Украина Реформы

Приватному космосу бути

Офіс ефективного регулювання святкує успіх! у Офіс ефективного регулювання.

 · Kyiv · 

Торік восени Верховна Рада України ухвалила законопроект 1071, розроблений експертами BRDO, який дозволив космічну діяльність для приватного бізнесу. Це — направду потужний стимул до розвитку потенціалу нашої космічної галузі та залучення інвестицій?

Сьогодні відбувся наступний етап — Кабінет Міністрів України ухвалив кілька підзаконних актів, для яких фахівці BRDO провели аналіз регуляторного впливу та М-Тести. Що запроваджують постанови?

?Порядок видачі дозволу на здійснення окремих видів космічної діяльності.

Тепер існує чітка інструкція, як отримати дозвіл на випробування та запуск ракет-носіїв, управління космічними апаратами на навколоземній орбіті або в космічному просторі, а також повернення космічних апаратів на Землю. Такий дозвіл безкоштовно видаватиме і анулюватиме Державне космічне агентство України. Від моменту подачі документів онлайн чи у папері до отримання дозволу має пройти не більше 90 днів.

?Порядок подання декларації про провадження господарської діяльності в сфері космічної діяльності.

Для безпечних видів діяльності — наукових досліджень, розробки, виробництва, ремонту і ТО космічних апаратів — дозвіл не потрібен! Підприємству варто лише повідомити про таку діяльність Держкосмос (теж онлайн чи у папері) за 5 днів до початку робіт. Це теж безкоштовно!

Ми щиро радіємо ухваленню цих рішень. Чекаємо на ефективне впровадження!

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Alexandr Palazov Volodymyr Usov YevGen RocketSky Volodymyr Holovatenko Анна Башняк

#Control_BRDO

Залишити відповідь