Украина и мировые банки Украина Реформы

«Розвиток госпітального сектору в Україні»

World Bank Ukraine

Сьогодні в Києві стартував семінар «Розвиток госпітального сектору в Україні» в рамках Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» за підтримки Швейцарської агенції розвитку і співробітництва. Організатори семінару – Світовий банк, Міністерство охорони здоров’я України, Національна служба здоров’я, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Проект USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Реформа госпітального сектору буде ключовим очікуванням для населення та ключовим зусиллям уряду у 2020 році. Позитивні зміни завдяки реформі первинної медичної допомоги підвищили довіру українців до якості надання медичної допомоги. Для госпітального сектору ці позитивні трансформації ще попереду.

“Основа реформи госпітального сектору полягає у зміні системи фінансування. Замість утримання стін та ліжкового фонду, який в деяких випадках значно перевищує кількість пацієнтів у медичному закладі, оплата буде здійснюватися за надані послуги та дасть можливість більш гнучко розпоряджатися коштами. Ми застосовуємо принцип децентралізації в охороні здоров’я. Максимум повноважень щодо формування мережі медичних закладів буде передано на регіональний рівень, бо саме він найкраще розуміє свої потреби. МОЗ, в свою чергу надає повну підтримку в цьому процесі,” – вважає Дмитро Луфер, заступник міністра охорони здоров’я України.

“Багато країн світу трансформували або трансформують медичну допомогу. Україна може дізнатися про досвід інших країн та про найефективніші підходи у цій сфері. 17-18 лютого Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ), Національна служба охорони здоров’я України (НСЗУ) спільно зі Світовим банком, ВООЗ та проектом USAID проводять семінар для обговорення можливих підходів до розвитку госпітального сектору в Україні з регіональними та національними менеджерами охорони здоров’я,“ – повідомив Тоомас Палу, радник з глобальної координації здоров’я в офісі Світового банку в Женеві.

Трансформація лікарень вимагатиме консолідованих зусиль. Співпраця на всіх рівнях та з усіма виконавчими ланками та політичними силами для досягнення спільної мети є ключовим для досягнення позитивних результатів. МОЗ України, НСЗУ, Кабінет Міністрів України та Офіс Президента готують підґрунтя для реформи лікарень за підтримки міжнародних партнерів. Наразі більшість лікарень належать місцевим громадам. Важливо досягти консенсусу щодо наступних кроків, щоб допомогти національним та регіональним менеджерам підготувати та реалізувати плани розвитку лікарняних мереж.

Міжнародні партнери визнають, що загальний дизайн реформ в галузі фінансування охорони здоров’я України відповідає хорошим міжнародним практикам для покращення доступу, якості та ефективності медичних послуг. Світовий банк, ВООЗ разом з партнерами готовий підтримати уряд України під час цієї важливої фази реформи. Підтримка трансформаційних змін, послідовність у впровадженні змін лікарняного сектору та підтримка уряду та парламенту у впровадженні наступного етапу реформи охорони здоров’я буде критично важливою для досягнення кращих результатів для показників здоров’я жителів України.

Залишити відповідь