RussiaGate

Лист Адама Шиффа до законодавців, який прокладає шлях до розслідування імпічменту

ЧИТАЙТЕ: Лист Адама Шиффа до законодавців, який прокладає шлях до розслідування імпічменту
Автор: CNN
Оновлено 15:19 EST, понеділок, 25 листопада 2019 року

(CNN) Голова розвідки Палати розвідки Адам Шифф, каліфорнійський демократ, направив листа в колеги по Палаті в понеділок, в якому проклав шлях вперед для розслідування імпічменту.

Згідно з листом Шиффа, звіт про результати розслідування буде надісланий Комітету судових органів Палати “незабаром після того, як Конгрес повернеться з Дня подяки”.

Прочитайте повний лист нижче:

Шановний колега:

Комітет з питань розвідки палат щойно завершив два тижні публічних слухань у рамках розслідування імпічменту Палати представників, за цей час американський народ вислухав від дванадцяти свідків, у тому числі трьох свідків, проханих меншиною. Ці слухання проводилися згідно з резолюцією 660 будинку, справедливо та відкрито, і таким чином, щоб власні слова та показання свідків ставились спереду та в центр.

Ці слухання були доповнені сімнадцятьма заявами та переписаними інтерв’ю, проведеними Комітетом з питань розвідки за погодженням з Комітетами з питань нагляду та реформ та закордонних справ. Крім того, за попередні шість тижнів Комітети оприлюднили десятки запитів та повісток до суду. Ми працюємо оперативно і за короткий час виявили величезну кількість доказів, незважаючи на оптові зусилля щодо перешкоджання розслідуванню Президентом та його Адміністрацією.

Я безмежно вдячний членам та персоналу трьох Комітетів, які місяцями працювали довгі ночі, працюючи командою, виконуючи свою роботу самовіддано та вміло. Я пишаюся виконаною нами роботою, і я вважаю, що американський народ повинен бути таким же. Я особливо хочу подякувати нашому дорогому другові та колезі Іллі Каммінгсу, який залишається нашою Північною зіркою, хоча його вже немає з нами, а також моїм колегам Еліоту Енгелу та Керолін Малоні. Я також хочу визнати важливу роботу комітетів Максіна Уотерса, Джеррі Надлера та Річі Ніла.

Під час нашого розслідування ми виявили багатомісячні зусилля, в яких президент Трамп знову домагався іноземного втручання у наші вибори задля особистої та політичної вигоди за рахунок нашого національного інтересу. Як свідчать фактичні докази, президент Трамп обумовив офіційні акти – зустріч Білого дому, яку відчайдушно бажав новий український президент і критичну військову допомогу в США – щодо того, щоб Україна оголосила про підступні, політично мотивовані розслідування, які допоможуть кампанії президента Трампа до 2020 року переобрання. Корумпований умисел, викладений у записі про дзвінок 25 липня між президентами Трампом та Зеленським, був доповнений вагомими доказами, що свідчать про масштаби зловживання президентом влади до і після телефонного дзвінка 25 липня. Ця поведінка, керована Президентом, не лише з часом стала “підступнішою”, але була відома Віце-президенту, начальнику апарату Президента, Державному секретарю та ін.

Як вимагають від них належним чином уповноважені повістки в суд, багато свідків виступили з проханням представити Комітетам факти про порушення діяльності Президента. Кілька свідків зробили це, незважаючи на великий ризик для своєї кар’єри як державних службовців, а також з великим особистим ризиком. Показання та документи, які нам вдалося отримати, виявляють фактичні явища, які є надзвичайними, беззаперечними та проклятими.

Однак випадок, що Адміністрація здійснила безпрецедентну кампанію перешкод, намагаючись не допустити до комітетів отримання документальних доказів та показань. Десяток свідків дотримувались розпорядження президента Трампа про відмову від законних повісток, а Білий дім, Державний департамент, Міністерство оборони, Управління управління та бюджету та Міністерство енергетики не надали жодних документів у відповідь на повістки. Насправді комітети не отримали жодного документа від жодних виконавчих гілок влади відповідно до наших повісток. І, тим не менше, ці зусилля щодо встановлення кам’яної стіни провалилися за умови неодноразових свідчень свідків, які надавали Комітетам прямі докази дій Президента та визначали записи, що підтверджують зусилля Президента та співучасть вищих посадових осіб у ньому.

Розслідувальна робота триває, і ми дізнаємось додаткову інформацію майже кожен день. Але поки ми продовжуватимемо свою слідчу роботу і не будемо виключати можливості подальших подань чи слухань, ми не дозволимо Президенту чи іншим витягнути це протягом місяців у судах. Президент прийняв або заручився іноземними державами втручатися у наші майбутні вибори, включаючи наступні; це нагальна справа, яка не може чекати, якщо ми хочемо захистити національну безпеку та цілісність наших виборів.

Як вимагається резолюцією Палати № 660, Комітети зараз готують звіт, узагальнюючи знайдені нами докази, які будуть передані Комітету судової влади незабаром після повернення Конгресу з Дня подяки.

Ми будемо каталогізувати випадки невиконання законних повісток у рамках нашого звіту до Комітету з питань судової влади, який дозволить Комітету розглянути питання про те, чи гарантується стаття про імпічмент, що ґрунтується на перешкоді Конгресу, разом зі статтею чи статтями, заснованими на цьому основна поведінка чи інші проступки президента. Така перешкода стала основою третьої статті імпічменту проти президента Річарда Ніксона. Далі, ми будемо змушені виходити з цієї перешкоди, що показання цих свідків мають тенденцію інкримінувати Президента ще більше, оскільки він би заохочував (а не блокував) показання вищих посадових осіб, таких як виконуючий обов’язки начальника апарату Мік Малвані, державний секретар Майк Помпео та колишній радник з національної безпеки Джон Болтон, якщо він вважав, що це якось допоможе йому. Той факт, що Президент рівномірно доручив усім органам виконавчої влади та вищим посадовцям перешкоджати розслідуванню, ще більше свідчить про свідомість вини з боку Президента.

Навіть розробляючи наш звіт, ми відкриті для того, щоб з’явитися подальші докази, чи то у формі свідків, які надають показання, чи документів, які стануть доступними. Якщо інші свідки прагнуть проявити такий самий патріотизм та мужність своїх колег та депутатів і вирішать виконувати свій обов’язок перед країною за вірність Президенту, ми готові почути їх. Ми здійснюватимемо подальші дії стосовно будь-яких додаткових доказів, навіть якщо будемо готувати наш звіт.

Але докази неправомірних дій та неправомірних дій Президента, які ми зібрали на сьогодні, є явними і навряд чи спірними. Зараз нам залишається вирішити, чи сумісна ця поведінка з посадою Президентства та чи є гарантія конституційного процесу імпічменту. По всій надії ми сподівалися, що наші колеги-республіканці будуть шукати факти і належним чином враховувати вагоме конституційне рішення перед нами, ставлячи країну вище партії. Ми все ще сподіваємось, що так і буде. Але ми не можемо відмовитися від своїх конституційних обов’язків, оскільки інші можуть вирішити це.

Голова Надлер та члени та співробітники Комітету з питань судової влади продовжать наступну фазу розслідування імпічменту. Я закликаю всіх членів знайти керівництво нашої присяги для захисту та захисту Конституції. Для народу ми повинні захищати нашу демократію.

Я сподіваюся, що всім вам та вашим родинам відпочити спокійне та рефлексивне свято Подяки

З повагою,

Адам Б. Шифф

Голова; Будинок Постійного вибору комітету з питань розвідки

Залишити відповідь