Тетяна Геращенко

Доброго ранку, краяни. Неділя. Що цікавого?

Доброго ранку, краяни.
Неділя. Що цікавого?

????
⚜️Половина росіян, котрі працюють в ООН – приховані чи відкриті агенти ФСБ Росії, вважає колишній постійний представник України при ООН, новопризначений посол у США Володимир Єльченко.
Як пояснив він в інтерв’ю Укрінформу, “російські кадри працюють на спецслужби Росії або, у м’якшому варіанті — на постпредство РФ”. “Я взагалі вважаю, що це агентурна мережа, створена в межах ООН”, – додав Єльченко.
За словами посла, через 200-300 росіян, які працюють у секретаріаті ООН, Росія приховано впливає на роботу Організації Об’єднаних Націй.
Час від часу, за словами Єльченка “ми бачимо інформацію про те, що якогось співробітника ООН з Росії американські спецслужби попросили від’їхати додому, тобто іноді їх відловлюють”.
Росія має величезний вплив у ООН передусім як постійний член Ради Безпеки, зазначив він. “Хтось її поважає, а хтось відверто боїться”, додав Єльченко.
Щодо 20-23 країн, “які голосують в унісон з Росією проти наших резолюцій”, то більшість із них “на 100 відсотків залежать від неї”, пояснив він. “Або від поставок зброї, або від списання якихось боргів, або російських вливань, без яких економіка не працюватиме”. До таких країн, за словами Єльченка, належать Нікарагуа, Куба, Венесуела в Латинській Америці. Бурунді, Судан – в Африці. М’янма, Камбоджа — в Азії.
⚜️«Без перебільшення, нам удалося сформувати потужну групу друзів України, що вкрай важливо для протистояння російській агресії», – наголосив він. Особливо результативною була робота української делегації у 2015 -2017 роках, коли Україна була непостійним членом Ради Безпеки ООН… За ті два роки ми завоювали в ООН авторитет, який допомагає нам співпрацювати з іншими країнами зараз – зокрема щодо їхньої підтримки наших ініціатив», – зазначив Єльченко.
До друзів України він відносить «наших головних стратегічних партнерів» Сполучені Штати і Велику Британію, усі країни Європейського Союзу, Польщу, країни Балтії, Туреччину. «Хоча Анкара і будує партнерські відносини з Російською Федерацією, її позиція в питаннях Криму й Донбасу тверда й однозначна», – сказав Єльченко.
За його словами, до кола друзів України також належать Канада, Австралія і Нова Зеландія, європейські країни, які не є членами ЄС, зокрема Швейцарія, Норвегія, Ісландія. У Європі, підкреслив, він лише одна країна «цинічно і хронічно голосує проти всіх українських резолюцій, – Сербія». «Хоча вона вважає своєю стратегічною метою членство в ЄС, як і Україна, але займає відверто проросійську позицію, – сказав посол. – Причому не лише з українського питання». Сербія, за його словами, виглядає як «такий собі острів негативу в Європі».
До друзів України Єльченко також зараховує більшість центральноамериканських країн. «Латинська Америка, – наголосив він, є величезним резервом щодо нашої підтримки, не в останню чергу тому, що в цих країнах є потужна українська діаспора, яка певним чином впливає на політику цих країн».
????
⚜️Трамп підписав оборонний бюджет, який передбачає допомогу Україні
⚜️Компанії Facebook і Twitter видалили цілу мережу фейкових сторінок на підтримку президента США Дональда Трампа, одна з яких мала 55 млн підписників.
⚜️Вказівка президента США Дональда Трампа призупинити надання оборонної допомоги Україні цього літа стала одним з факторів, що спонукав до оголошення імпічменту Трампа в Палаті представників Конгресу США.
Свідки в справі про імпічмент заявляли, що призупинення виділення допомоги послабляло Україну в протистоянні агресії Росії.
Нові документи, отримані американською неурядовою організацією Center for Public Integrity (СРІ) можуть свідчити, що в Білому домі вважали, що призупинення порушує закон США Про контроль затримок (Impoundment Act). Цей закон було прийнято після скандалу навколо можливого імпічменту президента США Річарда Ніксона, щоб захистити повноваження Конгресу в бюджетній сфері. За законом, президент не може проігнорувати рішення Конгресу про виділення коштів і для того, щоб не виділити кошти, або спрямувати їх на інші потреби, необхідна згода Конгресу.
В документах на 146 сторінках, які в п’ятницю отримала неурядова організація за рішенням суду на основі захисту права на доступ до публічної інформації, наводиться листування посадовців Пентагону та Служби Бюджету та управління Білого дому з питання надання оборонної допомоги Україні.
????
⚜️В діаспорі головним пріоритетом на 2020 рік визначили захист України від російської агресії
“Наш перший пріоритет – захист України від російської агресії. Ми зобов’язані пояснити світовій спільноті, що Росія – агресор, бо це подекуди починають забувати”, – сказав Ґрод.
За його словами, другим пріоритетом СКУ є розбудова економічно потужної України, яка рухається євроатлантичним шляхом.
“Саме тому ми всіляко заохочуємо іноземні інвестиції, беремо участь у міжнародних заходах тощо”, – додав очільник української організації.
Третім магістральним напрямком роботи СКУ в 2020 році стане розбудова впливових і свідомих українських громад у світі.
“Ми намагаємося єднати українців та вчити їх веденню політичних процесів. У Канаді ми впливові саме тому, що об’єднані. Наша мета: в кожній країні світу мати українців, здатних впливати на місцеві політичні процеси”, – наголосив Ґрод.
