Среда 8 Апрель 2020

Февраль 21, 2020

Щасливого ранку, краяни. П'ятниця. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
П'ятниця. Що важливого?

🇺🇦🇺🇳
⚜️У четвер у Нью-Йорку відбудуться дебати Генеральної асамблеї ООН, присвячені ситуації на тимчасово окупованих територіях України.
Відкриватиме дебати міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Під час дебатів буде порушено тему війни, яка триває вже шість років. Ми не можемо дозволити, аби ця тема зійшла з обговорення. Росія має не лише визнати свою провину в розв’язанні цієї війни, а й понести відповідальність», - зазначив напередодні засідання Генасамблеї очільник МЗС України.
За словами Пристайка, перед дебатами він мав зустрічі з представниками Німеччини та Франції, «на допомогу й підтримку яких ми розраховуємо».
Міністр нагадав, що після Паризького саміту в «нормандському форматі» 9 грудня вдалося здійснити обмін полоненими з Російською Федерацією. Нині триває підготовка до чергового обміну, в результаті якого в Україну мають повернутися близько 200 осіб.
«Цим ми завершимо процес обміну за принципом «усіх на всіх», - наголосив Пристайко, зауваживши, що інші питання, які порушувалися на саміті, потребують подальшого вирішення.
⚜️Вісім країн підтримали Україну в ООН та засудили агресію Росії
⚜️ЄС в ООН підтвердив непорушну підтримку України
⚜️Естонський центр "Східного партнерства" та Управління по обслуговуванню проєктів ООН (UNOPS) підписали меморандум про взаєморозуміння під назвою "Підтримка реформ у сфері верховенства закону в Україні в області поліції, публічного переслідування та належного врядування".
⚜️Пропагандисти Кремля знову "атакували" справу MH17 – EUvsDisinfo
🇺🇦🇺🇸
⚜️Донька Рейгана ляскає Трампа: Ми ризикуємо забути те, що має бути президентством
⚜️Американська розвідка вважає, що Росія опять попробує допомогти Трампу на виборах
⚜️Україна та США планують розвивати контакти у сфері науки
Україна та США планують відновити конкурси двосторонніх наукових проектів, а також розвивати інші можливості для проведення спільних досліджень та наукової співпраці. Це передбачено Угодою між Урядом України та Урядом США про співробітництво у сфері науки та технологій.
У Міністерстві освіти і науки зазначають, що проект закону про продовження дії угоди був розроблений МОН і схвалений Кабінетом Міністрів. Надалі законопроект буде переданий до Верховної Ради.
⚜️Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка обговорив з тимчасово виконуючим обов'язки заступника держсекретаря США з питань громадської безпеки, демократії та прав людини, координатором з питань боротьби з тероризмом Нейтаном Сейлзом реформу прокуратури і боротьбу з тероризмом.
Як повідомляє Офіс генпрокурора, в ході зустрічі Рябошапка поінформував стосовно процесу реформування органів української прокуратури з метою підвищення їх ефективності та зміцнення поваги та довіри суспільства до відомства.
Зі свого боку, Сейлз підтримав перезавантаження роботи органів прокуратури у відповідності зі стратегічними напрямами діяльності та вимог суспільства.
Окремо в ході зустрічі сторони обговорили шляхи взаємодії компетентних органів України та США в ході розслідування проявів тероризму і боротьби з цим явищем.
⚜️Радниця Трампа з питань Ірану і Близького Сходу залишає Білий дім
Вікторія Коутс працювала Білому домі з того часу, як Трамп вступив на посаду три роки тому, і була одним з ключових гравців у обговореннях адміністрації в питаннях Ірану та Близького Сходу.
⚜️Керівництво Міністерства юстиції США призначило прокурора з Нью-Йорка Річарда Доног'ю куратором справ, що стосуються України.
Про це повідомляє в четвер американський телеканал CNN із посиланням на офіційний лист, отриманий Юридичним комітетом Палати представників США.
"Річард Доног'ю, прокурор США у Східному окрузі Нью-Йорка, координуватиме поточні справи, а також оцінюватиме, вивчатиме й вирішуватиме будь-які інші питання, що стосуються України, включаючи відкриття нових розслідувань або розширення існуючих", - наводить телеканал зміст листа.
🇺🇦
⚜️Українцям з усього світу пропонують поповнити Вікіпедію статтями про видатних жінок
Протягом березня в українській Вікіпедії пройде WikiGap 2020 - акція з метою збільшення кількості статей про видатних жінок: науковиць, підприємиць, мисткинь, жінок у політиці та культурі тощо.
⚜️
🇺🇦🇪🇺
⚜️10 січня 2020 року у Великобританії почала офіційно діяти AMLD 5, яка передбачає більш жорсткі вимоги до бізнесу, у тому числі обов’язкову процедуру Due Diligence (перевірка благонадійності).
Нові правила зобов’язують усі британські компанії провести аналіз відомостей про бенефіціарних власників, поданих до реєстру контролюючих осіб, і відомостей, наявних безпосередньо у самих компаній. Усі дані про відмінності необхідно передати в Реєстраційну палату.
⚜️Саміт "Східного партнерства" відбудеться 18 червня - ЗМІ
Наступний саміт "Східного партнерства" відбудеться у Брюсселі вранці 18 червня.
⚜️Перший віцепрезидент делегації Європарламенту в парламентському комітеті асоціації ЄС - Україна Віола фон Крамон висловила глибоке занепокоєння у зв’язку із загостренням ситуації на Донбасі.
Фон Крамон закликала Євросоюз дати потужну та рішучу відповідь на ескалацію та підтримати народ України, передає кореспондент Укрінформу.
«Попри обнадійливі спроби налагодити контакт між Україною і Росією протягом минулого року, ситуація на окупованих територіях України знову зазнала ескалації та сягнула, на жаль, високого рівня бойових зіткнень. Учора підтримувані Росією бойовики навмисно атакували українські позиції біля селища Золоте з використанням забороненого важкого озброєння», - йдеться у прес-релізі, який є у розпорядженні агентства.
