Тетяна Геращенко

Щасливого ранку, краяни. Субота. Що важливого?

Щасливого ранку, краяни.
Субота. Що важливого?

????

⚜️Лише жорсткі галузеві санкції змусять Путіна переглянути плани – експерт Atlantic Council Ян Бжезінський
Галузеві санкції щодо Росії та жорсткіша ізоляція її політичного керівництва необіхдні для того, щоб примусити Кремль відмовитись від агресії. Про це інтерв’ю Грузинській службі “Голосу Америки” заявив Ян Бжезінський, старший аналітик Атлантичної Ради, який займав в адміністрації президента Джорджа Буша-молодшого посаду заступника помічника міністра оборони.
Необхідно, щоб для цих двох країн був позначений чіткий шлях до членства в НАТО
Бжезінський про Грузію та Україну
“Нам потрібно накласти набагато жорсткіші галузеві санкції на їх енергетичні ринки, щоб змусити Путіна переглянути ті розрахунки, якими він керувався при здійсненні агресії. Нам необхідно бути трохи більш жорсткими в дотриманні політичної ізоляції російського керівництва. Путіну не повинно бути дозволено з’являтися або ж бути запрошеним на такі заходи як G7 або G8, тому що там представлені демократичні лідери, а не агресори або авторитарні діячі”, – заявив Бжезінський, коментуючи зв’язок між реацією Заходу на агресію Путіна проти Грузії та його подальшою агресією проти України.

⚜️Росія витрачає мільярди доларів на пропагандистські конференції в Криму – Джеппар

⚜️У 2008 році режим РФ отримав можливість сховати гроші на Заході й “прокачати” армію — експерт
Росія постійно і традиційно погрожує своїм сусідам, тому варто готуватися до тривалого протистояння з нею.

⚜️Україна прагне отримати статус спостерігача у Тюркській раді – Джапарова
Україна прагне отримати статус спостерігача у Тюркській раді – міжнародній організації, що об’єднує тюркомовні держави Туреччину, Азербайджан, Казахстан, Киргизстан, Туркменістан та Узбекистан.

? Міністерство цифрової трансформації та Укрпошта домовилися про співпрацю задля цифровізації поштової сфери, а також доступності публічних державних послуг по всій країні — навіть у віддалених селах.

Співпрацюємо для:

✔ запровадження інструментів надійної та зручної ідентифікації клієнтів Укрпошти через Інтегровану системи електронної ідентифікації
✔ надання публічних державних послуг з використанням центрів надання адміністративних послуг, віддалених робочих місць адміністраторів, мобільних ЦНАП та пересувних відділень Укрпошти
✔ розвитку інноваційних технологій у поштовій сфері
✔️ покращення позицій України в рейтингу електронної участі ООН

????

⚜️США погрожують санкціями німецьким портам через Nord Stream 2
Три американські сенатори-республіканці погрожують німецьким портам суворими санкціями через їх роль у будівництві газопроводу Nord Stream 2.

⚜️Програма DOBRE

Корисний посібник для депутатів місцевих рад та громадськості ОТГ

Це видання саме для вас, якщо вам цікаві:
? організація влади в місцевій раді,
? сутність та значення регламенту,
? обов’язки і права депутатів,
? особливості статусу та роботи виконавчих комітетів,
? проведення пленарних засідань і засідань постійних комісій.

Про це та багато іншого ви можете дізнатися зі сторінок нашого посібника: https://uacrisis.org/uk/yak-buty-efektyvnym-deputatom

ℹ️ Видання допоможе представникам влади та громадськості ОТГ краще ознайомитися зі своїми правами та обов’язками для того, щоб ефективніше використовувати демократичні інструменти на користь своєї громади.

