Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Неділя. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Неділя. Що важливого?

????
⚜️У світі – понад 2,2 мільйона хворих з коронавірусом, померли понад 150 тисяч
⚜️Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш слідом за владою штату Нью-Йорк продовжив віддалену роботу Секретаріату до кінця травня.
⚜️”Росія знову прагне отримати схвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції щодо пандемії коронавірусу, вилучивши заклик щодо скасування односторонніх санкцій без рішення Ради Безпеки ООН, але залишивши вимогу припинити протекціоністські практики”, – зазначається в повідомленні.
ООН має завершити процедуру ухвалення російського проєкту резолюції “Декларація солідарності ООН перед викликами коронавірусної хвороби” опівдні середи за часом Нью-Йорка. За чинними правилами, голосування проводиться консенсусом, тобто, якщо хоч одна країна до цього часу висловить заперечення запропонованому проєкту резолюції, документ вважається не прийнятим.
????
⚜️Померли вже майже 37 тис. осіб
У Сполучених Штатах Америки кількість підтверджених випадків зараження коронавирусной інфекцією COVID-19 вже понад 700 тис. людей. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані американського Університету Джонса Хопкінса, який публікує статистику про пандемію в реальному часі.
⚜️Ан-225 “Мрія” та Ан-124 “Руслан” здійснять щонайменше 11 рейсів з медичними вантажами до США
????
⚜️SoftServe та ЮНІСЕФ підписали угоду про стратегічне партнерство у сфері освіти та розвитку молоді. Сторони зобов’язуються
співпрацювати в рамках освітніх програм та ініціатив в Україні, обмінюватися навичками та науковими напрацюваннями.
“Освіта в Україні потребує великого фокусу та підтримки – як на рівні держави, так і зі сторони бізнесу. Для SoftServe покращення освіти, технологічної зокрема, є одним з ключових напрямком cоціальної відповідальності. Ми системно реалізовуємо освітні ініціативи для молоді, стратегічно співпрацюємо з університетами у різних куточках України, і робимо багато корисних змін.
Водночас партнерство з ЮНІСЕФ – це можливість об’єднатися та реалізувати ще більше комплексних рішень в освіті на
державному рівні”, – Тарас Вервега, співзасновник та член Ради директорів SoftServe, голова корпоративного Благодійного фонду “Відкриті очі”.
⚜️Правосуддя у часи пандемії: судді з Євросоюзу поділилися практичним досвідом з українськими колегами
Доступ та здійснення правосуддя мають бути забезпечені за будь-яких обставин – головний висновок вебінару, що учора організували в Одесі експерти Консультативної місії ЄС (КМЄС). Захід зібрав онлайн майже 50 учасників із країн Євросоюзу та України.
Експерти вищого рівня з питань правосуддя – судді з Італії, Німеччини, Великобританії та Фінляндії – обговорили з українськими колегами проблеми, з якими вони стикаються через поширення коронавірусу. Зокрема, ішлося про заходи, що вживаються в судах різних країн у зв’язку з обмеженнями та адаптацію судової практики до нових обставин. Особлива увага була приділена застосуванню відеоконференцій, та чи здатен цей онлайн інструмент забезпечити захист персональних даних. Мета вебінару – допомогти українським суддям із 11 судів Одеської та Миколаївській областей ефективно здійснювати правосуддя у часи карантину.
⚜️Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович у п’ятницю, 17 квітня, під час телефонної розмови обговорили низку важливих питань, зокрема боротьбу з поширенням коронавірусу, європейську та євроатлантичну інтеграцію, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.
⚜️Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM) передала Держприкодонслужбі нові персональні засоби захисту.
⚜️В ЄС ухвалили пакет заходів підтримки та відновлення економіки після кризи COVID-19
Президент Європарламенту Девід Сассолі підтримав ідею введення «коронабондів» – боргових зобов’язань ЄС, включаючи запозичення на зовнішніх ринках, які будуть спрямовані на підтримку країн-членів під час кризи внаслідок COVID-19, з подальшим розподілом боргових зобов’язань між усіма членами Євросоюзу.
???
⚜️Інститут Просвіти та NATO in Ukraine випустили англомовний звіт у 4 частинах про російську агресію проти України.
Значна частина звіту базується на розслідуваннях InformNapalm (315 згадок і посилань), Bellingcat (143 згадки або посилання), Центр Миротворець (51 згадка або посилання) та інших OSINT-дослідників.
⚜️США ввели в експлуатацію новий атомний підводний човен USS Vermont
Американські ВМС у суботу офіційно ввели в бойову експлуатацію підводний човен USS Vermont, який належить до сучасних технологічних американських субмарин класу “Вірджинія”.
⚜️Український “Руслан” доправив до Польщі медвантаж за програмою НАТО
Український Ан-124 “Руслан” у п’ятницю доправив до польського Вроцлава вантаж медичного призначення за програмою НАТО щодо стратегічних перевезень (SALIS, Strategic Airlift International Solution).
???
⚜️Очільниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що економічні наслідки викликаної пандемією кризи можуть бути більш серйозними, ніж спрогнозовані в квітневому звіті цієї організації.
Про це Георгієва заявила в інтерв’ю для BBC.
«Ми прогнозуємо скорочення доходів на душу населення впродовж цього року у 170 країнах світу та падіння світової економіки на 3%. Я хочу підкреслити, що насправді цей прогноз може виглядати оптимістичнішим, аніж реальність, що нас очікує», – зазначила глава МВФ.
Також вона додала, що МВФ готує останні макроекономічні прогнози, радячись з епідеміологами, чого раніше не траплялося за всю історію існування фонду.
«За їх словами, новий коронавірус – це велика загадка, і невідомо, чи не повернеться він у 2021 році», – наголосила Георгієва.
Водночас попри глибокий економічний спад, очільниця МВФ з обережно ставиться до передчасного скасування карантину.
⛔️Аналітик Concorde Capital допускає близько 100 млрд грн фінансування дефіциту держбюджету-2020 за рахунок “друкарського верстата”
⛔️Міністерство фінансів України переносить запуск середньострокового бюджетного планування у зв’язку з невизначеністю волатильності економічних прогнозів.
⛔️ВВП України у 2020 р. знизиться на 4,2% і відновиться у 2021 р. на 2,4% – консенсус-прогноз Мінекономіки
??⚙️
⚜️Верховна Рада прийняла законопроект, необхідний для завершення формування спроможних громад і нових районів
16 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” №2653 від 20.12.2019.
Законопроект дає можливість Уряду прийняти необхідні рішення для затвердження адміністративно-територіального устрою на рівні громад: вводить поняття адміністративного центру територіальної громади та території територіальної громади; пропонує до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України уповноважити Кабінет Міністрів України визначати адміністративні центри та території територіальних громад.
⚜️
⛔️РФ втікає від санкцій – Держдума остаточно приховала відомості про оборонні закупки
Російський парламент остаточно засекретив закупівлі за Державним оборонним замовленням
Москва намагається уникнути дій міжнародних санкцій та приховати “темні справи” шляхом повного засекречення всіх закупівель, які здійснюються за Державним оборонним замовленням. Відповідний закон, в остаточному – третьому читанні, прийняла Державна Дума РФ 7 квітня 2020 року.
✅ВПС Бельгії за тиждень перехопили 5 російських військових літаків над Балтикою
Пілоти перехопили, серед іншого літаки Су-24, Су-27, Ту-134 і Ан-26.
✅Посольство Росії в Чехії “переїхало” з площі Бориса Нємцова у Празі
Посольство Росії в Празі не використовуватиме адресу “площа Бориса Нємцова” в офіційних документах.

Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь