English language posts RussiaGate Выборы Украина и США

Peter Wehner: The Trump Presidency Is Over – The Atlantic

It has taken a good deal longer than it should have, but Americans have now seen the con man behind the curtain.

Источник: Peter Wehner: The Trump Presidency Is Over – The Atlantic

ІДЕЇ
Президентство Трампа закінчилося
На це пішло багато часу, ніж це повинно було бути, але американці тепер побачили шахрая за завісою.

13 березня 2020 року
Пітер Венер
Співавтор в Атлантиці та старший співробітник EPPC

Коли в січні 2016 року я писав, що, незважаючи на те, що був довічно республіканцем, який працював у попередніх трьох адміністраціях ВР, я ніколи не проголосував би за Дональда Трампа, навіть якщо його адміністрація буде набагато більше узгоджуватись з моїми політичними поглядами, ніж президентство Гілларі Клінтон, багато моїх республіканських друзів були збиті з пантелику. Як я не міг проголосувати за людину, яка перевірила набагато більше моїх полів, ніж його опонент?

Те, що я пояснював тоді, і що я вже багато разів говорив, – це те, що Трамп принципово непридатний – інтелектуально, морально, темпераментно та психологічно – до посади. Для мене це головне враження при виборі президента, частково тому, що в якийсь момент доцільно розраховувати, що президент зіткнеться з несподіваною кризою – і в цей момент судження і розбірливість президента, його характер і лідерські здібності будуть дійсно мати значення.

“Містер. Трамп не має бажання знайомитися з більшістю питань, не кажучи вже про їх освоєння “, – це я говорив чотири роки тому. “Жоден великий кандидат у президенти ніколи не був таким зневажливим до знань, наскільки байдужим до фактів, як не турбував його доброзичливість”. Я додав це:

Вірулентне поєднання містера Трампа з необізнаністю, емоційною нестабільністю, демагогією, соліпсізмом та мстивістю мало би більше, ніж призведе до невдалого президентства; це дуже добре може призвести до національної катастрофи. Перспектива Дональда Трампа на посаді головного командувача повинна принести застуду в хребет кожного американця.

Це тривало до другої половини першого терміну Трампа, але криза настала у вигляді пандемії коронавірусу, і важко назвати президента, який був настільки ж захмарний кризою, як коронавірус переграв Дональда Трампа.

Безумовно, президент не несе відповідальності ні за коронавірус, ні за хворобу, яку він викликає, COVID-19, і він не міг би зупинити його від удару по наших берегах, навіть якби все зробив правильно. Також не так, що президент нічого не зробив правильно; насправді його рішення застосувати заборону на поїздки до Китаю було обґрунтованим. І будь-яка розповідь, яка намагається покласти всю провину Трампа на коронавірус, просто несправедлива. Спокусі критиків президента використати пандемію, щоб повернутися до Трампа за кожну погану справу, яку він зробив, слід протистояти, і шахрайство ніколи не є хорошим виглядом.

При цьому президент і його адміністрація несуть відповідальність за серйозні, дорогі помилки, особливо, епічні збої у виробництві в діагностичному тестуванні, рішення про тестування занадто мало людей, затримку розширення тестування до лабораторій поза центрами контролю та профілактики захворювань, і проблеми в ланцюзі поставок. Ці помилки залишили нас сліпими і погано відстають від кривої, і вони за кілька важливих тижнів створили помилкове почуття безпеки. Зараз ми знаємо, що коронавірус мовчки поширювався протягом декількох тижнів, не усвідомлюючи цього, і поки ми нічого не робили, щоб його зупинити. Зусилля щодо стримування та пом’якшення наслідків могли значно уповільнити її розповсюдження на ранній, критичній точці, але ми відкинули цю можливість.

“Вони просто втратили час, який не можуть скласти. Ви не можете повернути шість тижнів сліпоти “, – заявив The Washington Post Джеремі Кониндик, який допомагав контролювати міжнародну реакцію на Еболу під час адміністрації Обами та є старшим науковим співробітником Центру глобального розвитку. “Наскільки тут хтось винен, винна в поганому, хаотичному управлінні з боку Білого дому та невизнанні великої картини”.

Бен Родос: Як Трамп спроектував свій провал Білого дому

На початку цього тижня Ентоні Фочі, широко відомий директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб, чия репутація щодо чесності та доброчесності була підсилена лише під час цієї кризи, визнала в свідченнях конгресу, що Сполучені Штати все ще не забезпечують належного тестування коронавірус. «Це невдало. Давайте визнаємо це. ” Він додав: “Ідею про те, щоб хтось легко пройшов [тестування], як це роблять люди в інших країнах, ми для цього не налаштовані. Я думаю, що це має бути, але ми цього не робимо “.

Ми також знаємо, що у Всесвітньої організації охорони здоров’я були проведені робочі тести, від яких США відмовились, і дослідники в рамках проекту в Сіетлі намагалися провести ранні тести на коронавірус, але федеральні чиновники не змогли це зробити. (Лікарі дослідницького проекту врешті вирішили проводити тести на коронавірус без федерального погодження.)

Але це ще не все. Як повідомляється, президент ігнорував ранні попередження про тяжкість вірусу і розлютився на посадовця CDC, який у лютому попередив, що спалах неминучий. Адміністрація Трампа усунула офіс Ради національної безпеки в галузі охорони здоров’я, метою якого було вирішення глобальних пандемій; ми зараз платимо ціну за це. “Ми дуже добре співпрацювали з цим офісом”, – сказав Фауці в Конгресі. “Було б добре, якби офіс все ще був там”. Ми можемо зіткнутися з дефіцитом вентиляторів та медичних матеріалів, і лікарні можуть скоро переповнитися, звичайно, якщо кількість випадків коронавірусу зросте зі швидкістю, подібною до такої у таких країнах, як Італія. (Це може спричинити не лише загибель від коронавірусу, але й смерть від тих, хто страждає від інших недуг, які не матимуть готового доступу до лікарняної допомоги.)

Деякі з цих помилок менш серйозні та більш зрозумілі, ніж інші. Потрібно враховувати, що в уряді, коли люди змушені приймати важливі рішення на основі неповної інформації за стислий проміжок часу, справи йдуть не так.

Але в деяких аспектах лавина недостовірної інформації від президента була найбільш тривожною з усіх. Це була одна гірська гірка, за якою ми ніколи не бачили. День за днем ​​він нахабно заперечував реальність, прагнучи притупити економічну та політичну шкоду, яку він зазнав. Але Трамп зараз виявляє, що не може перекручувати чи твітнути вихід із пандемії. Ніхто не може зробити коронавірусу те, що зробив генеральний прокурор Вільям Барр до звіту Мюллера: брехати про це і піти з ним.

Дезінформація та вірогідність президента щодо коронавірусу хизуються головою. Він стверджував, що він містився в Америці, коли він насправді поширювався. Він стверджував, що ми його “закрили”, коли цього не зробили. Він стверджував, що тестування було доступне, коли цього не було. Він стверджував, що коронавірус одного разу зникне «як диво»; це не буде Він стверджував, що вакцина буде доступна через місяці; Фокі каже, що він буде недоступний рік і більше.

Трамп помилково звинувачував адміністрацію Обами в перешкоді на тестування на коронавірус. Він заявив, що коронавірус вперше потрапив у США пізніше, ніж насправді. (Він сказав, що це було за три тижні до моменту, коли він говорив; фактична цифра була вдвічі більша.) Президент стверджував, що кількість справ в Італії стає «набагато кращою», коли вона стає набагато гіршою. І в одній з більш приголомшливих заяв, яку коли-небудь робив американський президент, Трамп визнав, що його перевагою було тримати круїзний корабель біля узбережжя Каліфорнії, а не дозволяти йому причалитися, оскільки він хотів зберегти кількість зареєстрованих випадків коронавірусу. штучно низький.

“Мені подобаються цифри”, – сказав Трамп. «Я вважаю за краще, щоб номери залишилися там, де вони є. Але якщо вони хочуть зняти їх, вони знімуть їх. Але якщо це станеться, раптом ваших 240 [випадків], очевидно, буде набагато більшим числом, і, ймовірно, 11 [смертей] теж буде більшим числом “. (Головні кулери переважали, і через заперечення президента Великій принцесі було дозволено причалитися в порту Окленд.)

Уперед і далі йде.

Що ще гірше, президент виголосив адресу Овального відомства, яка мала заспокоїти націю та ринки, але натомість похитнула обидва. Подання президента було незручним і високим; ще гірше, що в декілька пунктів президент, який вирішив відмовитись від промови телепромісників, викривив власну політику своєї адміністрації, яку адміністрація мала виправити. Ф’ючерси на акції занепали навіть тоді, коли президент все ще виступав з промовою. У своєму зверненні президент закликав американців “об’єднатись як одна нація і одна сім’я”, незважаючи на те, що за минулого виступу до виступу та нападу на демократів вранці після цього виступу губернатор Вашингтона Джей Інлі був названий “змією”. Як заявив Дан Бальц, повідомляє The Washington Post, «майже все, що могло піти не так з промовою, пішло не так».

У сукупності це масовий збій у лідерстві, що випливає з масової вади характеру. Трамп такий звичний брехун, що він нездатний бути чесним, навіть коли чесність послужила б його інтересам. Він настільки імпульсивний, недалекоглядний і недисциплінований, що не в змозі планувати або навіть думати поза моментом. Він така подільна і поляризуюча постать, що він давно втратив здатність об’єднувати націю за будь-яких обставин і з будь-якої причини. І він настільки нарцисичний і нерефлексивний, що зовсім не здатний вчитися на своїх помилках. Невпорядкованість особистості президента робить його таким же непридатним для вирішення кризи, як будь-який президент. За невеликими винятками, те, що сказав Трамп, не просто марно; це прямо шкідливо.

Нація визнає це, ставлячись до нього як до спостерігача, “як керівники шкіл, комісари спорту, президенти коледжів, губернатори та власники бізнесу по всій країні беруть на себе зобов’язання закрити велику частину американського життя без чітких вказівок президента”, слова Пітера Бейкера та Меггі Хаберман із The New York Times.

Дональд Трамп скорочується перед нашими очима.

Коронавірус, швидше за все, є точкою перегину президентства Трампа, коли все змінилося, коли згубність і незнання та мізерність 45-го президента Америки стали безперечними, емпірична реальність, як безперечна, як закони науки або математичне рівняння.

На це пішло багато часу, ніж це повинно було бути, але американці тепер побачили шахрая за завісою. Президент, розлючений за те, що його розкрили, стане більш відчайдушним, більш розлюченим, більш невмілим. Він знає, що нічого не буде. Його адміністрація може хитатися, але це буде лише порожня оболонка. Президентство Трампа закінчилося.

Ми хочемо почути, що ви думаєте про цю статтю. Надішліть лист редактору або напишіть на листи@theatlantic.com.

ПЕТЕР ВЕХНЕР – письменник-авторист в «Атлантиці», старший науковий співробітник Центру етики та публічної політики та відвідуючий професор університету Дюка Еган. Він широко пише з питань політичної, культурної, релігійної та національної безпеки, а також є автором книги «Смерть політики: Як зцілити нашу потерпілу республіку після Трампа».

Залишити відповідь