Среда 1 Апрель 2020

Февраль 12, 2020

Щасливого ранку, краяни. Середа. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Середа. Що важливого?

🇺🇦🇺🇳
⚜️На Львівщині армійська авіація Сухопутних військ виконує планові польоти в складних метеорологічних умовах. Під час тренувань льотчики використовують новітнє обладнання та готують одне з повітряних суден для виконання завдань в місії ООН. Подробиці в ефірі Армія ФМ розповів наш спеціальний кореспондент Віктор Ануфрієв.
«У 16-ій окремій бригаді відбуваються планові польоти ескадрилії на вертольотах Мі-2 та Мі-8. До завдань залучається абсолютно весь особовий склад, як молоді льотчики так і досвідчені пілоти.
Авіатори намагаються використовувати метеоумови для того аби ускладнити тренування та краще пристосуватись до польотів при такій погоді. Крім того літати намагаються як у денний так і в нічний час.
Сьогодні вертолітників уже не здивуєш польотами у нічний час. Для роботи використовують спеціальні льотні шоломи з окулярами нічного бачення. Тому польоти відбувались із вимкненими приладами освітлення. Літають в цілковитій темноті на висоті до 600 метрів.
⚜️
🇺🇦🇺🇸
⛔️⛔️⛔️Федеральні прокурори США, які запропонували суду ув'язнити до дев'яти років соратника Трампа Роджера Стоуна, оголосили про вихід з процесу після того, як президент назвав їхнє подання до суду несправедливим.
⚜️Високопоставлена делегація США в Києві. Головні меседжі про Путіна, Україну та двопалатну підтримку
Фонд Віктора Пінчука та Атлантична рада провели у Києві круглий стіл Відносини України та США: рухаючись вперед за участю послів і посадовців США вищого рівня.
Учасники зустрічі обговорили питання подальшої розбудови міцних відносин між США та Україною, виклики, які все ще необхідно подолати, а також ключові сфери творення політики, на яких керівництво обох країн може зосередитися в рамках співпраці та партнерства у майбутньому.
Посол Ейпріл Х. Фолі, колишній посол США в Угорщині; голова правління Фонду угорських ініціатив: «Цілі політики США по відношенню до України залишаються незмінними. Сполучені Штати невідступно підтримують суверенність України. Держава твердо виступає на підтримку подальшої інтеграції України з Заходом. І вона налаштована надавати міцну підтримку Україні, допомагаючи їй у досягненні цих цілей».
Посол Деніел Фрід, колишній посол США у Польщі; заслужений член Товариства сім'ї Вейзер, Атлантична рада: «Попри „нездорову ін'єкцію“ внутрішньої політики США в відносинах з Україною, покладена в їх основу підтримка України з боку Демократів і Республіканців залишається міцною. Підтримка (і небезпека) недобросовісних домовленостей між США та Росією за спиною в України залишається маловірогідною чи неможливою, попри окремі голоси, що лунають на їх користь».
Посол Джон Хербст, колишній посол США в Україні; директор Євразійського центру, Атлантична рада: «Попри політизацію довкола України в рамках боротьби, що розгорталася останнім часом між партіями у США, двопартійна підтримка України в її протистоянні Кремлю залишається у Вашингтоні потужною».
Посол Стівен Пайфер, колишній Посол США в Україні; позаштатний дослідник Інституту Брукінгса; науковий співробітник Стенфордського університету: «Успішна Україна й надалі відповідає актуальним національним інтересам США. Тепер, коли драма, що розгорталася довкола імпічменту Трампу, залишилася в минулому, можна сподіватися, що відносини між США та Україною зможуть повернутися до норми. Вашингтон та Київ мають шукати способи надалі зміцнювати двосторонні відносини».
Посол Александер Вершбоу, колишній Посол США в Росії; заслужений член Трансатлантичної ініціативи з питань безпеки, Атлантична рада: «Через шість років після початку російської агресії Кремль і далі рішуче налаштований позбавити Україну її суверенності та незалежності й заблокувати її шлях до інтеграції в Європейський Союз та НАТО — явно всупереч принципам Статуту Організації Об'єднаних Націй та Гельсінкського акту. Для подальшого існування основаного на правилах світового порядку, який створювали та захищали США та їх союзники з 1945 року, істотно важливим є не допустити реалізації задумів Путіна — саме тому боротьба України за свободу — це також боротьба Америки. Зараз важливо обговорити, як Захід та Україна можуть працювати разом над тим, щоб посилити тиск на Москву, аби вона припинила свої зусилля, спрямовані на дестабілізацію України, а також досягти дипломатичного рішення, що відновить суверенність та територіальну цілісність України».