USAID Ukraine – USAID Україна #DOBRE Інститут Політичної Освіти – ІПО

⚜️USAID Ukraine – USAID Україна

?? Проект USAID «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» нещодавно запустив інтерактивну карту послуг у сфері реабілітації та допоміжних технологій, які можна отримати у Київській, Львівській і Запорізькій областях. Ця інформація передусім розрахована на потерпілих від конфлікту у Східній Україні, людей з інвалідністю і загалом тих, хто потребує реабілітаційних послуг. На карті зазначено місця отримання послуг, наявність послуг і допоміжних продуктів; ця інформація представлена у дружньому до користувача форматі, який дозволяє виокремлювати потрібні відомості за видами захворювань, типами медзакладів та їхнім місцезнаходженням. Сьогодні покриття карти розповсюджується також на Донецьку, Луганську та деякі райони Харківської області. Ця карта не лише забезпечує обізнаність українців із наявними реабілітаційними послугами, але й дозволяє потерпілим від конфлікту і людям з інвалідністю робити поінформований вибір можливих надавачів послуг на основі конкретних потреб самих пацієнтів. Проект USAID також підготував навчальний відеоролик та інфографіку, які допоможуть користуватися картою. Виконавцем проекту USAID «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» є організація UCP Wheels for Humanity спільно з Українська Асоціація фізичної терапії та Національна Асамблея людей з інвалідністю України.

⚜️USAID Ukraine – USAID Україна

USAID ПІДТРИМУЄ АНТИКОРУПЦІЙНУ РЕФОРМУ У СФЕРІ БУДІВНИЦТВА

?? Тринадцятого липня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство розвитку громад та територій України запустили онлайн-портал та ще низку онлайн-інструментів, які мають знизити рівень корупції та сприяти реформуванню міського будівництва завдяки тому, що усувають людський чинник зі сфери надання відповідних послуг. Створена Мінцифри Єдина державна електронна система у сфері будівництва включає публічний портал (https://e-construction.gov.ua), де розміщено Реєстр будівельної діяльності та Електронний кабінет користувача. Ці інструменти були розроблені за підтримки спільного проекту USAID та UK aid «TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах (виконавець: Фонд «Євразія»). До того існував непрозорий реєстр дозволів, управління яким здійснювала нині ліквідована Державна архітектурно-будівельна інспекція; цей реєстр був відкритим для недозволеного доступу сторонніх осіб та створював величезне поле можливостей для корупції, у т.ч. для дачі хабарів за отримання дозволів на будівельні роботи, вартість яких, за підрахунками, могла складати до 3,5 млрд. грн. на рік. Новий Реєстр будівельної діяльності перебуває виключно у власності Уряду України, має високий рівень захисту даних і передбачає унікальний цифровий ідентифікатор кожної дії, яка у ньому здійснюється. Це дозволяє запобігти незаконним змінам даних та забезпечує можливості для громадського контролю за діяльністю будівельного сектору.

⚜️USAID Ukraine – USAID Україна

???? Чотири роки USAID, 22 млн, підтримка сільськогосподарського та сільського розвитку (АРДС), реалізована Chemonics International, добігає до успішного закінчення 31 липня, так само, як діяльність розпочалася масштабування до 31 року. Продовжуємо підтримувати розвиток сільськогосподарського сектору України. Одним з основних досягнень було сприяння розробці історичного законодавства про земельну реформу, яке діяльність допомагала проектам. Діяльність USAID також підтримала 79 об ‘ єднаних громад у впровадженні інноваційної методології GIS-базованої для відведення земельних ділянок. Процес карбування визначив ключові слабкості та сформував антикорупційні положення в законодавстві про земельну реформу. Щоб підвищити самореалізацію України, діяльність USAID розвинула аграрний бізнес-сектор України через цілеспрямовані співінвестиції з 24 обраними лідерами ринку. Підтримка USAID допомогла цілеспрямованим компаніям запровадити сучасні технології, підвищити потужність обробки та продуктивність, підвищити доступ до фінансів, покращити якість ветеринарних та лабораторних послуг та запровадити стандарти безпеки харчових продуктів. Це призвело до загального збільшення 89 мільйонів доларів в продажі та 22 мільйонів доларів на експорт сільськогосподарської продукції цими компаніями. Їх підвищена потужність обробки разом з підтримкою USAID допомогла близько 50,000 малих та мікро-сільськогосподарських виробників — переважно сільські фермери — у фруктах, овочах, молочних та м ‘ ясних цінностях збільшити їх життєдіяльність. За цими результатами буде побудована активність сільськогосподарського господарства (АГРО), спрямована на ці результати, спрямовану на зусилля в першу чергу на сході України задля досягнення прискореного економічного розвитку сільських громад з найбільшою потребою.

