Украина НАТО

Українські військові моряки на борту протимінного корабля ВМС Італії «NUMA» відпрацювали заходи з пошуку та ідентифікації вибухонебезпечних предметів

ВМС ЗС України

Українські військові моряки на борту протимінного корабля ВМС Італії «NUMA» відпрацювали заходи з пошуку та ідентифікації вибухонебезпечних предметів

Українські військові моряки, під час виходу в море на борту протимінного корабля ВМС Італійської Республіки «NUMA» разом з іноземними колегами провели ряд робіт з пошуку та ідентифікації, класифікації вибухонебезпечних предметів під водою. Метою заходу було ознайомлення представників Військово-Морських Сил Збройних Сил України з процесами планування та організації робіт з пошуку вибухонебезпечних предметів за стандартами НАТО.

В рамках проведеного заходу військовим було визначено потенційно небезпечний район в акваторії Чорного Моря, що потребує перевірки на наявність вибухонебезпечних предметів. Під час проведення пошукових робіт спеціальне обладнання протимінного корабля «NUMA» виявило декілька підозрілих об’єктів, які було додатково обстежено підводним телекерованим апаратом та встановлено їх приналежність. Данні об’єкти не становили загрози та не відносились до класу вибухонебезпечних.

Українські військові за період перебування на кораблі ознайомились зі спеціальним обладнанням протимінного судна та загальною організацією роботи екіпажу, як у штатному режимі так і у бойовому під час пошуку, ідентифікації, класифікації та розмінування ВНП під водою, а також прийняти безпосередню участь у пошукових роботах.

– Розвиток протимінних спроможностей ВМС ЗС України є актуальним питанням сьогодення, тому зараз проводиться активна робота щодо освоєння цього напрямку за стандартами Північноатлантичного Альянсу, – відмітив начальник пошуково-рятувальної служби ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Нестеров. – З метою більш детального ознайомлення, стажування на відповідних посадах, обговорення відповідних керівних документів за напрямком та обстеження більших районів в морі, подібні заходи сплановані на наступний рік, – додав він.

Варто відмітити, що заходи проходили в рамках візиту до України кораблів 2-ї постійно діючої групи протимінної боротьби НАТО (SNMCMG2), також з метою ознайомлення військовослужбовців водолазної справи з протимінним обладнанням та водолазним спорядженням для курсантів Інституту Військово-Морських Сил НУ “ОМА” та особового складу водолазної школи було проведено ознайомчий візит на кораблі SNMCMG2.

Прес-центр Командування
Військово-Морських Сил
Збройних Сил України

Залишити відповідь