Доктор Селеста Валландер, президент і виконавчий директор Фонду США-Росія: «Українцям достатньо прислухатися до численних голосів американців, що виступають за їх суверенність та безпеку, а також звернути увагу на нинішню політику США, спрямовану на спричинення Росії збитків за її агресію проти України та незаконну окупацію української території, аби зрозуміти, що багато американців добре знають, де на мапі світу знаходиться Україна — у серці Європи — і їм не байдужа боротьба України за право залишатися цілісною й вільною частиною Європи. Євроатлантична безпека — це безпека Америки, і ніхто з нас не може почуватися захищеним від підривної діяльності чи агресії, якщо зусилля Росії з переділу кордонів та руйнування міжнародного права не отримають відсіч. Українці також мають оцінити прагнення Америки допомагати Україні долати корупцію, оскільки відповідність євроатлантичним стандартам належного управління та прозорості просуне Україну вперед на її євроінтеграційному шляху та знизить її уразливість до російського впливу».
⚜️Міністерство юстиції Сполучених Штатів Америки перевіряє інформацію, яку надав особистий адвокат президента США Руді Джуліані
⚜️Проект бюджету адміністрації США на 2021 фінансовий рік передбачає виділення не менше $ 760 млн на допомогу державам Європи, Євразії та Центральної Азії з метою протидії впливу Росії.
"Саме тоді, як американський народ усе ще стикається з загрозою з боку ісламістів і міжнародної злочинності, перед Америкою також постають виклики з боку держав-конкурентів, які відроджуються, включно з Китаєм і Росією", - йдеться в документі, поширеному Білим домом.
Документ передбачає, що $ 763,8 млн підуть на протидію "російському впливу" шляхом нарощування можливостей союзників США в сфері безпеки, захисту їх територіальної цілісності.
Також пропонується, що частина цих коштів піде на підтримку зусиль держав-партнерів з припинення використання російського військового обладнання. Крім того, США мають намір зайнятися усуненням "слабких місць макроекономічного середовища, які намагається експлуатувати Росія, наприклад, - залежність від енергетики і торгівлі".
Крім цього, $ 24 млн пропонується виділити на протидію "російській дезінформації і пропаганді".
🇺🇦🇨🇦
⚜️У Новоукраїнській громаді відкриють Інклюзивно-ресурсний центр - Український кризовий медіа-центр
⚜️
🇺🇦🇪🇺
⛔️
ЄС вирішив зняти санкції з Азарова і Ставицького – журналіст
⚜️Україна cподівається на підписання угоди про "відкрите небо" з ЄС до кінця року
⚜️За три роки Україна синхронізує свою енергетичну систему з ЄС
⚜️В ЄС прийняли рішення про скасування санкцій проти експрем'єра України Миколи Азарова та ексміністра енергетики Едуарда Ставицького.
ЄС і НАТО мають зберігати нинішню політику щодо Росії - глава МЗС Естонії
Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу вважає, що нинішня політика ЄС і НАТО щодо Росії має продовжуватися, допоки РФ не відмовиться від своїх агресивних дій.
Про це Рейнсалу заявив під час дебатів щодо зовнішньої політики в естонському парламенті, повідомила у Twitter посол України в Естонії Мар'яна Беца.
⚜️У Дуди вважають, що скасування санкцій проти Росії зараз було би помилкою
⚜️Вперше Україну відвідає комісар ЄС з питань сусідства та розширення Олівер Вархелі.
Візит триватиме з 11 по 12 лютого. Головним фокусом візиту стане обговорення стану реформ та імплементації Угоди про асоціацію та всебічна підтримка ЄС, яка виходить далеко за рамки фінансової підтримки і технічної допомоги.
⚜️В Україні почнуть працювати нові підходи до інтелектуальної власності – депутати підтримали три законопроєкти у першому читанні
⚜️Жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами стане кримінальним злочином з 14 років
⚜️Уряди України та Угорщини відновлять економічну співпрацю після семирічної перерви
⚜️Дмитро Кулеба запустив роботу міжвідомчої ради, яка захищатиме фінансову допомогу ЄС
⚜️5 лютого під час чергового засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом під головуванням очільниці комітету Іванни Климпуш-Цинцадзе та за участі віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби було підтримано низку проєктів законів. Зокрема, законопроєкт про ратифікацію рамкової угоди між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо умов та процедур програми Danida Business Finance в Україні (реєстр.№0019), а також про ратифікацію рамкового договору між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки посилення морської безпеки та охорони України (реєстр.№0025).
Також члени Комітету розглянули деякі законопроєкти на відповідність їхніх положень законодавству ЄС та/або міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію.
Віцепрем’єр-міністр Дмитро Кулеба поінформував членів Комітету щодо результатів засідання Ради асоціації Україна – ЄС
⚜️Водійські права та техпаспорт тепер в смартфоні – презентували мобільний застосунок “Дія”
Україна разом з іншими європейськими країнами планує відмовитися від вугілля
Близько 18 європейських країн хочуть повністю припинити видобуток та спалювання вугілля і знизити таким чином викиди парникових газів. Україна також планує перейти до кліматично нейтральної економіки.
Міністерство енергетики та захисту довкілля України нещодавно презентувало Концепцію «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року, яка передбачає повне заміщення вугільної генерації та перехід до кліматично нейтральної економіки.
⚜️Держекоінспекція перевірить 200 компаній, які найбільше забруднюють довкілля
⚜️З 2022 року на кордоні України запрацюють оновлені пункти пропуску тварин
⚜️Нідерландські та українські інвестори збудують на Львівщині завод за 20 млн доларів США
⚜️Співпраця між Україною та ЄС. Як зробити Угоду про асоціацію більш дієвою?
Українські та міжнародні експерти опублікували дослідження, в якому аналізують імплементацію Угоди про асоціацію та надають рекомендації, які допоможуть зробити Угоду про асоціацію більш дієвою.
⚜️У комітеті Верховної ради з питань здоров’я нації відбулася зустріч з представниками делегації Нідерландів на чолі з послом в Україні Йоганнесом де Молом, на якій сторони обговорили співпрацю у реформуванні системи охорони здоров’я України.
⚜️Дмитро Кулеба: Країну може зшити тільки історія успіху
Інтерв'ю віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби про Brexit, європейський курс України, Донбас і Крим, можливості і цінності.
⚜️Директорка Світового банку у справах України: У вас є все необхідне, щоби повторити шлях успіху
15 лютого добігає кінця каденція Сату Кахконен на посаді директора Світового банку у справах України. В її останньому інтерв'ю на посаді в Україні вона розповідає, як змінився перебіг реформ після оновлення влади, які непопулярні зміни необхідно здійснити Україні та які дії українських політиків змушують її "опустити руки".
🇺🇦🛡
⚜️Міністр оборони країн НАТО зустрінуться у Брюсселі з українським колегою для обговорення подальшою підтримки України і оцінки проведених реформ.
Як повідомляє "Європейська правда", про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції напередодні зустрічі міністрів оборони країн Альянсу.
"Ми зустрінемося з українським міністром оборони, буде сніданок, організований канадським міністром для всіх союзників і там ми зустрінемося з українським міністром. Ми обговоримо важливість продовження процесу реформ і висловимо нашу сильну політичну і практичну підтримку Україні", - сказав Столтенберг.
"І обов’язково ми підтримуємо зусилля із пошуку мирного вирішення конфлікту (на Донбасі. - Ред.). Союзники прихильні підтримувати Україну, ми вітаємо прогрес, який ми спостерігаємо", - додав він.
⚜️Естонія спільно з Латвією і Фінляндією розробляє бронетранспортери нового типу
У найближче десятиліття у Сил оборони Естонії може з'явитися більше ста нових бронетранспортерів на базі фінської групи Patria.
⚜️США працюватимуть з Угорщиною, щоб зняти блокаду України в НАТО
США наполягають, що НАТО – не місце для розв'язання двосторонніх проблем між членами і партнерами блоку, та обіцяють працювати з Угорщиною для зняття української блокади.
⚜️Україна має продовжувати роботу із досягнення відповідності з НАТО, а альянс - зрозуміти мрію України стати повноцінним членом Трансатлантичної спільноти, заявив екс-посол США в РФ Александер Вершбоу.
"Україна має робити постійні зусилля, щоб винувати своє домашнє завдання, продовжувати свою роботу, щоб досягти сумісності з НАТО, й створити вагомі аргументи, так що НАТО буде складно відмовити", - сказав Вершбоу на прес-брифінгу в Києві в понеділок.