????

⚜️Embassy of Canada in Ukraine

Обсяги загального імпорту товарів з Канади в Україну зросли на 9 % у першому півріччі 2020 року у порівнянні з першим півріччям 2019 року. Суттєве зростання відбулося в багатьох категоріях. Ми радіємо, що не зважаючи на пандемію Україна та Канада нарощують економічну співпрацю.
Дані по основним групам товарів представлені в наступній інфографіці:

⚜️Canada-Ukraine Police Development Project CUPDP

[Eng below]
Пишаємося можливістю підтримати важливу спільну ініціативу МВС України та Міністерство цифрової трансформації України. Сьогодні наші партнери презентували освітній серіал «Онлайн-інструменти протидії домашньому насильству», який буде доступний на платформі «Дія.Цифрова освіта» і створений, щоб підвищити рівень обізнаності про проблему і забезпечити громадянам можливість дізнатися більше про те, як жертви і свідки домашнього насильства можуть використовувати онлайн-інструменти. Фінансову підтримку було надано Урядом Канади у межах ширшого пакету спеціальної допомоги у відповідь на кризу COVID-19 для протидії домашньому насильству.

▶ 
▶ 

https://osvita.diia.gov.ua/courses/

????

⚜️Британські ВПС супроводили російський корабель у Північному морі
Патрульний протичовновий літак P-8A Poseidon британських ВПС в рамках своєї першої місії супроводжував російський військовий корабель “Васілій Биков” поблизу територіальних вод Британії.

⚜️

????

⚜️У Нових Санжарах побудують ЦНАП за шведським проєктом.

? Програма Європейського Союзу ULEAD з Європою / ULEAD with Europe побудує у Новосанжарській ОТГ на Полтавщині Центр надання адмінпослуг за шведським проєктом.

Понад 10 тис. мешканців зможуть отримувати більше 150 адміністративних послуг. Будівництво ЦНАПу завершитися до кінця 2020 року, а обслуговувати перших відвідувачів він почне у лютому 2021 року. ULEAD з Європою: створення ЦНАП

Деталі ?

⚜️Країни ЄС імпортували 15 млн літрів українського пива минулого року

⚜️У ЄС нагадали Україні про необхідність відновити конкурси на державну службу
ЄС готовий надавати підтримку щодо відновлення конкурсів на посади держслужби – Немчінов

???

⚜️NATO in Ukraine

Директор ЦІДН Barbora Maronkova Kyiv зустрілася з журналістами Одеси та Одеської області й розказала про поточну співпрацю України з Альянсом.

Це вже 3й семінар для регіональних журналістів в рамках проекту «Співробітництво Україна-НАТО. Регіональний вимір», який ЦІДН проводить спільно з Укртелерадиопресінститут

⚜️Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

?????? У Федеративній Республіці Німеччина розпочалося багатонаціональне навчання “#Saber_Junction – 2020”. До навчання, яке буде проходити на базі Багатонаціонального міжвидового центру з підтримки боєготовності, місто Хохенфельс, залучаються 17 країн. / Representatives of 80th Separate Airborne-Assault Brigade participate in #SaberJunction 20 is a 7th Army Training Command-conducted, U.S. Army Europe-directed annual exercise designed to assess the readiness of the U.S. Army 173rd Airborne Brigade to execute unified land operations in a joint, combined environment and to promote interoperability with participating ally and partner nations.

Україну представлятиме підрозділ 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ, яка дислокована на Львівщині.

