Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Середа. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Середа. Що важливого?

Єжи Марек Новаковський: Є загроза, що Захід погодить федералізацію України, що спровокує часткову її окупацію Росією

Олена Зеркаль: Маємо нарешті зрозуміти, що почалася інша ера відносин з Росією

Арсеній Яценюк: Ізоляціонізм – один із вірусів сучасності. НАТО і ЄС мають відкрити двері й розширюватися

????
⚜️Зеркаль поділилась очікуваннями від суду по MH17 в Нідерландах
Колишня заступниця глави МЗС і кураторка кількох міжнародних процесів “Україна проти Росії” Олена Зеркаль вважає, що судовий процес по МН17, який почнеться 9 березня у Нідерландах, може довести вину вищого керівництва Росії.
⚜️Permanent mission of Ukraine in Geneva
У женевському Палаці націй відбулась панельна дискусія міністерського рівня «Ситуація з правами людини у Криму та українські заручники Кремля», організована в рамках Сегменту високого рівня 43-ї сесії Ради ООН з прав людини.
Перед аудиторією представників дипломатичного корпусу та міжнародної правозахисної спільноти виступили глави зовнішньополітичних відомств України В.Пристайко, Латвії Е.Рінкевичс, Литви Л.Лінкявічюс та Польщі Я.Чапутович, а також колишні політичні заручники Кремля В.Балух та Е.Бекіров.
Дискусія засвідчила непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, важливість подальшої протидії грубим порушенням прав людини окупаційною адміністрацією Криму та роботи з визволення усіх українських заручників, які утримуються в російських в’язницях з політичних мотивів.
Міністр закордонних справ України відзначив нагальну необхідність створення міжнародної платформи для обговорення кримського питання.
????
⚜️Експозиція Національного музею Голодомору-Геноциду в Києві поповнилась унікальною роботою. Українська Вільна Академія Наук у США передала у дар музею картину “Рік 1933” (голод в Україні) авторства Віктора Цимбала і 23 лютого твір доставили до музею в Києві. Особливість цього полотна в тому, що воно є одним з перших творів мистецтва в світі, присвячених Голодомору.
⚜️США ввели санкції проти Росії та Китаю за підтримку ракетної програми Ірану
⚜️BuzzFeed: Компанія зі США хоче купити «Мотор Січ» замість Китаю
⚜️Санкції необхідно ввести через втручання у вибори, вважають сенатори
Ввести “негайні санкції” проти Росії і особисто президента РФ Володимира Путіна закликали Держдепартамент США відразу троє впливових сенаторів від Демократичної партії. Про це пише видання Axios.
Підпис під документом поставили лідер демократів в Сенаті Чак Шумер, старший член Міжнародного комітету Сенату Менендес і сенатор Шеррод Браун. Причина для санкцій – втручання Росії в американські вибори президента.
????
⚜️Посол України Андрій Шевченко (Andriy Shevchenko) вручив Стівену Гарперу (Stephen Harper), 22-у прем’єр-міністру Канади, Орден Свободи України.
Це найвища державна нагорода, яка може бути вручена іноземцям. Ми вдячні другові України за потужну підтримку нашої держави тоді, коли це було життєво необхідно.
⚜️Збройні сили Канади в Україні / Canadian Armed Forces in Ukraine
And now the hard work begins! The 53rd Mechanized Brigade of the Ukrainian Armed Forces is the newest rotational training brigade at Combat Training Center – Yavoriv. #OpUNIFIER along with our multinational partners from Joint Multinational Training Group – Ukraine and Operation ORBITAL joined in the opening ceremony at CTC – Yavoriv on February 24, 2020. Our mentors will work closely with Ukrainian Observer Controller Trainer counterparts to provide effective and comprehensive all-arms training in a challenging exercise environment.
?????
І тепер розпочинається важка робота! 53-а окрема механізована бригада ЗСУ є новою навчальною ротаційною бригадою у Центрі підготовки підрозділів у Яворові. 24 лютого 2020 року представники операції ЮНІФАЄР разом із міжнародними партнерами з Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи – Україна та операції ОРБІТАЛ долучились до церемонії відкриття. Наші інструктори тісно співпрацюватимуть із українськими спостерігачами-контролерами, аби забезпечити ефективну загальновійськову підготовку в умовах навчань високої складності.
⚜️
????
⚜️Рішення ЄСПЛ щодо люстрації українських чиновників вступило в силу
Постанова Європейського суду з прав людини, яка стверджує, що звільнення за законом “Про очищення влади” порушило права українських чиновників, набула чинності.
⚜️Україна приєдналася до санкцій ЄС проти причетних до тероризму
⚜️Посол ЄС вважає головними пріоритетами для України встановлення верховенства права та боротьбу з корупцією
Головними пріоритетами для української влади залишаються встановлення верховенства права в Україні й боротьба з корупцією, заявив глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.
“Звісно, багато викликів попереду, але верховенство права, його встановлення і боротьба з корупцією залишаться пріоритетами”, – сказав він на “Форумі реформ: на шляху до Вільнюсу” в Києві у вівторок
Дипломат наголосив, що після очищення банківського сектору необхідні подальші зусилля, щоб відновити впевненість у фінансовому секторі.
“Багато реформ все ще тривають. Земельна реформа, реформа трудового ринку, реформа освіти. Якщо їх буде імплементовано, вони зроблять Україну набагато ефективнішою країною”, – зазначив він.
Серед досягнень реформ в Україні Маасікас згадав те, що макроекономічна ситуація стабілізувалася, банківський сектор був у значній мірі очищений, анбандлінг НАК “Нафтогаз України” мав місце, уряд покращує доступ до різних сервісів для громадян.
Посол ЄС заявив, що Євросоюз готовий підтримати уряд та народ України і готовий супроводжувати процес імплементації Угоди про асоціацію та угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.
⚜️У березні в Європарламенті відбудеться український тиждень – Точицький
???
⚜️Американський ракетний есмінець “Росс” (USS ROSS – DDG-71) класу “Арлі Берк” пройшов через Босфор і увійшов до Чорного моря.
Це перший візит корабля американських ВМС до Чорного моря в 2020 році, повідомляє Шостий флот США.
⚜️Бригадні навчання Збройних Сил України: вперше в тактичній ланці застосована АСУВ “Дзвін”
Автоматизована система управління “Дзвін”, яка розроблена київською компанією “Еверест”, була вперше застосована в тактичній ланці під час двоступеневих командно-штабних навчань, які пройшли на Чернігівщині у середині лютого 2020 року.
Оцінку новій системі “Дзвін”, на прохання агенції Defense Express, надали Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський, а також командувач оперативного командування “Північ” Валерій Залужний.
Defense Express підготував відео з навчань, під час яких батальон однієї з бригад ЗСУ здійснив наступ на позиції “противника”, отримуючи завдання та цілевказівки за допомогою системи “Дзвін”.
Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський:
“По-перше, значно покращився процес управління, передача даних відбувалася в реальному масштабі часу. По-друге, ми бачили всю обстановку, яка відпрацьовувалася в штабах батальйонів, безпосередньо в штабі бригади, і яка передавалася в штаб оперативного командування.
Вона була єдиною і дозволяла в режимі он-лайн відслідковувати всі зміни в обстановці. І, звичайно, ми також бачили доведення всіх бойових документів, це було фактично миттєво. Це дозволяло приймати рішення в реальному режимі часу, і своєчасно реагувати на всі зміни в обстановці.
Командири працювали на цій системі, реально оцінили всі переваги, і вони бажають, щоб ця система після доопрацювань була прийнята на озброєння”.