"Думаю, що Україна зробила великий прогрес, США підтримують її зусилля, НАТО підтримує її зусилля. Тепер час підставити плече і нарешті зрозуміти українську мрію стати повноцінним членом Трансатлантичної спільноти, включаючи НАТО", - додав він.
⚜️Найкращим кроком у наближенні України до повноправного членства в НАТО є продовження реформ у секторі безпеки й оборони та зміцнення безпекових інституцій, у чому НАТО надає Україні політичну та практичну підтримку.
Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Брюсселі під час пресконференції у вівторок перед початком зустрічі міністрів оборони країн Альянсу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Зусилля в Україні мають бути зосереджені навколо того, про що Україна заявила сама: проведення реформ, модернізація, прагнення досягти стандартів НАТО. Це є добрим для України, адже зміцнить ваші оборонні та безпекові спроможності та інституції… це є найкращім шляхом (для України), щоб просуватися до членства в НАТО", - заявив генеральний секретар НАТО.
🇺🇦💲
⚜️Національний банк України (НБУ) визначив перелік банків, які проходитимуть стрес-тестування у 2020 році. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
За даними прес-служби, оцінка стійкості здійснюватиметься станом на 1 січня 2020 року. Вона передбачає оцінку якості активів (asset quality review - AQR) для всіх банків та додатково стрес-тестування для окремо визначеного переліку великих банків.
⚜️
🇺🇦⚙️
⚜️
Стажування для освітян для ознайомлення з європейськими підходами щодо питання наукового плагіату та популяризації академічної доброчесності. До участі в проєкті польсько-українська фундація “Інститут Міжнародної академічної і наукової співпраці” (IIASC) запрошує освітян, викладачів, представників адміністрації українських вишів, а також студентів і аспірантів, зацікавлених такою тематикою. Організаційний внесок учасника - 188 євро (проїзд, проживання та харчування забезпечуються). Для участі у проєкті необхідно підготувати наукове есе до 8 березня.
⚜️
Програма навчання молоді основам державного управління та внутрішнім особливостям роботи регіональної влади “Молодь-потенціал регіону! Твори зміни сам” від Democracy Reporting International (DRI) у партнерстві з Центром перспективних ініціатив та досліджень (ЦПІД), Львівською облдержадміністрацією та обласною радою. 2-місячне навчання за програмою включатиме 12 одноденних інтерактивних тренінгів, дискусій, воркшопів, які проходитимуть у Львові впродовж березня-квітня 2020р (по суботах-неділях). Для участі треба заповнити заявку до 14 лютого.
⚜️
Конкурс “Час розслідувати” для локальних та гіперлокальних ЗМІ від ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки проєкту USAID-Internews «Медійна програма в Україні». До участі запрошуються журналісти, які не мають досвіду або мають невеликий невеликий досвід у розслідуваннях, але для яких важливо, щоб боротьба з корупцією в Україні тривала. Проєкт передбачає допомогу менторів і підтримку кваліфікованих юристів для 4 редакцій, які переможуть у конкурсі та за 5 місяців напишуть і опублікують загалом 20 професійних журналістських розслідувань. Дедлайн для подачі заявки - 29 лютого.
⚜️
Інфляція в січні склала 0,2%, знизивши інфляцію в річному численні до 3,2%, повідомляє Державна служба статистики. У минулому році інфляція склала 4,1% – менше половини від 9,8% зафіксованих в 2018 році. Знижуючи ціни, ціни на природний газ в січні впали на 21%. Два тижні тому Національний банк України знизив прогноз інфляції на 2020 рік до 4,8%. Згідно із середнім прогнозом економістів, опитаних Bloomberg, до 2020 року інфляція складе 4,6%.
⚜️
Уряд продовжить політику низької інфляції, оскільки низька інфляція дозволить центральному банку знизити процентні ставки в цьому році, пише в Facebook міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов. Милованов, колишній професор економіки в Сполучених Штатах, пише: «Низька і контрольована інфляція є ключем до довгострокового економічного зростання і умовою низьких номінальних і реальних процентних ставок. В економічній історії практично немає прикладів стабільного економічного зростання при високих темпах і значної інфляції ».
⚜️
Аналітики прогнозують ще одне значне зниження процентних ставок на Україні на наступній зустрічі Центрального банку, яка відбудеться 12 березня. Первинна процентна ставка в Україні більш ніж в три рази перевищує рівень інфляції. Тімоті Еш пише з Лондона: «Ставка дуже висока – багато місця для урізання».
«Для Зеленського, ВВП вимагає захмарних економічних новин», – пише газета Bloomberg. Відзначаючи, що пов’язані з ВВП зобов’язання встановилися в ціні з тих пір, як вони були випущені під час реструктуризації 2015 року. Bloomberg повідомляє: «Уряд оцінює, що його сукупні зобов’язання по виплатах можуть перевищити $ 10 млрд для погашення в 2040 році». Більш високий ВВП, більше 3%, означає більш високі виплати. Стрибок ціни зобов’язань більше на 1 долар є частиною більш широкого фінансового оздоровлення України. У статті повідомляється: «Згідно з даними Bloomberg Barclays Index, валютні та іноземні облігації України принесли їм найвищу прибутковість серед всіх ринків, що розвиваються в 2019 році».
⚜️
Прем’єр-міністр Гончарук очікує, що зростання ВВП в 2020 році складе 4%. Він повідомляє «Українській правді»: «За нашими оцінками, ми можемо досягти 4%».
⚜️
«Зеленський не повинен упустити свій шанс змінити Україну», – пише Андерс Аслунд на блозі Atlantic Alert. «Україна виглядає готової до економічного старту», ​​- пише шведсько-американський економіст. Але потім він попереджає: «Тепер уряду необхідно звільнити сили росту, гарантуючи права приватної власності і, таким чином, залучаючи як внутрішні, так і іноземні інвестиції». Він бачить дві проблеми: скорочення заробітної плати на рівні міністрів сприяє корупції, а відсутність лідера реформ – застою. Він робить висновок: «Президенту Зеленському потрібно взяти і вжити всіх заходів для прийняття своїх реформ».
⚜️
Іноземці можуть «найближчим часом» подати заявку на українське електронне резидентство – статус, створений за зразком шестирічної програми віртуального проживання в Естонії – пише в газеті Kyiv Post, Яаніка Мірило, естонсько-український радник нового українського Міністерства цифровий трансформації та інновацій. Вона запитує: чому іноземці хотіли б отримати резиденство? Податки, відповідає вона. ІТ-підприємці оподатковуються в Україні за ставкою 5%, що значно нижче європейських ставок 50%. І навпаки, 4000 українців вже є електронними резидентами Естонії, отримуючи доступ до PayPal, забезпечуючи права власності в ЄС і користуючись легкістю ведення справ в Естонії і декларуванням податків. У зв’язку з тим, що новий уряд України щотижня оголошує про нових цифрових кроках, Естонія часто виступає в якості цифрового прикладу для наслідування.
⚜️
«Підприємець допомагає українським початківцям талантам стати глобальними», – пише газета Forbes про Девіда Гілгуре, засновника Vimes Consulting. У минулому році Gilgur запустив Blue Lake, англо-український акселератор стартапів. Грунтуючись на першому випуску з 17 українських стартапів, що проходять програму, Гілгур планує «мати 30 українських стартапів в рік на прискорювачі Blue Lake в Лондоні», – пише Елісон Коулман для Forbes.
⚜️
Новий український стартап-фонд на $ 18 млн видав гранти від $ 25 000 до $ 50 000 доларів на вісім стартапів. 25 січня переможці були обрані з числа фіналістів Фонду в перший день конкурсу. Переможцями стали понад 1000 претендентів.
⚜️
Одеська компанія «Інтертелеком» купує ліцензію 4G на суму понад $ 7,4 млн, ставши четвертим оператором в Україні, що надає високошвидкісний мобільний інтернет. Діюча протягом десятиліття, ліцензія дозволить компанії надавати 4G по всій Україні.
⚜️
Україна, найбільший в світі експортер соняшникової олії, збільшила експорт на 59% в першій половині сезону 2019/20, повідомляє консалтингова компанія АПК-Інформ. Експорт склав 2,1 млн тонн у порівнянні з 1,3 млн тонн за аналогічний період минулого року. У минулому році Україна експортувала 6 мільйонів тонн.
⚜️
Київський арбітражний суд скасував двотижневу припинення приватизації Центраенерго, однією з п’яти найбільших державних компаній, запланованих на цей рік. У грудні 2018 року окреме судове рішення заморозило приватизацію компаній з активами понад $ 10 млн. Минулого літа, після результатів президентських і парламентських виборів, київські судді почали розблокувати приватизацію. Завдяки наявності трьох електростанцій – Трипільської, Вухлехірской і Зміївської – Центренерго в Києві може виробляти 7690 МВт. Державі належить 78,3% акцій компанії.