⚜️Президент Світового конґресу українців (СКУ) Павло Ґрод назвав Канаду, США та Австралію країнами, де українська діаспора має найбільший вплив.
????
⚜️Швейцарська компанія Allseas, залучена до прокладання трубопроводу Nord Stream 2, призупинила участь у будівництві.
Про це фірма повідомила на своєму сайті в ніч на суботу, 21 грудня, одразу після набрання чинності закону про американські санкції, передає DW.
Як випливає з повідомлення, компанія призупинила свою діяльність з укладання трубопроводу в очікуванні ухвалення закону про оборонний бюджет США. У Allseas також чекають вказівок, що містять необхідні нормативні, технічні та екологічні роз’яснення від відповідного органу США”.
⛔️В ЄС розкритикували санкції США щодо “Північного потоку-2”
“ЄС принципово виступає проти запровадження санкцій проти компаній ЄС, які ведуть законний бізнес”, – заявив речник Єврокомісії.
???
⚜️У парламентському Комітеті асоціації Україна – ЄС домовилися про заключну заяву, що включає в себе питання євроінтеграції та безпекової ситуації в Україні, в Криму зокрема. “У парламентському Комітеті асоціації, обговоривши останні події в Україні та відносини між Україною та ЄС, а також, обмінявшись думками про пріоритети майбутніх подій, домовилися про наступну заключну заяву та рекомендації”, – йдеться у повідомленні.
Зокрема, у заяву включені положення щодо відносин між Україною та ЄС, безпекової ситуації та реформ.
Зокрема, блок відносин між Україною та ЄС включає положення щодо парламентського виміру відносин, у яких, зокрема, йдеться про те, що Угода про асоціацію не є остаточною метою відносин між Україною та ЄС. У зв’язку з цим зазначається, що Україна має європейську перспективу відповідно до Статті 49 Договору про Європейський Союз і може подати заявку на набуття членства у Європейському Союзі за умови відповідності Копенгагенським критеріям та принципам демократії, поваги до основних свобод, прав людини та меншин і дотримання верховенства права, наголошуючи, що імплементація Угоди про асоціації є першим і найважливішим кроком на цьому шляху.
Блок щодо безпекової ситуації включає в себе питання Криму та енергетичної безпеки, де йдеться про рішучу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
⚜️
???
⚜️У Росії заявили, що США санкціями проти Nord Stream 2 хочуть усунути конкурента.
А Росія влаштувала в Україні три Голодомори та сучасну війну, щоби що, зміцнити економічні стосунки у такий спосіб?
⚜️
??⚙️
⚜️Шифрування й нові докази голоду: віднайдено унікальні медичні документи 1946-1947-х років
Медик із Чернігівщини, Олег Калиняк знайшов в архівах своєї лікарні унікальні медичні журнали, які підтверджують, що в 1946-47-х роках в Україні був штучний голод. Говорити про це на загал в радянському союзі було заборонено, тому медики вигадали спеціальний шифр, яким позначали пацієнтів, що потерпали від голоду. Згодом лікарі десятиліттями підпільно зберігали документи. Сьогодні ж їх передали Музею Голодомору у столиці.
Штучний голод 1946-1947 років за підрахунками істориків забрав життя півтора мільйона жертв. За неофіційною інформацією — вдвічі більше. Чому про нього говорять не так часто, як про Голодомор 1932-33 років? Ростислав Мартинюк має декілька відповідей. Одна з них — те, що в післявоєнний період союзникам СРСР було не вигідно говорить, що переможець другої світової вдався до чергового терору голодом.
«Друга причина — післявоєнний голод підтверджує, що Україна була не лояльна до СРСР і це був спосіб ліквідувати загрозу партизанської, масової боротьби не тільки на теренах Західної України, а на всій території України. Україна була ворожою країною для СРСР. А так підкорювали саме ворожі країни. Третя причина — це те, що ми пішли шляхом довести найжахливіший злочин — це Голодомор 1932-33 років. Дуже було дуже важко довести, але ми довели. Якщо ми почнемо говорити, що і голод 1921-23-х років і 1946-47-х років — це теж геноциди. То три геноциди. Це треба окремо доводити. І це підважує нашу позицію доводячи Голодомор 1932-33-х років. Тобто тут є багато таких тактичних і міжнародних, і фактологічних речей, які ускладнюють доведення», — говорить дослідник.
Втім, додає, що робити це необхідно.
⚜️У зв’язку з рішенням швейцарської компанії Allseas заморозити участь у проєкті Nord Stream 2 Росія буде змушена шукати нові судна для укладання трубопроводу.”Якщо швейцарська компанія Allseas, яка припинила участь у будівництві газопроводу “Північний потік-2″, остаточно вирішить вийти з проєкту, Росія муситиме шукати інші кораблі для прокладання труб. Як альтернатива розглядалася трубоукладна баржа Fortuna, проте вона не зможе працювати в данських територіальних водах”, – ідеться у публікації.
Зокрема зазначається, що аналітики S&P Global Platts указують: Fortuna не зможе підійти до Данії, оскільки на баржі немає системи динамічного позиціонування, необхідного за данськими законами.
Росія має трубоукладне судном “Академік Черський”, на якому є потрібна система. Однак зараз воно перебуває на Далекому Сході, і дорога до Данії забере близько двох місяців.
✅США: участь російської ПВК Вагнера підсилює конфлікт в Лівії

Файного дня всім ??

Залишити відповідь