Європейський політик нагадала, що затяжний конфлікт, який триває вже шостий рік, забрав 13 тисяч життів та перетворив на біженців більше мільйона осіб, при цьому значна кількість українців на Донбасі продовжує жити в умовах постійної небезпеки та порушення базових прав людини.
⚜️Нехтування положеннями Будапештського меморандуму, яким Україні були надані гарантії безпеки в обмін на відмову від ядерної зброї, підриває весь процес ядерного роззброєння у світі.
На цьому наголосив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський під час Форуму ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки, передає кореспондент Укрінформу.
"За багато років Україна здобула міцну репутацію контрибутора у питаннях ядерного нерозповсюдження та роззброєння. Ми позбулися усіх високозбагачених запасів урану та добровільно відмовилися від величезного арсеналу ядерної зброї, успадкованого від колишнього Радянського Союзу - під гарантії Будапештського меморандуму про безпеку, територіальну цілісність та недоторканність кордонів України. Натомість через більш ніж два десятиліття, Україна була обманута, а її територіальна цілісність та суверенітет грубо порушені однією з держав-гарантів", - заявив Лоссовський.
Він підкреслив, що нехтування наданими безпековими гарантіями “підриває та розмиває глобальні зусилля, спрямовані на запобігання розповсюдженню ядерної зброї та забезпечення прогресу у світовому ядерному роззброєнні".
⚜️Журналіст Семена заявив, що його справу в ЄСПЛ відклали до розгляду позову України проти Росії
⚜️Чехія заявила про невизнання анексії Криму і засудила останню ескалацію на Донбасі
МЗС Чехії з нагоди шостої річниці початку окупації Криму підтвердило свою позицію щодо невизнання анексії півострова і засудило остананній наступ бойовиків біля Золотого.
⚜️Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер ближчим часом здійснить візит до України, у ході якого, зокрема, здійснить поїздку на Донбас.
🇺🇦🛡
⚜️Міжвідомча нарада щодо питань спортивної реабілітації та розвитку адаптивних видів спорту в Україні
19 лютого, 10:00 - Міжвідомча нарада щодо питань спортивної реабілітації та розвитку адаптивних видів спорту в Україні
Організатори: Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України; StratCom Ukraine.
⚜️«ЧЕРЕЗ 5-7 РОКІВ ЗСУ СТАНУТЬ СПРОМОЖНИМИ ВИКОНУВАТИ ОСНОВНЕ ЗАВДАННЯ», - МИКОЛА БЄЛЄСКОВ
«Через 5-7 років ЗСУ стануть спроможними виконувати основне завдання», - Микола Бєлєсков
В програмі «Мілітарі навігатор» головний консультант відділу воєнної політики Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков розповів про перспективи розвитку вітчизняних Повітряних Сил і який вид ЗС України має стати найтехнологічнішим.
⚜️Україна запозичить американський досвід спортивної реабілітації поранених
🇺🇦💲
⚜️Україна у 2020 році має погасити 600 мільйонів євро, які уряду перерахував Європейський Союз в межах макрофінансової допомоги. Нового траншу ЄС Україна поки не отримала.
⚜️Експерти Міжнародного валютного фонду розпочали роботу в Києві.
⚜️Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) готовий підтримати реалізацію проєктів з підвищення безпеки дорожнього руху на найбільш небезпечних ділянках міжнародних транспортних коридорів України.
⚜️Україна очима МВФ: олігархічного реваншу поки нема, та його "привид" не щезає
🇺🇦⚙️
⚜️Досягнуто консенсусу на шляху подальшого вдосконалення виборчого процесу в Україні
У 2019 році Україна стала свідком двох історичних національних виборів, унаслідок чого відбулося обрання нового президента та парламенту.
Міжнародні та вітчизняні спостерігачі визнали виборчий процес та середовище на обох виборах важливим кроком для виборчої демократії в Україні. Робота Центральної виборчої комісії (ЦВК) України отримала високу оцінку за професійне управління складним виборчим процесом, що проходив в умовах надзвичайного тиску. Діяльність ЦВК також була визнана українськими виборцями, оскільки інституція відчула значне зростання довіри громадськості та довіри до Комісії з 41 відсотків у грудні 2018 року до 64 відсотків у жовтні 2019 року після обох виборів.
Голова Центральної виборчої комісії України Олег Діденко приєднався до IFES, щоб привітати учасників конференції.
Задля подальшого зміцнення реформ та досягнення чіткого прогресу у 2019 році 13-14 листопада Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) у партнерстві з Центральною виборчою комісією (ЦВК), Радою Європи та Координатором проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) організували національну конференцію під назвою «Президентські та парламентські вибори 2019 року: висновки та рекомендації» у Києві, Україна.
Захід став майданчиком для відкритого й конструктивного діалогу між представниками сторін зацікавлених у сфері виборів щодо помилок та досягнень під час президентських і парламентських виборів 2019 року. У результаті дискусії були запропоновані рекомендацій для подальшого вдосконалення виборчого процесу. Учасниками заходу стали представники виборчих комісій усіх рівнів, Державного реєстру виборців (ДРВ), уряду, політичних партій, громадянського суспільства, міжнародних організацій та ЗМІ.
⚜️Естонія допоможе Україні з реформою у сфері верховенства права
Естонія надасть Україні консультативну підтримку в рамках проведення реформи у сфері верховенства права.
⚜️У Дніпрі створили Музей Голодомору
⚜️У Запоріжжі відкрилася художня виставка робіт дітей з аутизмом
⚜️Lifeline Ukraine
Друзі, у нас довгоочікувані новини! Гаряча лінія Lifeline Ukraine тепер доступна абонентам 3 мобільних операторів - Vodafone Ukraine, lifecell, і нарешті Kyivstar!🇺🇦
Коли ми лише починали працювати, номер 7333 був доступним лише для абонентів Vodafone. Восени гаряча лінія стала доступною і для абонентів Lifecell. А відтепер наш номер є активним і для абонентів найбільшого оператору мобільного зв'язку України - Kyivstar!

Ми неймовірно пишаємось цим, адже тепер ми зможемо допомагати ще більшій кількості ветеранів та їх родин.


Допомога ще ближче!


Потрібно зробити лише один дзвінок - 7333 - з Vodafone, Lifecell, Kyivstar🙏
#LifelineUkraine #ПідмогаЗавждиПоруч
⚜️Українська авіакомпанія "Роза вітрів" ( WINDROSE) відкриває чотири нові напрямки на літню програму, зокрема до Любляни (Словенія), Загреба (Хорватія), Берліна (Німеччина) та Бургаса (Болгарія).
⚜️Ще три банки долучились до програми "Доступні кредити 5-7-9%"
⛔️Стрілянину у німецькому Гессені з 9 загиблими кваліфікували як теракт
Мотивом стрілянини у німецькому місті Ханау, федеральна земля Гессен, внаслідок якої загинуло 9 людей, була ксенофобія.
Про це повідомив депутатів ландтагу міністр внутрішніх справ Гессена Петер Бойт, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Перші висновки слідства після вивчення інтернет-сторінки підозрюваного вказують на ксенофобський мотив. Злочин розцінюється як насильницький терористичний напад», - сказав Бойт.
За його словами, підозрюваний раніше вже потрапляв у поле зору спецслужб через свої праворадикальні, ксенофобські погляди.
Водночас інформації про спільників немає, злочинець діяв один, додав міністр.
✅США, Британія звинуватили ГРУ Росії у масштабному кібернападі на Грузію
28 жовтня 2019 року, російська військова розвідка ГРУ провела масштабний кібернапад на Грузію. Про це йдеться в заяві Держсекретаря США від 20 лютого 2020 року.
✅Колишнього генсекретаря ФІФА Жерома Вальке звинуватили в корупції
Генеральна прокуратура Швейцарії висунула звинувачення в адресу колишнього генерального секретаря ФІФА Жерома Вальке, а також президента французького футбольного клубу ПСЖ і глави катарської медіагрупи beIN Media Group Нассера Аль-Хелаїфі. Про це повідомляє Reuters.
Всього звинувачення в корупції пред’явлені 14 високопоставленим футбольним чиновникам –в тому числі у зв’язку з чемпіонатами світу в Росії та Катарі. Обидві країни, імовірно, отримали право проведення турніру за хабарі.

Файного дня всім 💛💙

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 × 1 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Говорим о политике простыми словами
© Copyright  - Все права защищены. Перепубликация авторских статей без согласования с автором запрещена.
calendarmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram