Украина и мировые банки Украина Реформы

ПриватБанк подав новий позов на $5,5 млрд на Кіпрі проти Коломойського, Боголюбова, Новікова

Vlad Ponomar
Світлина від Vlad Ponomar.

ПриватБанк подав новий позов на $5,5 млрд на Кіпрі проти Коломойського, Боголюбова, Новікова та двох кіпрських компаній PrimeCap (Cyprus) Limited і Duxton Holdings Limited.
Загальна сума, заявлена ПриватБанком проти Коломойського і Боголюбова тепер складає більше $10 млрд.

Як повідомили у ПриватБанку, 3 квітня подано новий позов у кіпрські суди з вимогою відшкодувати збитки в розмірі $5,5 млрд у зв’язку зі схемами, що мають всі ознаки шахрайства та відмивання грошей. Які здійснили його колишні власники: Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, а також один з його колишніх керівників Тимур Новіков із використанням двох кіпрських компаній PrimeCap (Cyprus) Limited і Duxton Holdings Limited.
Позов ПриватБанку стосується двох серій транзакцій, які були здійснені в період з 2013-го по 2016р за вказівкою його колишніх власників за сприяння інших відповідачів, які передбачали сплату величезних сум компаніям, що належали та/або контролювалися паном Коломойським і паном Боголюбовим, через фіктивні кредитн угоди, які не були погашені, —наголошують у ПриватБанку.
Ці транзакції включають схему, за якою $2,34 млрд було скеровано кіпрській компанії, пов’язаній з колишніми акціонерами ПриватБанку, Duxton Holdings Limited, якій майже щодня йшли транші у розмірі $30 млн протягом чотиримісячного періоду в 2013р.
Тепер, після нового позову, загальна сума, заявлена ПриватБанком проти Коломойського і Боголюбова в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі, склала більше $10 млрд. «Банк як і раніше наполягає на отриманні повної компенсації від своїх колишніх власників через збитки, заподіяні йому, коли вони володіли банком, і досягнення справедливості як для банку, так і для українських платників податків», — йдеться у повідомленні банку.

Залишити відповідь