⚜️
Позбувшись від переведення в готівку чека на $ 2,9 млрд від «Газпрому» шість тижнів тому, «Нафтогаз» продовжує судитися з Росією за $ 8 млрд за активи, включаючи морські нафтові платформи, викрадені Росією під час анексії Криму в 2014 році. У справі, розпочатому у 2016 році, Міжнародний арбітражний суд в Гаазі визнав юрисдикцію. Юрій Вітренко, виконавчий директор Нафтогазу, пише в Facebook, що грудневе врегулювання з Газпромом дійсно впливає на позов Криму, який проти російської держави.
⚜️
Угорський Йожеф Вараді, співзасновник і генеральний директор Wizz Air, і міністр інфраструктури Владислав Криклій обговорили в Києві в понеділок можливість польоту Wizz Air між українськими містами. Лише через два роки після повернення на український ринок, Wizz Air в даний час є авіакомпанією, яка виконує рейси в найбільшу кількість країн з України – 13. У минулому році загальний пасажиропотік в Україні збільшився на 18,5%, що набагато перевищує світове зростання на 4 , 2%. Але внутрішні повітряні перевезення залишаються анемічними для країни, яка більша за Францію. У минулому році 96% з 24,3 мільйона авіапасажирів України літали за кордон.
⚜️Європейська комісія вважає складним, але реалістичним завданням початок переговорів щодо угоди ACAA (так званого "промислового безвізу" із Україною) за підсумками 2020 року.
Про це заявив комісар ЄС з питань політики сусідства і розширення Олівер Варгеї в Києві, на спільному брифінгу з прем’єром Олексієм Гончаруком
⚜️Україна підписала угоду про виділення Євросоюзом 25 мільйонів євро на впровадження електронного урядування та цифрової економіки в Україні.
⚜️
В "Євросолідарності" вимагають розблокування кримськотатарського телеканалу ATR
⚜️Мексиканські копи пересядуть на українські електробайки
⛔️Арахамія: я б пішов на те, щоб дати воду до Криму в обмін на відведення військ на Донбасі
⛔️Запуск газопроводу "Північний потік-2" очікується в кінці 2020 року.
⛔️Більше 100 військовослужбовців США отримали контузії в результаті удару Ірану
Американські військові повідомили про більш ніж 50-відсотковий стрибок у випадках контузій, викликаних ракетним ударом Ірану по базі в Іраку минулого місяця, при цьому число військовослужбовців, яким був поставлений такий діагноз, перевищило 100.
✅27 лютого у вітчизняний кінопрокат виходить стрічка «Черкаси» режисера Тимура Ященка. Прем’єрний показ воєнної екшен-драми про кількатижневий опір українського військового корабля в Криму навесні 2014-го відбувся на Одеському міжнародному кінофестивалі торік. Щоправда, тоді глядачі побачили режисерську версію, нині у прокат виходить продюсерська – і між ними є певні відмінності. Скажімо, у режисерській версії фільм мав назву «U311 Черкаси». Частину діалогів, які там були російською мовою, для прокату переозвучили говіркою українською.
Радіо Свобода зібрало десятку подробиць стосовно першого повнометражного кінопроєкту, присвяченого Військово-морським силам України.
✅Президент Латвії запропонував Сейму обмежити телемовлення російською
Президент Латвії Егіл Левітс, оцінивши проєкт поправок до закону про електронні медіа, закликав комітет Сейму з прав людини і суспільних справ внести в нього суттєві поправки, "щоб зміцнити інформаційний простір Латвії".
✅Північна Македонія ратифікувала протокол про вступ у НАТО
Парламент Північної Македонії проголосував за ратифікацію протоколу щодо вступу країни до Північноатлантичного альянсу.
✅Вашингтон неодноразово звинувачував Москву у прагненні перешкодити інтеграції балканських країн із Заходом
Спецпредставник США по Західним Балканам Метью Палмер попередив, що Росія намагається викликати розкол в регіоні і перешкодити його інтеграції із Заходом.
Вашингтон нерідко звинувачує Москву у втручанні у справи регіону.

Файного дня всім 💛💙

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × один =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Говорим о политике простыми словами
© Copyright  - Все права защищены. Перепубликация авторских статей без согласования с автором запрещена.
calendarmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram