English language posts RussiaGate Выборы Украина и США

Donald Trump hasn’t been as tough on Vladimir Putin as he and his supporters claim – The Washington Post

Trump’s claims that he’s been tough on Putin don’t hold up to scrutiny.

Источник: Donald Trump hasn’t been as tough on Vladimir Putin as he and his supporters claim – The Washington Post

Чому росіяни все ще віддають перевагу Трампу

За
Max Boot
Колумніст
21 лютого 2020 року о 22:31 GMT + 2
Джозеф Магуайер, виконуючий обов’язки директора національної розвідки, був відсторонений від президента Трампа після того, як один з його помічників сказав членам Конгресу, що Росія втручається у вибори в США знову, намагаючись переобрати президента. Цей висновок був сприйнятий скептицизмом з боку членів Республіканської палати, які є досить довірливими, щоб повірити, що Трамп може похвалитися, що він був “НАДІЛЬШЕ жорсткішим за Росію, ніж Обама, Буш чи Клінтон. Можливо, жорсткіше, ніж будь-який інший Президент ».

Твердження Трампа щодо жорсткості проти Росії оскаржують той факт, що він має придатність, коли будь-які американські чиновники підтверджують, що Росія напала на вибори 2016 року або намагалася захистити майбутні вибори. Не випадково попередній директор національної розвідки Даніель Коутс пішов з посади в серпні 2019 року, незабаром після призначення старшого розвідника Шелбі Пірсона, щоб взяти на себе відповідальність за безпеку виборів. Тепер спадкоємцю Котса звільнили, бо Піерсон робив її роботу. Заміна Магуара пропагандистом Трампа Річардом Гренеллом посилає гучний і чіткий сигнал про те, що Трамп не хоче нічого робити, щоб перешкодити російським атакам на американську політичну систему – що він вважає вигідним для його власної кампанії. У разі виникнення сумнівів, Трамп у п’ятницю відхилив висновки американської розвідувальної спільноти про бажання Росії сприяти його кампанії переобрання як «підступ» та «дезінформаційна кампанія».

Це правда, як кажуть республіканці, що Трамп посилав протитанкові ракети в Україну, але лише за умов, які роблять їх марними проти Росії. Трамп дав зрозуміти, що ворог Росії, Україна, не є його другом. Дійсно, він оприлюднює російську дезінформаційну кампанію, яка звинувачує Україну, а не Росію, за втручання у вибори в США. Курт Волкер, колишній посланник Трампа в Україні, свідчив, що Трамп сказав про українців: “Вони всі корумповані, вони всі жахливі люди. Вони намагалися мене зняти ». Трамп звільнив військову допомогу Україні лише після того, як Конгрес почав задавати питання, чому він його затримує, і він все ще відмовляється надавати українському президенту Володимиру Зеленському зустріч Білого дому, він відчайдушно прагне підкріпити своє становище в переговорах з президентом Росії Володимиром Путіним.

Путіну не байдуже санкції Трампа щодо Ірану, які опосередковано допомагають Росії, підвищуючи ціну на нафту. Але йому все одно, що Трамп зміцнив давнього союзника Росії в Сирії Башара Асада. У липні 2017 року Трамп завершив приховану програму підготовки та постачання поміркованих сирійських повстанців – “крок, якого довго шукає Росія”, як зазначає The Post. Зовсім недавно, у жовтні, Трамп зробив Путіна ще одним твердим, перемістивши американські сили з півночі Сирії, дозволивши військам Асада та їхнім російським союзникам рухатися. Фотографії російських військ, що займають покинуті американські бази, показують зміну охорони на Близькому Сході.

Трамп сприяв російським розробкам не тільки в Сирії, але і в Лівії, де підтриманий Росією халіфа Хіфтер намагається скинути у Тріполі уряд, який підтримує ООН. Уряд США нібито підтримує режим у Тріполі, але Трамп покликав Хіфтера і дав йому зелене світло для його наступу. Трамп знову робить Росію великою на Близькому Сході вперше після того, як Єгипет вислав російських радників у 1972 році.

А як щодо того, що США посилили санкції проти Росії з моменту вступу Трампа на посаду? Правда, але не має значення. Це сталося через опозицію Трампа. На сьогоднішній день адміністрація веде зусилля в Конгресі для посилення санкцій, навіть скасовуючи санкції щодо компаній, пов’язаних з російським олігархом Олегом Дерипаскою, які працювали з кривим колишнім головою кампанії Полом Манафортом.

Далеко від зміцнення НАТО, як він зараз хвалиться, Трамп послабив його, невблаганно критикуючи альянс і представляючи його як купу мертвих ударів. Європейський парламентарій сказав мені, що Трамп мав величезний вплив на європейську громадську думку, коли він висловив сумніви у 2018 році щодо того, чи будуть США боротися за захист такої маленької нації, як Чорногорія. Це підриває всю основу колективної безпеки.

Нарешті, Трамп допомагає Росії просто поширюючи хаос в уряді США та поділ у політиці США. Це мрія Путіна мати американського президента, який зневажає відданих агентів ФБР, офіцерів розвідки та дипломатів – все це на передових лініях боротьби з російською агресією – як “глибоку державу”, “зрадників” і “людську негідність”.

Зауважте, що Трамп, який ображає всіх інших, ніколи не має негативного слова про Путіна. Він ніколи не називає Путіна «міні-Владом» чи будь-яким іншим принизливим прізвиськом, – хоча президент Росії насправді коротший, ніж колишній мер Нью-Йорка та кандидат демократів у президенти Майк Блумберг.

Республіканцям навряд чи варто дивуватися, дізнавшись, що росіяни працюють таємно, щоб переобрати Трампа. Вони відкрито вкорінюють його, щоб перемогти. Як зазначає медіа-аналітик Джулія Девіс у “Daily Beast”, коментатор популярного російського телешоу, що пролився минулого жовтня: “Я дивлюся на Трампа і думаю:” Нехай Бог дасть йому міцне здоров’я – і ще один термін “. Це прекрасна ситуація для Росія ».

Завдяки чому ця ситуація є більш приємною для Росії, це те, що Республіканська партія, яка стояла на передових лініях боротьби з Росією з 1917 по 2017 рік, сліпо підтримує Трампа, коли він проводить проросійську політику в розбіжності з американськими інтересами.

Max Boot
Макс Бот, оглядач по пошті, – старший науковий співробітник Джийн Дж. Кіркпатрік з досліджень національної безпеки при Раді з питань зовнішніх відносин і аналітик глобальних справ для CNN. Він є автором книги “Не взята дорога: Едвард Ленсдейл та американська трагедія у В’єтнамі”, фіналіст біографії “Пулітцер” у 2019 році.

Залишити відповідь