⚜️У рамках Програми НАТО DEEP (Defence Education Enhancement Program) з 14 по 18 лютого 2020 року на базі Військово-морської академії ім. Героїв Вестерплатте у м. Ґдиня представники Національного університету оборони України імені Івана Черняховського взяли участь у третій робочій зустрічі з питань розроблення комп’ютерного адаптивного мовного тестування (Computer Adaptive Language Testing) відповідно до стандарту НАТО STANAG 6001.
У зустрічі взяли участь старший науковий співробітник науково-дослідного відділу наукового центру дистанційного навчання підполковник Олександр Шапран, старший науковий співробітник наукового центру мовного тестування навчально-наукового центру іноземних мов майор Вікторія Крикун, фахівці з дистанційного навчання Програми НАТО DEEP Пьотр Гавлічек і Марчин Йозвяк, голова Робочої групи з питань дистанційної освіти Консорціуму оборонних академій та дослідницьких інституцій програми НАТО “Партнерство заради миру” Грета Керемідчева, начальник групи мовного тестування Національного оборонного коледжу імені Г. Раковського Анна Гунчева, а також представники Військово-морської академії ім. Героїв Вестерплатте.
???
⚜️ЄБРР виділив €52,5 мільйона на розширення роздрібної торгівлі в Одесі
⚜️World Bank Ukraine
У Житомирі тривають роботи з оновлення та реконструкції очисних споруд каналізації та об’єктів Житомирводоканалу за кошти Світового банку. Вартість будівництва, що здійснюється словенською компанією «Езотех», складає 10 млн 600 тис євро. Термін введення в експлуатацію – листопад 2021 року.
⛔️Зростання капінвестицій в Україні у 2019 році сповільнилося до 15,5% – Держстат
Головним джерелом фінансування капінвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій — 68,1% загального обсягу.
Капітальні інвестиції в Україні в 2019 році збільшилися на 15,5%, тоді як у 2018 році їх зростання склало 16,4%, а ще роком раніше — 22,1%. Про це повідомила Державна служба статистики.
Всього за 2019 рік в Україні було освоєно 584,4 млрд грн капітальних інвестицій.
⛔️Як стало відомо НВ Бізнес, українська влада майже вмовила МВФ погодитися на «компромісний» варіант анти-Коломойського закону. Мова про неповернення колишнім власникам виведених з ринку банків
Як стало відомо НВ Бізнес, вчора пізно ввечері команда МВФ з головою місії в Україні Рон ван Роденом відклала свій виліт з Києва. Раніше планувалося, що представники кредитора залишать Україну сьогодні, 25 лютого.
Основна мета останнього нетривалого перебування експертів Фонду (з 20 до 24 лютого) в Україні полягала в проясненні для себе ситуації, що склалася навколо закону, який гарантує неповернення виведених з ринку банків до колишніх власників (№ 2571).
МВФ навіть менше хвилює питання прийняття закону про ринок землі, ніж «антиколомойського закону», стверджують співрозмовники НВ Бізнес.
У МВФ підкреслювали, що українські платники податків у 2014−15 роках заплатили $15 млрд або близько 15% тодішнього ВВП за збитки, завдані ліквідованими банками. З цієї суми більше чверті припадає на кейс з колишніми власниками ПриватБанку. Після цього колишні власники-боржники почали користуватися дірявою судовою системою, повертаючи собі виведені банки, відмовляючись від своїх поручительств і не погашаючи свої борги. Так з’явилися банки-зомбі, яких сьогодні 10.
У МВФ хочуть бути впевненими, що Україна зможе ефективно стягувати борги з екс-власників таких банків. Це сьогодні вже одна з основних умов підписання угоди про відкриття нової програми для України, яка передбачає виділення $5,5 млрд. Тому з’явився проект закону 2571.
За даними НВ Бізнес, нинішня влада майже вмовила МВФ підтримати «компромісний» варіант проекту закону 2571. Якщо це станеться, то фактично МВФ підіграє колишнім власникам, зокрема, Приватбанку Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову.
Що відбувається? Відбуваються спроба підміни закону, який узгоджено з МВФ. Колишні власники ПриватБанку можуть отримати шанс обнулити свої борги. НВ Бізнес розібрався в деталях цієї законодавчої оборудки.
??⚙️
⚜️Голова ЦВК обговорив зміни до Виборчого кодексу з делегацією Венеціанської комісії
⚜️В Україні вдосконалять механізм перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів
⚜️Кабінет Міністрів у 2020 році здійснить міжнародний аудит Пенсійного фонду, повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
⚜️Україна розширила регулярне авіасполучення з Туреччиною
За результатами переговорів на рівні авіаційних влад Україна суттєво розширила регулярне авіасполучення з Туреччиною.
⚜️Конференція з питань українських реформ цьогоріч збере у Вільнюсі понад 400 учасників делегацій високого рівня
На Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яку цьогоріч прийматиме Литва 7 липня, очікується понад 400 представників делегацій високого рівня з ЄС, НАТО та інших зацікавлених країн і міжнародних інституцій, організацій громадянського суспільства та бізнесу, науковців, представників української діаспори та медіа. Про це йшлося на першому засіданні робочої групи з проведення конференції під головуванням Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби.
Конференція у Вільнюсі стане четвертою; перша відбулася у 2017 році у Лондоні. Формат заходу покликаний підсилити та продемонструвати світу процес реформування, який Україна здійснює для побудови сильної, успішної європейської демократії.
«Унікальність щорічної конференції з питань реформ полягає у тому, що це єдиний міжнародний захід високого рівня за межами України, присвячений виключно Україні. Цей шанс не можемо змарнувати», – зазначив Дмитро Кулеба.
⚜️Поліція відкрила справу проти продюсерки «1+1» після заяв про українську мову – Ар’єв
⛔️Павло Ковтонюк
Заступник міністра охорони здоров’я з 2016 по 2019
Медреформу готуються згортати. За місяць до початку
⛔️Росія вперше з 2012 року призначила постійного торгпреда в Україні
⛔️За 2019 рік промисловість України впала майже на 2%, за грудень — на 8,3%
⛔️Телеканал ATR звернувся за фінансовою підтримкою до Європарламенту та Єврокомісії
⛔️Ексглава служби зовнішньої розвідки Франції стане ведучим на RT
Ексглава служби зовнішньої розвідки Франції Ален Жуіє буде вести на телеканалі RT France програму про геополітику.
✅В Австралії підозрюють Китай, Росію та Іран у спробах втручання і шпигунства
✅Bellingcat: Офіцер ГРУ, якого звинувачують у замаху на бізнесмена в Болгарії, є чинним дипломатом РФ
Інтерпол розшукує офіцера ГРУ, акредитованого російського дипломата в Швейцарії Єгора Гордієнка, який звинувачується в участі у замовних убивствах в Болгарії та Британії, а також підозрюється в операції щодо анексії Криму.
Про це йдеться в розслідуванні Bellingcat, проведеному спільно з російським The Insider і Tamedia у Швейцарії.
“Ми виявили ключового члена недавно звинуваченого тріо, який після двох невдалих спроб убивства в Болгарії 2015 року був акредитований на дипломатичний пост”, – йдеться в повідомленні.
✅Ердоган нарахував у Лівії 2,5 тисячі російських найманців з групи Вагнера
✅ЄС готує санкції проти лідера Республіки Сербської – дипломат
Брюссель готує нові санкції проти представника сербів у президії Боснії і Герцеговини.
✅Нового лідера австрійських “друзів Путіна” запідозрили у корупції
Антикорупційна прокуратура Австрії має намір розпочати розслідування щодо можливої корупції, пов’язаної з призначенням бізнесмена Зігфріда Штігліца головою наглядової ради держкорпорації ASFINAG ще коли лідер ультраправої Партії свободи (FPÖ) Норберт Гофер був міністром транспорту країни.

Файного дня всім ??

Залишити відповідь