телефонного дзвінка одного президента іншому, по всіх швах стала тріщати міжнародна коаліція на підтримку України у війні з Росією. І нам потрібна офіційна позиція наших міжнародних партнерів щодо наших кроків на шляху євроатлантичної інтеграції, яка має бути визначена в чіткому з юридичної точки зору документі, а саме – ПДЧ.
✅ Жодна РНП не є підставою для вступу в НАТО, а от ПДЧ є. Тому зволікання із подачею заявки на ПДЧ лише гальмує процес нашого вступу в Альянс.

? По-друге. В Конституції чітко закріплено курс України на євроатлантичну інтеграцію. Є визначена процедура вступу країни в НАТО, яка обумовлена подачею заявки на ПДЧ, його виконання і вже потім – рішення країн членів- Альянсу щодо прийняття нової держави до НАТО. І це проходили всі країни, які не декларували наміри про вступ в дипломатичних реляціях, а діяли і не марнували час.

? По третє. Вступ держави до НАТО не має гальмуватись дипломатичною доцільністю чи вангуванням щодо відмови Україні в ПДЧ у разі подання заявки. Це політика, шановні благоразумні та помірковані. І так політика має спиратись на дії. В нашому випадку – це заявити свою готовність на отримання ПДЧ.

✅ Наші міжнародні партнери по НАТО, які послідовно та неухильно підтримують нас у боротьбі за незалежність та суверенітет, мають дати офіційну позицію, яка буде спиратисьна визначені аргументи. Саме на ці аргументи маємо ми акцентувати всю свою увагу та дії у євроатлантичній інтеграціі, а не на відчуття, страхи, побоюванння тощо всіх інших разом взятих. Так само, як було у 2015 році визначено 144 пункти для отримання безвізу, які ми взяли, виконали і отримали свободу пересування по ЄС. Так само маємо діяти і зараз. Діяти, а не шукати приводів для розмов.

Світлина від Ірина Фріз / Iryna Friz.

Залишити відповідь