Весь особовий склад даного підрозділу має чималий бойовий досвід, набутий в бойових діях з російсько-окупаційними військами на сході України. Дехто з військовослужбовців брав участь у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, а також багатонаціональних навчаннях.

Необхідно відзначити, що українські підрозділ, як і решта країн-учасників, проходив 14-ти денну обсервацію на території військової бази. Для безпеки учасників багатонаціонального навчання, військовослужбовців кілька разів було перевірено на Covid-19, результати – негативні.

Під час обсервації, щоб не втрачати форми, із дотриманням всіх карантинних заходів, воїни-десантники щодня підвищували практичні навички під час занять з основних предметів бойової підготовки, а також активно займалися спортом. Адже саме їм випала честь представляти Україну та її Збройні Сили на престижному багатонаціональному навчанні.

Вчора, 5 серпня, українські десантники отримали та налагодили необхідне майно та спорядження, а також розпочали заходи безпосередньої підготовки: планування, проведення інструкторсько-методичних занять у складі підрозділів рівня взвод – рота, проведення занять з військовими посередниками тощо.

Під час польової фази багатонаціонального навчання “”, підрозділ 80-ї окремої десантно-штурмової бригади буде діяти в складі 503-го полку 173-ї повітряно-десантної бригади ЗС США в Європі.

Нагадаємо, що “Saber Junction” – це серія багатонаціональних навчань, які проводяться Командуванням підготовки 7-ї армії Сухопутних військ Збройних Сил США.

Служба зв’язків з громадськістю Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України

???

⚜️Національний банк отримав нового заступника Шевченка

⚜️У Запорізькій та Донецькій областях пройдуть змагання для родин «ТУРБОТАТО»
Участь безкоштовна.

Активності проходять в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

⛔️”Заборгованість Пенсійного фонду постійно зростає, – аналітики
За даними казначейства, у липні 2020 року Пенсійний фонд отримав рекордний розмір позик – 17,8 млрд грн. При цьому протягом місяця він погасив позик на 16,1 млрд грн.

Такі кошти з Єдиного казначейського рахунку використовують, аби перекрити діру в надходженнях.

Із початку року Пенсійний фонд уже отримав позик на суму 85,2 млрд грн, з яких погасив лише 72,2 млрд грн. Таким чином, обсяг непогашеної заборгованості Пенсійного фонду перед ЄКР сягнув уже 13 млрд грн. І він постійно зростає, стверджують аналітики Центру аналізу публічних фінансів та публічного врядування Київської школи економіки.

На початку червня залишок непогашених позик складав 9,2 млрд грн, на початку липня – 11,38 млрд грн.

??⚙️

⚜️У Польщі заарештували четвертого фігуранта справи ексголови Укравтодору
Чоловіка, який представляє польську компанію, котра займається управлінням інфраструктурними проєктами, затримали як четверту особу в слідстві щодо корупції та відмивання грошей у зв’язку з дорожніми інвестиціями в Україні.

⚜️Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з реформування системи шкільного харчування, в рамках реалізації Національної стратегії щодо розбудови безпечного та здорового освітнього середовища у Новій українській школі до 2024 року.

Ще на початку 2020 року дружина Президента України Олена Зеленська ініціювала проєкт створення нової системи здорового харчування в українських школах. До проекту, окрім команди дружини Президента України долучилися експерти
Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей та МОЗ України
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Міністерство освіти і науки України
Антимонопольний комітет України
Держпродспоживслужби.

Було проведено опитування серед 500 респондентів, аналіз чинної системи шкільного харчування, проведено консультації з органами виконавчої влади, представниками громадських організацій, керівниками закладів освіти.
? Результатом став план із реформування системи шкільного харчування, затверджений урядом. Згідно цього плану:
? у 2020 році мають бути розроблені і затверджені: норми та порядок організації харчування учнів; типові двотижневі меню; санітарний регламент закладів середньої освіти; гігієнічні вимоги до харчоблоків закладів середньої освіти; методичні настанови щодо застосування системи безпечності харчових продуктів у закладах освіти; ? методологію здійснення закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти;
? протягом наступних 2,5 років у закладах середньої освіти має бути здійснена модернізація всіх харчоблоків;
? на постійній основі запроваджується державний моніторинг харчових продуктів, які постачаються до закладів середньої освіти.

