Четверг 24 Сентябрь 2020

Февраль 15, 2020

State Department keeps quiet as Pompeo meets Lavrov in Munich – POLITICO

Russian officials publicize meeting that US side did not mention.

Источник: State Department keeps quiet as Pompeo meets Lavrov in Munich – POLITICO

Державний департамент мовчить, коли Помпео зустрічається з Лавровим у Мюнхені
Російські чиновники публікують зустріч, яку американська сторона не згадувала.

Автор: DAVID M. HERSZENHORN 15.02.20, 00:53 CET
МУНІЧ - Державний секретар США Майк Помпео зустрівся з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки в п’ятницю під час зустрічі, яку американська сторона, очевидно, хотіла тримати під прикриттям.

Державний департамент не оголосив про зустріч, яка відбулася у власній спеціальній залі Лаврова в готелі "Баєрішер Хоф", де проходить основна щорічна конференція політиків, політиків та експертів з питань безпеки. Помічники Помпео також не забезпечили жодного зчитування після закінчення зустрічі.

Російські журналісти, які подорожували з Лавровим, були заздалегідь обізнані про зустріч, і про це писали згодом.

Прес-секретар Лаврова Марія Захарова підтвердила зустріч у дописі у Facebook, де було включено фото Помпео в передпокої готелю, а Лавров стояв у дверях за кілька кроків за ним.

У дописі Захарова написала, що Помпео сказав "удачи" тим, хто зібрався в передпокої, і весело додала, що ті, хто почув це, "задихалися".

"Мало кому американці бажають чогось хорошого", - написала вона.

На запитання про зустріч POLITICO чиновник Державного департаменту підтвердив, що з Лавровим було "відсторонено", але більше деталей не дав. Посадовець заперечив, що Державний департамент попросив Росію не публікувати статтю про зустріч, і сказав, що зазвичай стаття не проходить читання для "відхилення"..

На брифінгу вищого чиновника адміністрації щодо зусиль США на конференції з питань безпеки не було згадки про зустріч. Посадовець заявив, що Помпео зустрівся з прем'єр-міністром Курдистанського регіону Іраку Масруром Барзані, а також, що американські чиновники зустрілися з ізраїльськими колегами, а також з високопосадовцем із закордонних справ ЄС Гельгою Шмід.

Не відразу було зрозуміло, чому Державний департамент не розголосив зустріч Помпео з його російським колегою заздалегідь.

Державний секретар останнім часом мав напружену взаємодію з журналістами, включаючи вибух репортера Національного громадського радіо Мері Луїз Келлі після того, як Помпео розлютився, коли йому задавали питання про Україну в інтерв'ю. Після цього спалаху Державний департамент заборонив іншому репортеру НПР їздити на літаку Помпео.

Російський журналіст, який подорожує з Лавровим, заявив, що американська сторона попросила не проводити прес-конференції чи спільних заяв і фотографів навіть не запрошувати сфотографувати двох дипломатів, що потискують руку.

Нахал Тоосі сприяв репортажу з Вашингтона.

Автори:
Девід М. Герценхорн
Пов’язані історії на ці теми:
ДипломатіяЗарубіжна політика БезпекиУ.С. зовнішня політикаРосія Сполучені ШтатиГельга ШмідМайк ПомпеоСергей Лавров

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 × пять =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Говорим о политике простыми словами
© Copyright  - Все права защищены. Перепубликация авторских статей без согласования с автором запрещена.
calendarmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram