Украина и ЕС Украина и Канада Украина и США Украина НАТО

У Житомирі відбулося урочисте відкриття багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова Арка – 2019»

Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України

У Житомирі відбулося урочисте відкриття багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова Арка – 2019»

#ДШВ #ЗСУ #Завжди_Перші #MapleArch19 #LITPOLUKRBRIG

Сьогодні, 29 жовтня, у столиці українського десанту – місті Житомир, на базі 199 Навчального центру Десантно-штурмових військ Збройних Сил України відбулося урочисте відкриття багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова Арка – 2019».

Навчання проходить за підтримки Збройних Сил Канади спільно з військовослужбовцями Збройних Сил Литви, Польщі та України, загалом за участю міжнародних партнерів з дев’яти країн: Грузії, Болгарії, Канади, Литовської Республіки, Республіки Польща, Республіки Північна Македонія, Румунії, Чорногорії та України.

Від України, до навчань залучаються військовослужбовці 95 окремої десантно-штурмової бригади та офіцери Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, які виконують завдання в складі Литовсько-Польської-Української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького (ЛитПолУкрбриг) Lithuanian-Polish-Ukrainian Brigade.

Розпочинаючи захід, командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-майор Євген Мойсюк відзначив, що свого часу, наші партнери та друзі ініціативно започаткували багатонаціональне командно-штабне навчання «Кленова Арка».

«У 2011 році, Збройні Сили України приєдналися до учасників цього навчання, щорічно набували цікавого та корисного досвіду, ставали міцніші, трішечки кращі, адже спільна робота багатьох націй дозволяє краще пізнати один-одного, закладає та зміцнює довіру, стає основою миру та безпеки.

Сьогодні, вчергове, ми разом починаємо багатонаціональне командно-штабне навчання «Кленова Арка», «Кленова Арка» – 2019 року. Країн-учасниць стало більше, до кола партнерів та друзів долучилися Грузія, Північна Македонія та Чорногорія. Я безмежно радий можливості набути досвіду офіцерам ДШВ поруч з офіцерами восьми країн-партнерів, бо він нам так потрібен.

Успіхів кожному з Вас, у набутті військових знань та нових військових друзів», – відзначив у своїй промові генерал-майор Євген Мойсюк.

Своєю чергою, співкерівник багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова арка-2019» полковник Збройних Сил Канади Чіп Медік відзначив, що структура навчань зосереджена на плануванні офіцерами штабу операцій з підтримки миру.

– Українські військові, які щорічно беруть участь у навчаннях «Кленова арка», традиційно демонструють, що вони здатні адаптувати процеси та засвоїти деталі діяльності, необхідної для планування в рамках операції з підтримки миру та безпеки, – сказав полковник Чіп Медік.

Необхідно відзначити, що Збройні Сили України, зокрема військовослужбовці Десантно-штурмових військ залучаються до командно-штабного навчання «Кленова арка» восьмий рік поспіль. За цей час, українські десантники здобули чимало корисного досвіду від наших іноземних партнерів, при цьому діляться своїм безпосередньо практичним бойовим досвідом, набутим під час бойових дій на Сході України.

В ході навчання, його учасники відпрацьовуватимуть різні завдання за допомогою системи імітаційного моделювання бойових дій JCATS.

Нагадаємо, що система імітаційного моделювання JCATS призначена для моделювання дій підрозділів, частин, з’єднань та об’єднань згідно з прийнятим командиром рішенням у визначених умовах обстановки. Вона використовується для проведення командно-штабних навчань (тренувань) з метою набуття тими, хто навчається, практичного досвіду виконання службових обов’язків у реальних (бойових) умовах.

Загалом, до двотижневого багатонаціонального командно-штабного навчання «Кленова Арка – 2019» залучається біля трьох сотень військовослужбовців з дев’яти країн-партнерів.

Пресслужба Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України

Залишити відповідь