World Bank Ukraine

⚜️Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ
5 хв ·
Крок назустріч?
?‍?‍?‍?дорослим та дітям – потерпілим від збройного конфлікту на сході Україні,
?‍?людям з інвалідністю,
?загалом всім, хто потребує реабілітаційних послуг.
Протягом 4 років останніх років УГСПЛ підготувала низку аналітичних звітів, мета яких дослідити проблемні аспекти надання реабілітаційних послуг жертвам збройного конфлікту (https://cutt.ly/jdDSHuGhttps://cutt.ly/ZdDSNyIhttps://cutt.ly/7dDS4dghttps://cutt.ly/EdDDiDp).
Серед ключових висновків й відсутність заходів з інформування. Цивільне населення та військові часто не знають, куди звертатись і на які ще послуги, крім встановлення інвалідності та милиць, вони мають право у випадку отримання поранень, контузій та інших розладів здоров’я. Звіти також містять низку рекомендацій органам державної влади та місцевого самоврядування для виправлення ситуації із врахуванням потреб постраждалих. Серед них – вжити заходів з інформування про вже існуючі можливості отримання реабілітаційних послуг та соціальної допомоги в межах затверджених соціальних програм.

Саме в цьому напрямку і маємо прогрес – проєкт USAID «Зміцнення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я» нещодавно запустив інтерактивну карту послуг у сфері реабілітації/фізичної терапії та забезпечення асистивними технологіями у декількох областях країни (https://cutt.ly/cdHDAUr).

Інструкція з використання карти https://cutt.ly/QdHSInn.

#CrimeaIsUkraine #КримЦеУкраїна #DonbasIsUkraine #ДонбасЦеУкраїна #ПерехіднеПравосуддя #TransitionalJustice #УГСПЛ #UHHRU #ЗахистПрав #HumanRights #human_rights_in_action #human_rights_in_action_program #human_rights #ПраваЛюдиниВДії #USAID #USAID_Ukraine

⚜️Український кризовий медіа-центр

«Ми, як державна установа, покликані втілювати державну політику в цій сфері, наповнювати її змістом. В своїй Стратегії ми зазначило, що Український інститут мав би в майбутньому розвинутись в інституцію, яка би надавала в цій діяльності певного спрямування, системності, яка контролювала діяльність різних акторів», – заявив Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту, під час дискусії в Українському кризовому медіа-центрі у Серії дискусій про культурну дипломатію України, яку Український інститут організовує спільно з Міністерством закордонних справ України.

? Більше про синергію гравців в сфері реалізації культурної дипломатії України – читайте 

⚜️Фільм про хлопчика з Донбасу номінований на премію Emmy

⛔️Україна готова забезпечувати людей у Криму водою в разі гуманітарної катастрофи – Шмигаль

⛔️В Україні за перше півріччя кількість повідомлень про домашнє насильство зросла на 40%

⛔️Поліція Кіпру допитала росіянина, корабель якого привіз селітру, що вибухнула у Бейруті – ЗМІ
Борис Прокошев, який був капітаном корабля в 2013 році, раніше заявляв, що хімікати опинилися в Бейруті після того, як власник судна, якого він назвав Гречушкіним, сказав йому зробити позапланову зупинку в Лівані, щоб забрати зайвий вантаж.

⛔️Путін і Лукашенко поговорили про затримання бойовиків, вибори в Білорусі і розвиток «братніх відносин»

✅ЄС закликав Білорусь забезпечити вільні і чесні вибори
ЄС закликав Білорусь забезпечити вільні та чесні вибори і негайно звільнити усіх громадян, затриманих з політичних мотивів.

Файного дня всім ??

Тетяна Геращенко

Залишити відповідь