Украина Реформы

Оксана Коляда: В Україні створять фонд реінтеграції «Крим»

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України

Оксана Коляда: В Україні створять фонд реінтеграції «Крим»

У новому Міністерстві реінтеграції територій України мають намір створити національний центр документування порушень прав і свобод на тимчасово окупованих територіях України і фонд реінтеграції «Крим».

Про це Крым Реалии розповіла міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда.

За її даними, обидва проєкти фінансуватимуться з держбюджету і плануються до запуску в 2020 році.

«Ми ініціювали створення національного центру документування фактів порушення прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях. Таким чином ми хочемо створити державну інституцію, яка формуватиме політичну позицію України. Зараз триває процес розробки механізму дії центру», – повідомила Оксана Коляда.

У відомстві зазначили, що центр документування узагальнюватиме дані Української Гельсінської спілки з прав людини, всіх рівнів в організації «Донбас SOS» та інших недержавних організацій. Планується, що діяльність центру стане основою для подачі позовів до міжнародних судів у справах України проти Росії. Також центр надаватиме дані за інформаційними запитами від інших відомств, журналістів, міжнародних організацій.

У свою чергу, фонд «Крим» надаватиме грантову підтримку кримським конкурсам і фестивалям на території материкової частини України, наукових досліджень, переміщеним із півострова ЗМІ, недержавним організаціям та іншим.

Планується, що обидві бюджетні організації співпрацюватимуть із міжнародним співтовариством.

https://ua.krymr.com/a/novyny-krymu-v-ukraini…/30420937.html

Залишити відповідь